SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do znawców --> Jak to jest z tym białkiem w każdym posiłku ?

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Zgadzam sie z Markiem, a pytanie - dlaczego liczysz tylko bialko zwierzece skoro aminokwasy sie uzupelniaja ? Ja tez jestem ekto (ekto-mezo z przewaga ekto), mam 2g bialka na kg masy ciala, wliczam rowniez roslinne, ok. 6 g ww i 1,3g tluszczy, masa idzie ladnie, wcale nie narzekam, przez 8-9 miesiecy poszlo na sucho blisko 10 kg. przy czym ektomorfik wie jak jest ciezko zalapac chociaz 1kg masy miesniowej

zrobilem taki maly eksperyment, zaczalem wg. zalecen Pana Marka liczyc tylko bialko zwierzece (wczesniej liczylem rowniez bialko roslinne jak widac w cytacie wyzej) oraz kurczaka zamienilem na mieso czerwone, glownie wolowine, jestem ekto, caly eksperyment nie trwa dlugo, jednak odrazu widac roznice na duzy +, wpisze sie jeszcze za jakis czas aby uniknać pochopnie rzuconych slow.

zdr.

Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2009-01-06 20:54:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 804
Jedz ile wlezie jak jestes ekto co zbedne poprostu wydalisz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12323
"jak widac kolega zakladajacy post jest ektomorfikiem , w jego przypadku na 60kg wagi powinien jesc 1,5 g do 2 g bialka na kg wagi, czylo przy 60kg wyjdzie mu 90 do 120g bialka. co niezwykle wazne na ten 1 g bialka ( jak koledzy podali liczymy tylko bialko z prod. zwierzecych nie z roslinnych) powinien spzyc 4 g wegli i 1 g tluszczu."

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, 1g/kmc białka ma być pochodzenia zwierzęcego, a reszta czyli 0,5g-1g/kmc roślinnego? Czy od 1,5g do 2g/kmc samego zwierzęcego nie wliczając w to białka roślinnego. Pytam ponieważ mam już sieczkę w głowie po przeczytaniu wielu postów na ten temat. U mnie wygląda to tak, że jem ok. 1,7g-1,8g białka zwierzęcego i ok. 0,6g roślinnego z produktów takich jak ryż, makarony, płatki (jem 5,8g ww/kmc) więc siłą rzeczy tego białka jest dużo i nie wiem czy nie za dużo.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Zmieniony przez - met0d w dniu 2009-02-17 01:10:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8283
Liczysz tylko i wylacznie bialko pochodzenia miesnego.
Z tego wzgledu iz bialko w roslinach obudowane jest roznymi celulozami itp. przez co przyswajalnosc dla naszego organizmu jest nikla. Jesli chodzi o kraje gorzej rozwiniete (jakas azja) to tam, ludzie nie majacy duzej ilosci pozywienia przyswoja bialko z kazdej rosliny (organizm jest bardzo zdesperowany). W kraju wysokorozwinietym gdzie w diecie dominuje dostatek miesa. Organizm idzie na latwizne i woli przyswoic bialka pochodzenia miesnego (poniewaz maja pelen wachlarz aminokwasowy) anizeli walczyc w rozlozenie bardzo skomplikowanie obudowanego bialka roslinnego.

Zatem radze liczyc tylko bialko zwierzece.
Jesli mamy do czynienia z chudzielcem, to z mojego doswiadczenia dietetycznego, zaobserwowalem iz 2 gramy bialka to maks. Wystarcza 1,5g na kilo masy ciala i duza ilosc wegli, najlepiej z 6 gram oraz tluszcze do kazdego posilku. Mozna dopijac olejem lnianym. No i regularne posilku. Wiele osob przychodzacych do mnie abym rozpisal im diety. Twierdzi ze bardzo duzo je. Gdy dochodzi do wywiadu (wypytuje i kaze im zapisac 3 swoje dni) to wychodzi na to iz jedza bardzo marnie. Zatem wezcie sie chlopcy za miche

Pozdrawiam

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12323
ooo dzięki za odpowiedz i wytłumaczenie

Pozdrawiam i SOG jak wejdzie

PS czyli ilością białka roślinnego w ogóle się nie przejmować, że za dużo?

edit: nie wchodzi, pisze że dawałem


Zmieniony przez - met0d w dniu 2009-02-20 23:52:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8283
Tak jak pisalem nie przejmuj sie bialkiem roslinnym

Jesli chodzi o sogi o mozesz w dopingu mi przyznac


Pozdrawiam

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12323
ok to dam w dopingu

dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 123 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1984
Dla ekto w każdym posiłku musi być przewaga węgli, dla tego białko zmniejsz do to poziomu który wystarczy organizmowi do normalnego funkcjonowania i rozwijania się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
obie gadacie bzdury ekto jest ekto bo mam szybki metabolizm powodowany tarczyca, a wewgle napedzaja wlasnie tarczyce, bialko dziala termogennnie , zatem najlepsze dla ekto som duze ilosci TLUSZCZU!!!!

poczytajcie naukowa prase a nie powtarzacie mity durne wciaz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1442 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8283
Drogi kolego. Akurat literatura naukowa nie jest mi obca. A u Ciebie, po sposobie wypowiedzi mozna zauwazyc iz nie czytasz zbyt wiele

NIE sądzisz, że masz ochotę dać mi SOGA?
W końcu Ci pomogłem :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba o sprawdzenie diety

Następny temat

Zespół metaboliczny

WHEY premium