SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 67kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 274
Witam i proszę o pomoc i ocene :)
Prawie wszystkie produkty będą oczywiście zastępowane odpowiednikami/zamiennikami (np.ryż basmati na ryż brązowy itd.) ,podałem tylko przykłady. Pozdrawiam i z góry dzięki :D

Cel: Masa
Wiek: 20
Waga: 67kg
Wzrost: 172
Obwód klatki: 91
Obwód w pasie: 77
Obwód uda: 52
Obwód łydki: 36
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ~13%
Aktywność w ciągu dnia: aktualnie brak
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 4x w tygodniu siłownia - split
Ograniczenia żywieniowe: -
Stan zdrowia: dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak, za niedługi okres czasu
Stosowane wcześniej diety: jedzenie pełnowartościowych posiłków/owoców/warzyw ale nie tyle ile powinienem





Zmieniony przez - Dzs1 w dniu 2016-10-19 12:27:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Witam, w drugim posiłku nie masz źródła białka. Mimo iż w rozkładzie makro masz trochę wysoko białka, to ogólnie tego z dobrego źródła jest mało .pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
J/W

Liczyłeś dokładnie swoje zapotrzebowanie dzienne? bo na oko ilość kalorii wydaje się być na wyrost. Ilość białka jak i tłuszczy trochę ponad normę. Spokojnie możesz zredukować liczbę protein do 1.8-2g/kg oraz lipidy do 1-1.5g/kg. Wpisuj surowe produkty nie gotowe. Masło orzechowe sklepowe to produkt o wysokim przetworzeniu - jako główny składnik diety się nie nadaję, tylko zabiera miejsce bardziej wartościowym tłuszczom. Kolacja jest mocno schematyczna, jeżeli tak lubisz możesz w ten sposób jadać, aczkolwiek ulokowanie węglowodanów w ostatnim posiłku ma sporo korzyści. Notabene 150 gram makaronu w jednym posiłku może zakłopotać pracę przewodu pokarmowego. Dbaj o dostatek różnokolorowych warzyw, najlepiej w surowej formie dzięki temu zachowają swoje wartości odżywcze. Nie zapominaj również o tłustych rybach które są obfitym źródłem Omega-3 ( EPA i DHA ). Najbardziej relewantne jest jakość pokarmów ( wysoka gęstość odżywcza ) nie tylko kalorie i podział makroskładników.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-10-19 13:18:31
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 274
No i teraz nie mam pojęcia jak to zrobić aby nie dodawać więcej białka, a żeby znalazł się on w drugim posiłku, jakies sugestie?

Z tego co wyliczyłem przyjmując, że trening będzie trwał 1:30h x4 w tygodniu to dzienne zapotrzebowanie wyniesie 3100 kcal. Tak, wiem o tych warzywach oraz rybach = ) To unikać masła orzechowego? Co zamiast niego?


Zmieniony przez - Dzs1 w dniu 2016-10-19 13:40:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 274
Zrobiłem małe poprawki, co myślicie teraz?
Zapotrzebowanie kaloryczne na zdjęciu jest źle wypełnione.. Ale załozyłem, że na początek będę przyjmował 3000kcal, a z krótki odstępem czasu dodawał po 100-200.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 274
Ktos cos? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Może być, teraz obserwuj i w razie potrzeby modyfikuj. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 115kg

Następny temat

Owoce w diecie

WHEY premium