SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny (ektomorfik)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 328
Witam.

Postanowiłem uporządkować sobie dietę, skorzystałem z bardzo pomocnego artykułu:

https://www.sfd.pl/Dieta_na_masę_-_dodatkowe_kg_dla_wszystkich_potrzebujących!-t240536.html

I na tym bazowałem, stworzyłem dokładny plan diety wraz z moim zapotrzebowaniem kalorycznym, dodam, iż do tego stosuję jeszcze universal storm oraz pvl mutant mass. Dietę dostosowałem pod siebie, tzn. wiem ile zjem i co lubię jeść.

Dieta znajduje się pod adresem:
http://www.sendspace.com/file/yckp9s

Jest to dokument word.

Bardzo proszę o rozpatrzenie diety i naniesienie jakichkolwiek korekt, jeżeli będzie to potrzebne.

Moje dane:
Wiek: 17lat
Wzrost: 173cm
Waga: 57kg
Staż treningowy: niecałe 5 miesięcy

Zmieniony przez - z3L w dniu 2009-11-12 20:06:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 691 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23619
Ogólnie robiłem wszystko na szybko bo dzisiaj nie mam zbytnio czasu, jeśli nie zgadza ci się coś z btw w jakiś posiłkach to pytaj tu na forum, chętnie zobacze co znawcy maja do powiedzenia, z rana zawsze staraj się ograniczać tłuszcz, po całonocnej głodówce aminokwasy z białka powinny jak najszybciej dostać się do krwi. Ja zawsze na śniadanie stosuje 100 gr płatków owsianych + wpi + łyzka oliwy ( jedna łyzka cie nie zabije ) + witaminy + kawa, 20 minut przed posiłkiem na czczo spożywam sobie magnez. Spróbuj przynajmniej w 3 posilkach dać jakieś warzywa, ja np. spożywam dużo pomidorów ze względu na likopen ( przynjamniej na starość nie będe się o nic martwił:) ).Do tego pamiętaj o regeneracji, dużo snu min. 6 godzin, choć czasami jak czlowiek prześpi tyle to się cieszy że sobie pospał dłużej. Gainera możesz używac między posiłkami, jeżeli cięzko ci będzie jeśc tyle jedzenia zastąp je gainerem albo jakąś odżywką,twój układ pokarmowy troche odpocznie, dodatkowo przed treningiem wypij sobie zieloną herbate lub łyknij kilka witaminek C, ze względów antyoksydacyjnych.Jak będziesz miał więcej pytań to wal smiało, obiecalem Ci i pomoglem, Pozdro.

Ból przemija, chwała jest wieczna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8375
ułóż tą dietę jeszcze raz, wartości sobie dobierz
2 g białka na kg masy
1,3 g tłuszczy
3,5 węgli

i wklej ją tutaj jeśli możesz, będzie się łatwiej czytało. Ogólnie za duzo kcal tam ci wyszło i jakies 10g węgli na kg masy ciała to jakaś masakra ;)

non omnis moriar~`

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 328
To ja już w ogóle nie rozumiem, tamten artykuł sugeruje mi co innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zacznij od 2500kcal przy tej wadze zupełnie wystarczy ułóż dietę i zobaczymy

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 328
Mówisz? To poprawię to lekko i zaraz wrzucę do oceny. Dodaję, iż mam duże tendencje do spalania ;) Zatem tamten artykuł nie jest do końca prawidłowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
no nie potrzebne Ci tyle kalorii bo może Cię zalać lepiej powoli a do przodu \
białka daj 2g
tłuszczy1,2g
reszta ww

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 328
W sumie chodzi mi o to, by mnie zalało. Chciałbym w ciągu 7 miesięcy przytyć 15kg, jest to możliwe przy takim spożyciu, jaki mi sugerujesz? Wiadomo, że będzie ono wzrastało z biegiem kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8375
rób jak mówimy, nie chcesz zalania uwierz ;),
lepsza jakaś masa ;), która na pewno ruszy z tym co mówimy
w 7 miesięcy możesz mieć bardzo dobre efekty, bo widzę ze nie mierzysz na krótki dystans ;)



Zmieniony przez - monkey_uf w dniu 2009-11-12 21:01:24

non omnis moriar~`

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 328
Gotowe, poprawiłem co nieco dietę, możecie teraz sprawdzić?

http://www.sendspace.com/file/4x181t 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8375
ok to trzeba będzie od podstaw zrobić,
I śnaidanie zrób owsiane + 2 jajka, jakies warzywko
II chleb razowy z serem żółtym (ze 3 kromki) + warzywka, orzechy włoskie
III przedtreningowy: około 1,5h przed treningiem spożywasz, zawsze węglowodany + białko(makaron +kurczak)
IV posiłek po treningowy: zawsze węglowodany+białko (ryż + ryba)
V posiłek: twaróg wraz z oliwą z oliwek

wg. tego postaraj się jeszcze raz ułożyć dietkę :)to co podałem to tylko przykład, wpisz wraz z gramami do diety i podaj ją jeszcze raz poprawioną Jeśli mógłbym prosić to nie uploaduj ją nigdzie tylko poprostu wklej ją tu na forum ;)

odstępy pomiędzy posiłkami 2-3h


Zmieniony przez - monkey_uf w dniu 2009-11-12 21:43:57

non omnis moriar~`

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 328
Ale co jest złego z tą dietą? Dostosowałem teraz liczbę kalorii
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy moj plan jest ok?

Następny temat

warto sie pocic?

WHEY premium