SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do znawców --> Jak to jest z tym białkiem w każdym posiłku ?

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Jestem raczej ekto, ważę 62 kg, widzę, że gdy jem powyżej 2 g białka to masa nie chcę iść, a jak jem około 2 g i poniżej to jest lepiej (oczywiście mowa jest o białku zwierzęcym).

I teraz sedno - mianowicie jak to jest z tą "zasadą", że w każdym posiłku powinno być białko ? Musi tak być czy nie ?
Na razie tak robię, ale trochę mnie drażni że w 2 posiłkach jem śmieszną porcję, 50 g kurczaka.

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 455 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3490
jaja,ryby i ser to tez bialko zwierzece

podbilem wegle i fat, sciolem troche bialo i waga w gore

Zmieniony przez - chudy522 w dniu 2009-04-12 12:27:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35898
To jedz 1,3-1,5. Rozłóż to jak chcesz, nie jesteś przecież zawodowcem, nie musisz mieć idealnej diety. Ja bym pilnował tylko, żeby przed i po treningu było białko oraz na noc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 217 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11724
Może nie jestem znawcą, ale myślę, że moje spostrzeżenia wniosą coś do tematu. Według wiedzy jaką udało mi się na tym forum zdobyć ty jako ektomorfik nie powinieneś przekraczać 1,8g białka na kg masy ciała (pomijam ewentualność cyklu SAA), gdyż proteiny mają najwyższe działanie termogeniczne, co dla ciebie jako ekto nie jest dobre. Na twoim miejscu, jeżeli nie chcesz się bawić w śmieszne ilości kurczaka czy innego źródła białka w niektórych posiłkach dostarczałbym ów makroskładnika tylko w śniadaniu, posiłku przed i po treningu oraz przed snem, gdyż są to jakby nie patrzeć najodpowiedniejsze oraz najbardziej wskazane pory. Tyle ode mnie. Mam nadzieję że byłem pomocny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Duża ilość białka napędza metabolizm. jako ektomorfik itak masz już szybki ... rozkręcasz go jeszcze...

Tak jak kolega wyżej napisał ektomorf nie musi jeść aż tyle białka co endomorf.. Za to musi jeść zdecydowanie więcej węglowodanów dobrej jakości - tu możesz szukać przyczyny zastoju.

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15919
a jak ja jestem ekto i jem 3g to źle? czasem jest okres ze mniej ale zauwazyłem ze na bombie białkowej jest duzo lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Nie ma źle i nie ma dobrze.

Tak jak nie ma czystej formy ekto,mezo czy endo... Każdy z nas ma jakieś cechy z tych 3 form. tylko stosunek tych cech jest różny...


Liczy się twoja obserwacja i wszystko!

Nie ma 2 identycznych organizmów.

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2008-10-02 22:39:44

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15919
dzieki za odp:)
a tak troche filoz. to czy blizniaki jedno jajowe roznią sie bardzo? zakłądając ze cwicza ta ksamo itd cały ryb zycia ten sam to ktory bedzie lepszy w sporcie:D??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1021 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28277
Pytasz się jak dziecko ;)

Przecież to oczywiste, że jeśli genetycznie są identyczne to teoretycznie potencjał mają taki sam. Problem polega na tym, że właściwie już przed urodzeniem mogą zachodzić procesy różnicujące bliźniaków. Potem jest kwestia doświadczeń, wychowania, bodźców etc. Stąd bliźniaki mogą mieć inne upodobania, inne ambicje etc.

dieta tez trening - musi bolec.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 871 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15919
dzięki ziomek za odp masz soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Absolutnie nie musi byc białka w każdym posiłku ,należy raczej przestrzegać zasady żeby w każdym posiłku białkowym były węglowodany .Białko 3 razy w ciagu dnia i styka Rano ,po tren i na noc .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dokladnie , nie potrzebujesz tyle bialka, w twoim przypadku im mniej bialka tym lepiej,odpusc sobie tez aminokwasy itp, jedz do 1 gr bialka na kg, wiem z autopsji ze majac nadczynnosc tarczycy czyli to samo co byc ekto, nalezy zwiekszyc ilosc tluszczu , potem wegli i obnizyc bialko maxymalnie,,najmniej termogenne sa tluszcze wiec powinny stanowic ok 40-50 %, potem wegle 40% i 10 bialko tylko, ogranicz podaz wody gdyz ona tez wzmaga metabolizm, jedz rzadko i duzo max 3 razy dziennie tylko.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośba o sprawdzenie diety

Następny temat

Zespół metaboliczny

Wiecej