SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy pablo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1224
Kupuję wyłącznie od zielononóżki, albo inne "jedynki".
Nawet w smaku są inne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 758 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18436
To najdroższe Ale ja też się staram kupować 1, zielononóżek brak w okolicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2122
wiadroman

Tak dlugo jak bedzie jadl ponizej zapotrzebowania energetycznego,
tak dlugo bedzie tracil wage, NIEWAZNE co bedzie jadl, bedzie
MUSIAL tracic wage bo cialo nie ma zdolnosci absorbowania energii
z otoczenia inaczej niz przez zarcie.


Nie zgodzę się z Tym twierdzeniem. Ważę 80 kg, spożywam ok. 1500 kcal na dzień. Ćwiczę, pracuję fizycznie w niskich temperaturach. Co tydzień, przybywa mi ok. 0,5 kg sadła. Piwa nie lubię. Mocniejsze trunki od święta, nie pale. Czasem słodycze.

Pablo20, chciałbym mieć Taką "oponkę" ;)

Zmieniony przez - Chomeini w dniu 2012-10-14 14:20:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 758 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18436
Chomeini
wiadroman

Tak dlugo jak bedzie jadl ponizej zapotrzebowania energetycznego,
tak dlugo bedzie tracil wage, NIEWAZNE co bedzie jadl, bedzie
MUSIAL tracic wage bo cialo nie ma zdolnosci absorbowania energii
z otoczenia inaczej niz przez zarcie.


Nie zgodzę się z Tym twierdzeniem. Ważę 80 kg, spożywam ok. 1500 kcal na dzień. Ćwiczę, pracuję fizycznie w niskich temperaturach. Co tydzień, przybywa mi ok. 0,5 kg sadła. Piwa nie lubię. Mocniejsze trunki od święta, nie pale. Czasem słodycze.

Pablo20, chciałbym mieć Taką "oponkę" ;)
Zmieniony przez - Chomeini w dniu 2012-10-14 14:20:31




Moim zdaniem powinieneś sie przebadać
Albo jesz same tłuste rzeczy i opychasz sie 2 razy dziennie do maksa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2122
Nie mam możliwości jedzenia co 2-3 godziny. Kanapki w pracy, obiad w domu. Praca po 8h, do tego zajęcia, 3xtydzień po 3h. Fakt, spożywam głównie posiłki bogate w tłuszcze, i węglowodany....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1224
Witam. Tak jak wcześniej anonsowałem, chciałem się z zainteresowanymi podzielić wrażeniami oraz danym z dwumiesięcznej suplementacji boosterami testosteronu.
Powodem podjęcia decyzji były wyniki badań, które wskazały na niski poziom hormonu. Opisy wpływu testosteronu na organizm mężczyzny znajdziecie wszędzie. Dla mnie najważniejszym powodem przystąpienia do suplementacji była chęć poprawy wytrzymałości, siły oraz czasu regeneracji. Z libido (na szczęście) nie mam problemów :)
Nie będę się bardzo rozpisywał, sprawozdanie ujmę w punktach. Jeśli będą pytania z przyjemnością odpowiem bardziej szczegółowo.
Dieta dość rygorystyczna od lutego na poziomie 1600 kcal.
Ćwiczenia 3 razy w tygodniu. Po każdej sesji siłowej interwały, od miesiąca także w dni nietreningowe.

Dane wyjściowe (21.03.2013)
wiek 45
wzrost 170
Waga 73,9 (dane kompozycji ciała uzyskane urządzeniem Tanita MC-980)
Masa mięśni 56
Tłuszcz 20,2

Testosteron 338 ng/dl
Prolaktyna 307mlU/l

Suplementacja:
Vitex krople (na obniżenie prolatyny) 2x1ml (3tygodnie)
DAA 4 kapsułki rano (8tygodni)
Black Devil 6 kapsułek wieczorem (8 tygodni)

Dane końcowe (01.06.2013)
Waga 72,9
Masa mięśni 56,3
Tłuszcz 18,6

Testosteron 566 ng/dl
Prolaktyna 407 mlU/l

Komentarz:
1. udokumentowany przyrost poziomu testosteronu, spadek wagi bez utraty masy mięśniowej, spadek tłuszczu (z tego cieszę się najbardziej)
2. niestety przyrost prolaktyny spowodowany złą suplementacją niepokalankiem - powinien być przyjmowany cały czas razem z boosterami
3. libido bez zmian, choć muszę stwierdzić, że przy przyjmowaniu vit. D3 z wapniem czułem się trochę bardziej "jurny" :)
4. poprawa jakości snu, choć do tej pory także nie miałem z tym żadnych problemów
5. wzrost siły i wytrzymałości pomimo diety niskowęglowodanowej (większe ciężary, większa ilość powtórzeń widoczna zwłaszcza przy podciąganiu, pompkach na poręczach, dłuższe interwały)
6. poprawa sylwetki, choć nadal bardzo niesatysfakcjonująca, bardzo wolno znika tłuszcz na brzuchu, mam z tym spory problem
7. zauważyłem dużo szybsze dochodzenie do fazy intensywnego pocenia podczas ćwiczeń, czasem już po pierwszej serii


Z ciekawostek - pot zaczął mi śmierdzieć jak za młodych lat, różnica jest bardzo duża :)

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Dam organizmowi trochę odpocząć, zwłaszcza że muszę zbić tę nieszczęsną prolaktynę, i za miesiąc wracam do dwumiesięcznego cyklu. Tym razem spróbuję z samym Black Devilem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1224
Postanowiłem regularnie robić wpisy w celach dokumentacyjnych. Liczę bardzo na uwagi doświadczonych forumowiczów. A może też komuś się to przyda? W końcu nie jest tu za wiele dzienników treningowych osób w wieku 45+ :)
Moderatora prosiłbym o zmianę tematu na "Dziennik treningowy pablo".

We czwartek były nogi:
przysiady ze sztangą 20 (rozgrzewka),50,55,60,60
wyprosty na maszynie x5
ugięcia na maszynie x5
przywodziciele na maszynie x5
wspięcia z kettlem 20 x5 na każdą nogę

Interwały bieżnia: 1,5 minuty marsz prędkość 7, minuta bieg 13,5, łącznie 20 minut.

Dziś klatka i triceps

wyciskanie na poziomej 20 (r),50,55,60,60
wyciskanie na skośnej 40,45,50,50
Wyciskanie na poziomej sztangielek 19,20,21,21,21
Napinanie oburącz rączkami wyciągu dolnego

pompki na poręczach x5 (10,9,8,7,7)
pompki francuskie x5 (pierwsza bez, pozostałe 10 na udach)
wyciskanie sztangielki oburącz zza głowy siedząc x5

Interwały na steperze 20 minut (minuta 5, minuta 16)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12136 Napisanych postów 30547 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131046
Nie widzę ilości powtórzeń przy ćwiczeniach z obciążeniem.
Przy innych domyślam się - być może niesłusznie, że są podane w nawiasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1224
Poprawię się następnym razem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1224
Dzisiejszy trening barków i brzucha:

Wyciskanie stojąc
35x10/10 40x7/7/6

Wyciskanie sztangielek siedząc
17x10/9 18x8/7 19x7 ostatnia z pomocą

Wznosy sztangielek bokiem
11x10/10/9/9/9

Wznosy sztangielek w opadzie tułowia siedząc
7x12 8x11 9x10/10/10

Podciąganie drążka wyciągu dolnego do szyi stojąc
20x10 22,5x9/8/8

Spięcia leżąc z uniesionymi nogami
25/20/20/17

Unoszenie nóg do poziomu w zwisie
15/15/13/15

Skłony bokiem na przyrządzie do pleców (ilość powtórzeń na każdy bok)
20/17/15

Na koniec interwały na bieżni 1,5 min x 6,7 / 1 min x 14 (15 minut)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z przemianą materii

Następny temat

Trening ramion IBFA Mr Universe: Neale Cranwell

WHEY premium