SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW+redukcja-help :)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 128
Witam zaczynam właśnie moją przygodę z siłownią i dzięki waszej pomocy postanowiłem zacząć ją treningiem fbw. Jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o tematy siłowni, ale staram się pogłębiać moją wiedzę w tym zagadnieniu, jak tylko mogę. Znalazłem plan treningowy na FBW na waszym forum, ale jako, że w ogóle się nie znam proszę was o ocenę, czy na początek nie będzie to za dużo, oto plan(by georgu):A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

Napisane było też, że na masę powinienem robić 6-12 powtórzeń w serii, ale tu pojawia się pytanie ile dokładnie? Proszę o objaśnienie mi tego lub wskazanie, co mam wybrać. Chciałbym robić ten trening 3 razy w tygodniu plus 30 minut cardio po skończonym fbw i godzina w dni wolne od fbw. Co o tym myślicie? Nadmienię, że moim celem jest budowa masy (jak najszybsze przygotowanie do hst) z jednoczesną redukcją (conajmniej 6kg z fatu). Proszę o pomoc i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ankiete wrzuć
https://www.sfd.pl/Regulamin_i_ANKIETA_dzialu_Junior_SFD_-t816238.html

nie da się jednocześnie budować masy mięśniowej albo redukcja albo masa, aczkolwiek jeśli dopiero zaczynasz to pewna rekompozycja moze mieć miesjce.

Dla organizmu nie ma różnicy czy 11 czy 12 powtórzeń, liczy się bardziej technika ćwiczenia oraz Tempo, można zrobić ćwiczenia wolniej a dokładniej ( ze pełnym spięciem ) albo więcej i dynamicznie. Na początek polecam to 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17724
Dokladnie jak napisał popuri. Skup się albo na masie albo na redukcji, bo od tego zależy jak będzie wygladac Twoja dieta (a wiadomo, ze dieta jest najwazniejsza)

Od siebie dodam, że jeśli decydujesz sie na aeroby to proponuje zacząć od 15-20 minut 3x w tygodniu i zwiększać stopniowo (osobiście jeśli chodzi o aeroby to moim zdaniem lepsze 15 minut szybszego tempa niż 30 minut bardzo wolno). Z pewnością nie ma co od razu wskakiwać na 30 min w DT i 60 min w DNT.

Just can't stop!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do planu to zmień kolejność, tak jak było w artykule - nogi->plecy->klatka->barki->triceps->biceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki sprzęt do 1000zl lawka stojaki obciazenie

Następny temat

Moja dieta

WHEY premium