SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase do oceny, 72kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ale na masie 2g na kg mc to optymalna ilość, 3g zupełnie Ci nie potrzebne. Na redukcji owszem, można przyjąć nieco więcej.
Ale u Ciebie okolice 150-160g są wystarczające
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Rozumiem że taka ilość białka wobec ogólnego zapotrzebowania kalorycznego jest zbędna, ale w takim razie proszę o odpowiedź czy zmniejszenie białka i podwyższenie węgli/tłuszczu jest konieczne? Czy może zostać jak jest? Szczerze mówiąc ciężko będzie mi "upchać" gdzieś dodatkową porcję ryżu czy kaszy. No i czy węglowodany nie będą dodatkowo zalewać bardziej od białka? Mimo że jestem szczuply mam tendencję do łapania oponki na brzuchu, aktualnie w pasie jest 85cm.


Zmieniony przez - ajron616 w dniu 2017-08-02 22:59:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Skoro czegoś masz zbyt wiele, to oczywistym jest, że należy to zmniejszyć. Jeżeli nie jesteś w stanie zjeść więcej węglowodanów, to zwiększ tłuszcze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Zdecydowanie trudniej będzie Ci dobić kalorie białkiem niż węglami :)
Węgle to nie tylko kasza i ryż tak samo jak białko to nie tylko pierś i schab :) skoro nie masz tendencji do nadmiernego otłuszczania to raczej nie umrzesz od kawałka ciasta.
Jeśli chcesz,żeby to było jakoś turbo zdrowe to masz masę przepisów co z czego zrobić :) Ja w końcowej fazie redukcji gdzie już jestem zmęczony jedzeniem dorzucam sobie serniczek i jest lala :D
Co do ilości białka to zgadzam się z kolegami wyżej, nie ma potrzeby przekraczać 1,5-2g na masie :)
Znajdz coś co lubisz jeść i jedz :D


Zmieniony przez - Raadek1990 w dniu 2017-08-03 09:18:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Tylko że właśnie mam tendencję do odkładania tłuszczu na brzuchu na poziomie pępka - 85cm w pasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Wstaw zdjęcie to ocenimy bo pewnie lekko dramatyzujesz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4163
Raadek1990
Wstaw zdjęcie to ocenimy bo pewnie lekko dramatyzujesz :)


Zdjęcia 1,3 na spięciu mięśni brzucha, 2,4 brzuch luźno.










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Żeby się tego pozbyć musiał byś zrobić normalną redukcję ale chyba lepiej jak skupisz się teraz na masowaniu bo lato się kończy, a jak zapał nie ustanie to do następnego coś tam już zbudujesz i lekko wytniesz :)
Możesz też przeplatać sobie krótkie okresy redukcyjne np 3 tyg redukcji w trakcie masy, żeby trzymać bf w ryzach albo włącz aeroby do treningu to napędzi też apetyt :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ma znaczenia czy jest to okres letni czy zimowy, powinniśmy sugerować się priorytetami, nie porą roku.
Ciało to nie tylko brzuch - wstaw zdjęcie w pozycji neutralnej bok/przód/tył jak należy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Poziom tkanki tłuszczowej dość wysoki jak na budowę masy mięśniowej. Według mnie należy redukować do minimum 12% a nie budować i zalać się. W tej chwili wygląda to na około 17%.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna - brak efektow

Następny temat

Węglowodany - problem z zjedzeniem

WHEY premium