SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 61kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć. Chcę zrobić masę mięśniową, ćwiczę w domu.
16 lat, 174cm, 61kg, endomorfik.

Zrobiłem dwie wersje rotując węglowodanami w 3 dni bez treningu, 4 dni w tygodniu jest bardziej kalorycznie.

Co sądzicie o mojej diecie?

Mam jeszcze pytanie odnośnie białka. U mnie 2,6g na kg ciała, ale czytałem ostatnio różne artykuły, wypowiedzi i nie wiem wkońcu jak jest z tą jakością białka zwierzęcego, roślinnego i z odżywek, w czym np. odzywki są takie wspaniałe, że tyle osób je bierze, chociaż w tej cenie można kupić ser czy kurczaka?
Ze względów zdrowotnych odpadają u mnie suplementy. Jak widać na obrazkach 3/4 białka nie pochodzi z mięsa. Mam więc ogólnie zwiększyć jego ilość, np. do 3,3g na kg ciałą, bo tak jakby białko np. z owsianki nie ma takiego działania dobrego dla organizmu i potrzeba go więcej, by organizm dobrze z niego skorzystał?






Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9059 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699808
Dokładnie zajrzyj do Solarosa i nie słuchaj Mauricza. Liczy się praktyka i prawidłowe / rozsądne wykorzystanie teorii a nie odwrotnie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Zmień tę dietę owsiankową na coś normalnego. Masz wiele źródeł węglowodanów do wyboru. Wprowadź zmiany a nie jakieś skreślanie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 165 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2556
Dieta "kleikowa" Tak jakoś mi się z dzieciństwem skojarzyło. Ryż, makaron, ziemniaki, banany wrzuć sobie w dietę jako źródło węglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 314 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2205
za duzo platkow owsianych, czemu tylko bazujesz na tym ? nie lepiej tego kurczaka dac przed lub po treningu niz rano? a rano wystarczy zwykla jajecznica na boczku, cebulii czy czymkolwiek tam chcesz, za duzo nabialu z twarogu, daj jakies mieso, nie musi to byc mieso drogie jak kurczak , lepiej zainwestuj np mieso z lopatki wieprzowej lub karkowka lub sledzie ktore zawieraja tluszcze i nie bedziesz mial klopotu z dostarczeniem ich , makrele wedzona czasem, jakas rybe , mozesz uzywac oleju rzepakowego do smazenia , smalcu, masla klarowanego, oleju kokosowego


Ta oliwe uzywasz do smazenia? dodaj ja w normalnej postaci np do salatki czy polac ryz a nie do smazenia zamiast oliwy jako tluszczy mozesz uzywac orzechy wloskie nerkowca , wiorki kokosowe , maslo klarowne (kupujesz kostke masla i robisz wychodzi tanio :) lub maslo 82% tluszczy dostepne w kazdym sklepie , smalec , smalec gesi , olej kokosowy kupisz za 11 zl chyba 200g i starczy na dlugo :) przy twojej wadze ,

zamiast tych platkow owsianych kasza jeczmienna gryczana kuskus,ryz bialy dlugoziarnisty, paraboiled, basmatii jasminowy , makaron durum pelnoziarnisty, kupisz w sklepie pakowany w torbe nie w opakowanie kartonowe dosc tanio ,

pisze to ze wzgledow takich iz masz 16 lat wiec pewnie zalezy ci tez na oszczedzaniu ;]


wrzuc diete na twoja kieszen i bedziemy dalej cos uzupelniac :_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
never1992

zamiast tych platkow owsianych kasza jeczmienna gryczana kuskus,ryz bialy dlugoziarnisty, paraboiled, basmatii jasminowy , makaron durum pelnoziarnisty


Kuskus i durum to beznadziejna opcja jako zrodlo wegli

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 314 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2205
Dla cb .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Raczej dla kazdego kto jest kumaty. Koniec gadki na ten temat

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 314 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2205
naczytales sie za duzo i sam niewiesz , koniec gadki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9059 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699808
Kuskus i durum również jest Ok
Chyba ze coś się zmieniło ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Flex, chyba juz poznales moje podejscie w tych sprawach. Kuskus i durum = pszenica. Rownie dobrze mozna komus zaproponowac zrodlo wegli paluszki Lajkonik i gdyby nie to ze maja jeden wzmacniacz smaku stawialo by je na rowni z kuskusem i durum jesli chodzi o odpowiedz hormonalna.
1

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za pomoc, wprowadzę poprawki do diety.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek potreningowy

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 79kg

WHEY premium