SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla 18-to latka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1322

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Witam, mam 18 lat, 175cm wzrostu i ważę 70kg.
Chce się w końcu brać za siebie, jestem lekko zbudowany. Chciałbym przybrać na masie, poszerzyć się w barach oraz spalić brzuszek.

Mam do dyspozycji siłownię w domu. Jaką dietę polecacie ? i wgl jak mam to ułożyć bo nie mam o tym pojęcia ;/ proszę o pomoc, co robić/obliczyć na początku.

Dodatkowo myślałem nad sterydami ale zmieniłem zdanie gdyż jestem zbyt młody, racja ?
Moją uwagę skupiły suplementy diety, odżywki itd. Warto?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 252 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12283
Wszystko zależy od Ciebie,to czy będziesz jadł słodycze i dalej się truł czy zaczniesz się zdrowo odżywiać.
Koledzy wyżej podali Ci linki dzięki którym posiądziesz jakąś małą wiedzę.Kalkulatorem wylicz zapotrzebowanie.(Co do ćwiczeń,to nie jest ten dział...ale ćwicząc codziennie nie przyśpieszysz progresu).Pisałeś że chcesz się "powiększyć" więc dieta musi być z naciskiem na masę.Wylicz sobie kalkulatorem swoje zapotrzebowanie i dodaj jakieś 300/350 kcal (na początek będzie ok,chyba że nie będziesz rósł to podniesiesz...ale to dopiero w późniejszym stadium.)Jeśli zapotrzebowanie BTW będziesz miał już wyliczone,to poczytaj o początkach układania diety oraz diety innych użytkowników i na tej podstawie spróbuj ułożyć coś swojego.

Na następny raz korzystaj z opcji "szukaj" a nie zadawaj pytań "jak ułożyć w ogóle się na tym nie znam"

Zmieniony przez - Kamil0922 w dniu 2013-02-01 15:42:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
nawet nie myśl o sterydach .. , nie warto brać teraz żadnych odżywek , najpierw dieta , skup się na niej poczytaj https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Rozumiem, też tak myślę o sterydach ale jeżeli chodzi o odżywki, dodatkowe witaminy itd, też nie ? to jest niebezpieczne ?

I takie dodatkowe pytanie, kiedyś dostałem odżywkę w proszku jest okres spożycia minął 3 lata temu:D to już jest do wywalenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 162 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1408
metoda prob i bledow. sprobuj zjesc małą porcje jak po chwili nie wyladujesz na kiblu to raczej nie mozna jeść. aczkolwiek 3lata to duzo. ja jadlem raz gainera 9miesiecy po terminie i nic mi nie bylo. musisz sprobowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Rozumiem:) ale jednak mój błąd;D data ważności skończyła się w połowie 2008r;D hah
Nie zamierzam już tego tykać ;p a jak to z tymi odżywkami ? one pomagają? i tak wgl do czego one są ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 360 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10750
Wylicz zapotrzebowanie : https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
Ułóż dięte : http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie
Wklej ją do ewentualnej poprawy/doradzenia.

Zależy od odżywki. Jedne wspomogają cię na treningu inne uzupełniają braki w diecie itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Wielkie dzięki :)
Wiec tak, na razie prawie wgl się nie ruszałem lecz gdy już będę miał ułożoną dietę będę ćwiczył codziennie, więc w kalkulatorze zaznaczyłem bardzo dużą aktywność ( ćwiczenia itd ), a może codzienne ćwiczenia na siłowni to za dużo ?

Więc wracając do tematu po zaznaczeniu bardzo dużej aktywności wyszło tak:

Współczynnik BMR 1783.07
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3387.83
Węglowodany 55% 1863.31kcal = 465.83gram
Białko 15%% 508.17kcal = 127.04gram
Tluszcz 30% 1016.35kcal = 112.93gram

A jeżeli chodzi o tą dietę, skąd mam wiedzieć jaką żywność dodać ?


Rozumiem, więc kiedy należy myśleć o zakupie odżywek ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
na poczatek cwicz 3 razy w tygodniu. przy ukladaniu diety pomoga te 2 linki: https://www.sfd.pl/Dla_początkujących_i_nie_tylko-t314751.html  https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html
co do odzywek to zalezy o jakich myslisz. na razie jednak jesli dieta bedzie ok to bedziesz mial progres i bez odzywek wiec po co kase marnowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Rozumiem, spróbuję ułożyć i dodam do ocenienia :)

Więc tak, częste ćwiczenia, dobra dieta i tyle ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
dieta to podstawa. do tego cwiczenia nie tyle czesto co regularne. na poczatek pn, sr, pt lub wt, czw, sob po 1,5h max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Ja będę miał do dyspozycji atlas w domu. Czyli koniec ze słodyczami itd?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

układanie diety duży problem

Następny temat

POMOCYY!!

WHEY premium