SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik zakrapiany... tłuszczem :)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
No własnie, a mój organizm mówi że jest dobrze, robię kupkę regularnie, nie odbija mi się, nie jestem senny jak po węglach czasami, nie jestem uzależniony od jedzenia, tzn, nie muszę jadać 5-6 posiłków dziennie, jak to bywało na węglach, bo przez skoki insuliny cały czas chodziłem głodny. Teraz jak zjem rano dobre, tłuste śniadanie, to starcza mi czasami nawet na 10 godzin, nie czując głodu. Jedyny posiłek, który mam z góry ustalony czasowo to ten przed treningiem piłkarskim, dwie godziny wcześniej. Rano przed bieganiem wystarczy że wypiję 100ml śmietanki 36% i to wystarczy. Można jeszcze kawałek sera żółtego przegryźć do tego i śmiało lecieć w las :P
Dieta wysokotłuszczowa, jak i każda inna, ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedni wolą wydawać kupę kasy na suple, a inni jeść tłuszcze zwierzęce :)

Dawniej, zanim zaczęła sie nagonka na tłuszcze, wielu kulturystów opierało swoje diety na śmietankach, mięsach i jajkach. Wtedy nikt im nie mówił ze nie mogą :)
http://www.rheoblair.com/don-howorth-bodybuilder.html
http://www.rheoblair.com/jim-park-bodybuilder.html
http://www.rheoblair.com/arnold-schwarzenegger-diet.html


Zmieniony przez - Xank w dniu 2013-10-17 11:26:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Wpis dla powiadomek - też jestem ciekawy jak to wyjdzie. Nie dawno pisaliśmy w dzienniku xzaara właśnie o diecie tłuszczowej. Powiedzmy, że sam estem jej cichym fanem, chociaż sam mam sporo węgli

Co do masowania na tłuszczach - polecam dziennik Antosia (Antka) w dziale Activlaba (poprzedni dziennik). On też robił masę na tłuszczach i wypowiadał się w samych superlatywach o takim sposobie odzywiania. Choć IMO od czasu do czasu jakies ladowanie węglami nie zaszkodzi, żeby uzupełnić glikoen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
Ładowania owszem, ale na dietach katabolicznych, gdzie dziennie nie przekraczamy 30g WW, wtedy w weekendy jest ładowanie (Anabolic Diet - MAuro di Pasquale) lub ładowanie okołotreningowe (The Ketogenic Diet. A Complete Guide for the Dieter and Practitioner - Lyle McDonald) Ja mam nieco więcej węgli, by właśnie nie wchodzić w ketozę :) Chociaż jeszcze się zastanawiam, czy nie przejść na którąś z ww. diet. Póki co trzymam się mojej diety. Właśnie wszamałem budyń z tego przepisu (z tym że ja użyłem double cream, która ma 50% tłuszczu, no i dodałem troszkę startej skórki pomarańczy dla smaku :) ) http://www.stachurska.eu/?p=14718
Przed przejściem na tego typu diety warto zajrzeć do książek, artykuły na stronach czasami bardzo sie różnią od oryginałów :)

Zmieniony przez - Xank w dniu 2013-10-17 17:28:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Od siebie mogę dodać tylko tyle, że nikt ci nie każe dawać ryżu z kurakiem, tylko podbić białko dobrym źródłem. Przykłady ci pisałem wcześniej. Ale to twoja decyzja co zrobisz ;c
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
Jakieś źródło, według którego białko z kurczaka jest lepsze od tego z wątróbki, czerwonego mięsa, bądź sera żółtego? Chętnie się temu przyglądnę :)

Rozmawiam z kilkoma osobami, rozważając przejście na dietę anaboliczną, z ładowaniem jednodniowym, przy zachowaniu potraw z Żywienia Optymalnego. Jednak póki co to trzymam się tego samego. Najpierw muszę wszystko ładnie zaplanować, wrócić do książki, przeczytać jeszcze raz.

Dzisiaj trening piłkarski, cały czas ciężkie treningi, budujemy siłę, dużo sprintów, stacje, bieganie.
Jutro rano siłownia, jeszcze nie jestem pewien jaki WOD, zaraz będę szukał :)
Dietka mniej więcej taka, do tego pół powerade, kilka fistaszków:




Dzisiaj do zrobienia będzie taki trening:




Zmieniony przez - Xank w dniu 2013-10-18 07:33:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
No i niestety z treningu praktycznie nie zrobiłem nic, nawet rozgrzewki nie dokończyłem. Poczułem ból w plecach, podczas ćwiczeń z patykiem, bolało nawet przy przysiadach. Porobiłem kilka ćwiczeń stabilizujących, troche na piłce, zabrałem rzeczy i poszedłem do sauny. Tym razem nie chcę kolejnej kontuzji. Tym bardziej że jutro, lub w niedziele mecz (jeszcze nie wiem czy w pierwszej drużynie czy w rezerwach). Kupiłem sobie pady ogrzewające i jakoś przetrwałem w pracy, teraz dalszy ciąg wygrzewania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Pokaż mi w twojej diecie mięso, wątróbkę ? Nic nie pisałem, że białko to ma być kurczak.. (Najlepiej, aby to była wołowina, ryba, ale to strasznie obciąża nasz portfel więc warto to przeplatać z podrobami, kurczakami, jajkami). Co do sera itp. to naczytałem się i naoglądałem się o mleku trochę negatywnych rzeczy i mam trochę kiepskie podejście do produktów mleko podobnych, tym bardziej do mleka ze sklepu i serów seropodobnych. Sam jestem na diecie paleo, gdzie zamiast ww jest tłuszcz, ale też u mnie jest dużo mięsa więc dlatego tak się upominam ;s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
Wątróbka była 3 dni temu, będzie raz na tydzień. Karkówka była ostatnio przez 3 dni :) Fakt, może mało tego mięsa jest (będzie więcej po przejściu na ckd), a co do serów, to wydaje mi się że kupuję raczej te lepsze ;) Naoglądałeś się na temat mleka i innych nabiałów, ale przecież takie samo wrażenie można odnieść oglądając filmiki na temat mięs, szczególnie tych z masowych hodowli. Białko z jajka jest IMO najlepsze. Póki co, trzymam się tego co jest, ale już niedługo będą lekkie zmiany :)


Dzisiaj mniej więcej tak:





Zmieniony przez - Xank w dniu 2013-10-18 21:32:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3905
Co do jajek to tak, dobrze abyś minimum jadł z ~7 całych na dzień żeby podbijać to białko. Ogólnie to nie mogę zboleć tego, że 50% białka u ciebie to ser. Mimo wszystko to dieta, którą sobie ustaliłeś więc się jej trzymaj powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2622
Weekend przeleciał meczowo. Wczoraj w rezerwach, dziś w pierwszej drużynie. Pobiegałem porządnie ;)

Od jutra startuję z nową dietą - będzie to CKD (wg. zaleceń z książki Anabolic Diet - Mauro di Pasquale, korzystając z przepisów z Żywienia Optymalnego)
Tak mniej więcej o CKD https://www.sfd.pl/Diety_Ketogeniczne__FAQ-t249966.html
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=868

Zacznę od 2000-2200kcal, zobaczymy jak będzie szło, jak będzie brakowało sił, podbiję trochę.
Zobaczymy jak wyjdzie połączenie tej diety z treningami piłkarskimi. W razie czego, zawszę mogę wrócić do żywienia optymalnego.

Jako że treningi raczej będą FBW, nie crossfit, a dieta odbiega od paleo, oddaję sie do dyspozycji moderatorów, odnośnie zostawienia tego tematu w tym dziale, bądź zamknięcia go :)

Dzisiaj dieta już bez węgli, jednak jeszcze nie obcięta ;) Jutro pierwsz zrzut z nowej diety.

Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Insanity + dieta. Proszę o ocenę i podpowiedź.

Następny temat

Kettlebell połączyc z split czy fbw?

WHEY premium