SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Energia z tluszczu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 178
Na czym polega pojecie energii pobieranej z tluszczu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 321 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16684
no, to zacznijmy od tego, że obliczasz wagę czego tam jesz, swoje zapotrzebowanie, aktywność fizyczną i te sprawy- czytaj, czytaj, czytaj. podwieszone.
Na początek dobrze jest się dowiedzieć ile co waży, ile powinienem jeść- później nie zapieprzasz z miarką tylko patrzysz na oko, ile tego ryżu wsypać, jaki kawałek piersi zjeść, ile płatków itp. ;)
Nie liczysz w diecie jedynie warzyw, które powinny się utrzymywać na stałym poziomie, żeby się nie zakwasić.

jeśli chcesz lecieć zbilansowaną dietą (dieta tylko z ujemnym zapotrzebowaniem kcal), no to podpatrz diety innych, szybko zrozumiesz o co chodzi. mniejwięcej o to, żeby B/T/W (BIAŁKO/TŁUSZCZE/WĘGLOWODANY) utrzymywały się na stałym, wyznaczonym poziomie, zaś kalorie były obcięte. Tą dietę poleca Ci całe forum najbardziej.

Co do low carb- no, chyba najlepsza z tych diet/ wynalazków. Robisz to samo co w zbilansowanej, tylko ucinasz znacznie węglowodany kosztem /B,T/.

link:
https://www.sfd.pl/Dieta_LOW_CARB__artykuł_dla_początkujących-t655403.html

Czytaj, później pytaj. Ale nie ogólnie, tylko szczegółowo. Tutaj nikt nie jest wróżką, żeby jak najlepiej doradzić, trzeba dobrze ułożyć pytanie, a nie "zrób to za mnie".

„Pain hurts”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmm. dziwnie sformulowanie pytanie , mozna troche jasniej , chodzi Ci o ketoze??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 178
Nie wiem jak to nazwac. Slyszalem, ze czlowiek pobiera sile, energie z tluszczu (mam sile kosztem spalania tluszczu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
To energia, która przy braku zapasów z węglowodanów sięga po zapasy tłuszczu. Przeciętnie organizm pobiera energie z najłatwiejszego żródła jakim sa weglowodany. Jeśli zmiejszymy ich ilośc w organiźmie dochodzi własnie do ketozy.

Można tak zmodyfikowac diete, że po jakimś czasie energia będzie pobierana z tłuszczów, czyli weglowodany muszą byc na bardzo niskim poziomie.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 178
Jaka to dieta? Z gory dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jezeli dieta zostanie zubozone o weglowodany(w duzym stopniu ) wtedy organizm zaczyna pobierac ja z tluszczu w tym czasie we krwi zaczynaja pojawiac sie ciala ketonowe. jak i rowniez olej MCT jest tluszczem z ktorego organiz pobiera energie , poniewaz przedostaje sie on prosto do krwi z ktorej organizm pozyskuje go jako szybkie zrodlo energii.pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
O niskiej zawartości węglowodanów.

Różne źródła piszą, ze 100gram weglowodanów dziennie wystarczy; niektóre zaś, że 20% zapotrzebowania energetycznego. W sumie chyba wyjdzie na to samo, w zależności od paramatrów.
Jest to dieta LC (Low Carbohydrates)

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dieta ketogeniczna dokladny opis znajdziesz wpisujac w wyszukiwarce wyzej wymieniony termin

Zmieniony przez - PBC_Slupsk w dniu 2010-10-07 18:10:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 178
Mam rozumiec, ze dieta LC nie ma nic wspolnego z dieta napisana przeze mnie w artykule wczesniej POMOCY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Wylicz BTW tej diety to zobaczysz ...

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 178
Ja nawet nie wiem co to jest btw i jak sie to oblicza, do tej chwili mialem inna diete
sniadanie müsli ze slonecznikiem, pestkami dyni, lyzka miodu i siemie lniane
drugie sniadanie gainer
obiad grilowana polowka kurczaka
podwieczorek bialko
przed treningiem
ok. 17.00 ryz z kurczakiem i warzywami
po treningu ok. 20.00 gainer, pozniej serek granulowany, pozniej bialko
Wydawalo mi sie ze to jest ok, ale on uswiadamia mnie ze jego propzycja jest lepsza. Od jutra mam zaczac treningi, nie wiem czy przy takiej diecie i mojej ciezkiej pracy bede mial wogole ochote i sily na treningi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy

Następny temat

Dieta na mase 175cm 65kg

WHEY premium