SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mega mase, 4000 kcal, świeży

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1103
Witam, mam 19 lat, ważę 79 kg przy wzroście 186 cm.

Przeciwwskazań brak, zapotrzebowanie to około 3300 - 3500 kcal, jestem raczej ektomorfikiem ale nie ze skóry i kości, suche mięśnie bez widocznego tłuszczu. Nie mam tendencji do odkładania tłuszczu, od zawsze byłem szczupły.

W diecie brak widocznych warzyw ale będę starał się zjeść jakiegoś pomidorka w posiłku, ogórka, co polecacie z warzyw ?

Zamówiłem już mutant mass 7700 g i ActivLab CarboMax Energy Power 3000 g z racji, że brakuje mi węgli, do tego ZMA od ActivLab i Olimp - Chela MZB Sport Formula 60kaps. Podobno pomaga to w budowaniu masy.

W posiłku nr1, nr2 i nr4 ryż i płatki owsiane będę jadł w formie koktajlu bo inaczej ich nie przełknę, a na pewno nie taką ilość. Chyba nie ma żadnych przeciwwskazań?

Proszę o ocene, jestem otwarty na wszelkie propozycje.



Zmieniony przez - kamil96r w dniu 2014-12-22 15:15:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Budowa masy mięśniowej cechuje się pewnymi prawami, dzięki którym jesteśmy w stanie zbudować dobrej jakości mięśnie, bez zbędnego zalania się tkanką tłuszczową. Niestety większość osób początkujących, jak nawet sporo średniozaawansowanych nie zdaje sobie z tego sprawy. Mowa tutaj o tym, kiedy warto budować masę mięśniową, a kiedy nie jest to dobre rozwiązanie. Decyduje o tym poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. W sytuacji, gdy wynosi ok 15% i więcej, zdecydowanie warto przemyśleć redukcję tkanki tłuszczowej. Jeżeli jednak jest on niski, około 12-13% lub nawet mniej, czyli widoczne są mięśnie brzucha, to śmiało można budować dobrej jakości mięśnie. Tutaj jednak pojawia się konieczność dobrze dobranej diety.

W Twoim przypadku 4000 kcal wydaje się zbyt wysoką wartością. Jeżeli jednak jadłeś trochę mniej i nie zauważyłeś wzrostu obwodów ciała, to nie ma innego rozwiązania, jak zwiększanie kalorii. Ilość białka ustaliłeś na poziomie 2 g/kg masy ciała, to jest jak najlepsze. Tłuszcze stanowią 150 g, a węglowodany 600 g, co również jest sensowne. Patrząc jednak na rozpiskę diety widać pewne niejasności i błędy.

Gainer nie jest produktem idealnym pod tym względem, aby pić go w ciągu dnia. Opcja, kiedy można sobie na niego pozwolić to okres bezpośrednio po treningu, około 100 g. Carbo w takiej sytuacji będzie zbędne. Ogólnie masz sporo węglowodanów, więc nie ma sensu eliminowania ich z ostatniego posiłku. Daj tutaj normalny pełnowartościowy posiłek, np. z kaszą, ziemniakami, czy makaronem. Warzyw minimum 200 g na posiłek. Najlepiej świeże i urozmaicone. Produkty należy ważyć przed ich obróbką, więc wprowadzić powinieneś mięso z piersi kurczaka, a nie smażoną pierś z kurczaka. Każdy składnik z osobna.

Zdecydowanie warto wrzucić inne dni diety do sprawdzenia. Wydaje się ona słabo urozmaicona.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Poczytaj posty podwieszone bo raczej nie czytałeś ?
Na grom Ci mutant mass i carbo ???
Przy tak małej wadze zapotrzebowanie łatwo zapełnić , brak ryb w diecie .
Słabe źródła węglowodanów , tylko filet z kurczaka jak można łatwo zróżnicować dietę .
Wywalił bym oliwe z oliwek a dał olej lniany , tłustsze mięsa .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 209 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4493
olej lniany jest super ale trzeba kupować odpowiedni i trzymać po otwarciu w lodówce, generalnie trzeba na niego uważać, oliwy ja bym nie wywalał można dać mix: oliwa z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy też można dodać
co do białka to masz za mało mięsa, z pół kg by się przydało, ze dwa jaja i z 200 twarogu i będzie git bez supli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1103
No a po co jest mutant mass i carbo? Żeby robić mase, jako uzupełnienie diety. To co mam z tym teraz zrobić? Paczka jeszcze nie przyszła, wybrałem płatność przy odbiorze i zamawiałem w sklepie sfd, mogę nie odebrać paczki? Nie będzie konsekwencji ?

To jakie ryby polecasz i zamiast czego dać ? I ile razy w tygodniu?

Słabe żródła węgli, czyli co polecasz dodać?

Zmieniony przez - kamil96r w dniu 2014-12-22 16:11:08

Zmieniony przez - kamil96r w dniu 2014-12-22 16:12:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Uzupełniać dietę nie masz czym przy takich kaloriach jak zamówiłeś to już zjedz albo odsprzedaj.
Śledzie , makrela , łosoś , mintaj , morszczuk , dorsz szprotki ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1103
Ok, a ile razy w tygodniu mam jeść i zamiast czego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 587 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8238
Juz jak zamowiles to nie odmawiaj, ale staraj sie tym nie uzupelniac codziennie zapotrzebowania tylko w razie brakow albo niecheci do jedzenia ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1103
Dobrze wiedzieć, to co Panowie mam jeszcze poprawić? Dodam ryby tylko nie wiem ile razy w tyg i zamiast czego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
gainera wrzuc sobie tylko po treningowo, jedyny okres gdzie nada sie z najmniejsza szkodliwoscia dla jakosci sylwetki:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1103
Rumcajs, a możesz powiedzieć co jeszcze poprawić w diecie? co byś dodał co ujął, może coś zamienić, bo np. na śniadanie lepiej zjeść to a na kolacje tamto :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
sniadania u mnie wygladaja jak u 90% osob trenujacych: owsiane, jaja, owoc-bo zazwyczaj jem na slodko sniadania (uzywam slodzika, lub nie dodaje nic poza owocem)
reszta posilkow w ciagu dnia to mieso: ryby, drob, rzadko wieprzowina(nie lubie) +ryz/makaron
przed snem zazwyczaj laduje jaja z wpc do smaku w formie zaparzanego miksa, by sciac jajco, poprawiajac jego biodostępność

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

82kg - Korekta diety na masę

Następny temat

Jak zwiększyć kaloryczność

WHEY premium