SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dużo wody w organizmie, woda podskórna - POMOCY

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9814

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 911
Witam, wczoraj byłem u dietetyka, za pomocą specjalistycznej maszyny dokonał analizy składu mojego ciała. Jestem po (mam nadzieje) anoreksji, do wczoraj byłem przekonany że mam fałdy na brzuchu, lipomastie, otłuszczone pośladki. Lecz maszyna wykazała że po rocznej głodówce mam zaledwie 4,2% tłuszczu w organizmie i DUŻY nadmiar wody. Za tydzień dostanę gotową dietę, lecz do tego czasu mam zamiar nabrać tego tłuszczu i pozbyć się tej (prawdopodobnie) wody podskórnej. Co byście polecali w takim przypadku? Jak się do tego zabrać? Dodam że piję bardzo dużo zielonej herbaty, wody lekkogazowanej. Jakie produkty powinienem spożywać w szczególnym nacisku (ww, białko czy tłuszcze), może jakieś suplementy, specjalne treningi czy coś w tym rodzaju? Mam już naprawdę tego dość że gdy chodzę, skaczę czy nawet piszę wszystko się w irytujący sposób trzęsie.

Moje wymiary:
Wzrost: 180 cm
Waga: 60,7 kg (przed odchudzaniem 94kg)
Bf%: 4,2
Woda w organizmie: dużo powyżej normy

Później dodam zdjęcia abyście mogli ocenić moją sytuację.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 911
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505
Na moje oko to ten przyrząd był popsuty...5-6% tłuszczu to minimum fizjologiczne. Poniżej leżałbyś na łóżku i wyglądał jak szkielet obciągnięty skórą...Nie wydaje mi się by na tym miejscu było aż tyle wody!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
konfrontując to, co podales w bf'ie z tym co widać na foto- twierdze że to na 100% nie jest tylko woda. moim zdaniem wygląda to jak fat+ nadmiar skóry. w zyciu nie uwierze w bf na poziomie 4% mając takie sadło.
z czystej ciekawosci powiem ci tylko, że ja ponad rok temu też mega przegięłam z dietą i treningami- efektem czego byla figura niemal anorektyczna (z tym, że ja się nigdy nie głodziłam. codziennie jadłam 5-6 posilkow- tyle, że bylam caly czas na ujemnym bilansie+ mordercze treningi po kilka godzin dziennie i bardzo ostrożnie dobieralam produkty- wszystko to, co wiedzialam, ze nie odlozy sie w sadło) i wówczas mając mega niski bf (zwłaszcza jak na kobiete), nie mialam ani jednej fałdki, zwałów skóry, etc..
całe ciało było idealnie płasciuteńkie

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2011-04-16 13:13:40

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 911
Pomiar był dokonany za pomocą takiego oto sprzętu:

http://www.tanitapolska.pl/tanita-bc-420-p-ma-waga-analizator-z-kolumna-tkanki-tluszczowej-wody-miesni-kosci.html

Myślę że pomiar na takim urządzeniu jest w miarę wiarygodny.

Mam przed sobą wydruk składu mojego ciała i jest tam tak:
Waga: 60.7kg
FAT%: 4.2%
FAT MASS: 2,5kg
FFM: 58.2kg
MUSCLE MASS 55.3kg
TBW 42.6kg
TBW% 70,2%
BMI 18,7


Dodam może że wieczorami ta woda (albo tłuszcz) jakby wsiąkała we mnie (dokładniej w mięśnie) robią się one twarde, i wtedy widać samą skórę i kości.
Później dam zdjęcia w normalnym stanie i w tym z wieczora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
g**** warte i niedokładne są pomiary tego typu wystarczy wypić szklankę wody czy się wysikać i pomiar diametralnie różny, na brzuchu masz sadła na przynajmniej 12+%.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2011-04-16 15:41:10

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase dla ektomorfika do oceny/korekty

Następny temat

Dieta do oceny - redukcja

WHEY premium