SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta wegetariańska- pytanie dla ambitnych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 22 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1526
Witam
Przeszłam na dietę wegetariańską, kilka miesięcy temu i wbrew obiegowym opiniom nie jestem ospała i zchorowana wbrew przeciwnie czuje się na tej diecie super. Ćwiczę siłowo i aeroby czyli jak przed tą zmianą.
Wiem, że niektórzy z was też są na takiej diecie. Napiszcie mi jak możecie jak wygląda wasza dieta, przykładowy jadłospis i może jakieś ciekawe przepisy.
dzięki i pozdrawiam

Go vege!

Mój Video-blog:
http://annasosnierz.pl/
Darmowy kurs motywacyjny:
http://annasosnierz.pl/publikacje/ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 92 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1237
problemy zdrowotne na tę zmianę wpłyneły

poza tym mieso w pewnym momencie przestało mi sie jawic jako wstretne i smierdzace, stwierdziłam że spróbuje i mi posmakowało (zaczełam od jakiejs domowej wiejskiej szynki, póxniej drób...) obecnie tez troche smierdzi (zw surowe, gotowana golonka ..)ale juz nie tak bardzo, a po obróbce termicznej to nawet PACHNIE !!!

jak chcesz wiedziec wiecej i masz jakies konkretne pytania to napisz na priv

pozdrwiam
eks-wegetarianka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Przeszłam na dietę wegetariańską, kilka miesięcy temu i wbrew obiegowym opiniom nie jestem ospała i zchorowana wbrew przeciwnie czuje się na tej diecie super

Niektorzy tak twierdza poniewaz bialko roslinne nie posiada wszystkich niezbednych aminokwasow tak jak bialko zwierzece, ale oczywiscie mozliwe jest odstarczenie egzogennych aminokwasow z bialko roslinnego rowniez, wiec to takie male sprostowanie (mowa tu o schorowaniu, zmęczeniu czy ospałości) Ja osobiscie nie jestem wegeterianinem ale popieram ta idee

Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-08-20 19:13:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 92 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1237
to ja może inaczej:

na diecie wegetarianskiej bylam ponad 10 lat, mysle ze ok 12-13, a teraz od kilku miesiecy wrociłam do bardziej naturalnego żywienia i JEM MIESKO !!! werecz sie zajadam tym mieskiem!!

dawniej nigdy nie lubilam miesa, najlepiej smakowaly mi owoce + produkty mleczne + czekolada+ orzechy + moze cos jeszcze

samopoczucie bylo rózne, ale teraz jak jem mieso; jestem silniejsza, wiecej mi sie chce, cialo sie zmienia,
co do zdrowia to pod koniec roku planuje badania wiec zobacze jak bedzie, a bylo źle i wlasnie stad ta zmiana, troche poxno sie zorientowalam ze trzeba zmienic żywienia ale cóź...

dziewczyny czasmi sadza ze nie jedzac miesa beda szczuple ale to bledne myslenie (chociaz ja zawsze mialam niedowage i to sporą, teraz jest wszystko w normie, chociaz od 3 dni licze kcal i wogóle mam konkretna diete a nie takie jedzenie co mi sie chce )

w sumie to nie wiem co chcesz wiedziec ale powiem tak: choc bardzo sie starałam to ciezko jest jesc na tyle wartosciowe posilki zeby za tych kilka lat nie musiec sie leczyc

wiele by tu pisac ale cóż, wybor diety to sprawa indywidualna, mnie nikt nie przekonal do zmiany wiec mysle ze innych tez nie przekonam

pozdrwiam
była-we
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 793 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11813
ja jestem na diecie juz 2 lata i nie widze zadnych zmian w organizmie a moja dieta od niedawna wyglada tak

1.platki owsiane , mleko , chleb + ser bialy

2. pieczywo z serem bialym ,owoc

3.makaron,jaja,jogurt + otreby

4.ryz, kotlety sojowe , salatka z pomidora + ogurka + soczewicy w oliwie z oliwek

5. jajecznica + owoc
6 ser bialy + oliwa z oliwek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 92 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1237
no i zawsze chodzi sie głodnym, niby człek syty ale tak nie do konca nasycony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
antiself w diecie brakuje Ci warzyw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
Sposób odżywiania ,jak każdy inny. Czy sie je mięso czy nie,w obu przypadkach można być zdrowym(jesli je się z głową) albo zrobić sobie krzywdę(jak je się byle co).Jak ktoś wyrzuca z diety mięso,a potem w co drugim posiłku je drożdzówki, batony na przemian z bułą z masłem i dżemem,bo to nie mięso,a na obiad ziemniaki z surówką,czyli to co rodzina tyle, że nie je schabowego, to trudno się dziwić, że mogą być problemy. Tak samo można zrobić sobie krzywdę jedząc hamburgery na przemian ze słodyczami. Dlatego nie jest dla mnie zaskakujące, że będąc na diecie wegetariańskiej ma się siłę wstać z łóżka Prędzej nie do uwierzenia jest dla mnie,jak można dać dopuścić do tego,aby zaczęło szwankować nam zdrowie z powodu niewłaściwego odżywiania(obojętnie na jakiej diecie jesteśmy)

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 22 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1526
Do ,,zaglebieSC" mowa tu o schorowaniu, zmęczeniu i ospałości- nie występują u mnie takie symptomy i badania mam lepsze niż na mięchu. Jestem chonorową dawczynią krwi (nie wiem czy to się domienia) i mam morfologię i inne badania robione 2razy do roku i miałam problemy z obniżoną wartościa hematokrytu a teraz w normie.

Do ,,monika s." zdrowie jest najważneiejsze i jak się lepiej czujesz to to dobra zmiana ipopieram ją, ze mną było inaczej od dziecka zajadałam się miechem i był to mój ulubiony przysmak ale go rzuciłam ze względów etycznych i czuje się lepiej i odkrywam warzywa, owoce, kasze, makarony pełnoziarniste i całą resztę na nowo. Co do problemów z wagą to wiadono pare kilo by mi mogło zniknąć ale problemów z tym nie mam. Zdrówka dużo życzę

Do ,,antiself" czyli jest możliwa taka dieta u osoby ćwiczącej-fajnie, masz może jakieś przepisy czy gotujesz szybko. Rzeczywiście nie za mało masz w diecie warzyw?


Caramel- zgadzam się z Tobą

Mój Video-blog:
http://annasosnierz.pl/
Darmowy kurs motywacyjny:
http://annasosnierz.pl/publikacje/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 793 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11813
gotuje na szybko, kotlety w panierke z jajem raz dwa , jak jest czas to salatke jakas z warzyw jak nie to z hortexu mrozonke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3647
żeby na diecie wegetariańskiej dobrze funkcjonować trzeba mieć naprawdę dużo czasu, pomysłów i sił na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków.
Ja nie jem mięsa kilka lat i jestem przekonana, że mój organizm ma przez to dużo mniej energii i muszę dużo więcej spać.
Nie jedzenie nie jest moim kaprysem aby być szczuplejszą, jest to podyktowane przekonaniami dlatego jak coś pretensje będę mieć tylko do siebie.

A co Ciebie tak natknęło żeby zmienić dietę?
W ogóle to podziwiam facetów na takiej diecie;p przeciez dla Was mięso to Mięso:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 793 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11813
ja nie jem z powodow etycznych ;] tak juz sobie u***alem we lbie i tyle :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie dla biegacz

Następny temat

szybka redukcja - proszę o pomoc.

WHEY premium