SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla 18-to latka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 342 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1938
Witam:) jestem Paweł, mam 18 lat, 175cm wzrostu i ważę równo 71 kg. Mam do was kilka pytań ale zanim zacznę proszę was o miłe i specjalistyczne podejście do moich próśb gdyż bardzo mi one pomogę przez następne lata mojego treningu. Więc zaczynamy :)

Chciałbym trochę przybrać na masie, barki itd. Ze strony :

https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html

...dowiedziałem się bardzo dużo. Jest tam w połowie ułożona dieta, która mi nawet pasuje. Więc:


Śniadanie o 7 rano :

- Płatki owsiane + mleko
- Rodzynki
- Warzywa

2 śniadanie o 11 :

tutaj nie mam pojęcia co wstawić ;/ zawsze jadłem kanapkę z szynką i żółtym serem ale z tego co słyszałem nabiał jest kategorycznie zabroniony w tej diecie.

Posiłek przed treningiem ( jakieś 2h przed )

- kawałki piersi z kurczaka + ryż
Chciałbym też jajka ale po 2 zrobionych na twardo robi mi się nie dobrze;/
- do tego może jeszcze jakiś serek kupiony w sklepie

Posiłek po treningowy ( 30min po )

- oczywiście warzywa ale dalej nie wiem co...
Tutaj raczej powinno być tego dużo bo czlowiek jest zmęczony bo treningu ;d

Ostatni posiłek ( kolacja o 20 )

- tran w tabletkach
- Ser twarogowy półtłusty
- I może jeszcze z 2 jaja ale... czy ja muszę je jeść na twardo ? lub czy można na coś innego wymienić jajko ?

Zmieniając trochę temat ;)

Gdy już zacznę stosować się do diety całkowicie usunę fast-foody, cipsy, batony itd z mojej diety.

i tu też mam pytania:)

Czy batony z czekoladą, orzechami itd ( snikers ) można jeść bez problemu ?

Jeżeli chodzi o płyny, przez pół życia piję wodę gazowaną aqua.
Jest bardzo dobra ale czy muszę ją na coś zamieniać ? czy ona w jakiś sposób przeszkadza w treningu ?


A jak to z tą dietą ? czy mogę sobie ustalić cykl, że np. 20dni żyję na owej diecie a przez następne, np. 10 dni spożywam normalne jedzenie ?


Do ćwiczeń mam atlas w domu. Mogę i bardzo lubię ćwiczyć nawet codziennie przez godzinę ale czy to ma sens i czy nie szkodzi zdrowiu ? może lepiej ćwiczyć co 2 dzień przez 2h ? jak myślicie?



Wiem, że pytań jest sporo a ja nie do końca wszystko rozumiem ale bardzo proszę was o pomoc i odpowiedź na wszystkie pytania ! to co mi tutaj powiecie będzie mi służyć przez kolejne lata mojego treningu oraz codziennego życia.

Powiedzmy, że ćwiczyłbym co drugi dzień moje BMR wynosi :

Współczynnik BMR 1796.82
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3099.51
Węglowodany 55% 1704.73kcal = 426.18gram
Białko 15%% 464.93kcal = 116.23gram
Tluszcz 30% 929.85kcal = 103.32gram


Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Skoro chcesz przybrać na masie musisz mieć dodatni bilans kaloryczny, musisz dodać około 300 kcal na +, to co przedstawiłeś to diety nie przypomina. Najlepiej wrzuć zrzut z http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie i oblicz swoją dietę. Tutaj masz więcej artykułów, które Ci się przydadzą do ułożenia dietyhttps://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 
Słodycze odpadają, wodę to pij mineralną nie gazowaną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Cykl 20dni diety..10 normalnego jedzenia jest bez sensu. Dieta to nie jest codziennie jedzenie tego samego tylko sposób odżywiania. możesz jeść różne produkty byleby bilans się zgadzał. Na myśli mam zdrowe produkty typu:ryż,kasze,ziemniaki itd. W międzyczasie można sobie pozwalać na coś "normalnego" ale 1-2razy na tydzień żeby nie przesadzić z tym. Nikt Ci nie każe rezygnować z tego wszystkiego ale jeśli ktoś być zdrowszym to lepiej zrezygnować. Ludzie którzy jedzą batony typu: mars. nie umierają przecież ;) Jedzenie zdrowe to nie tylko gotowanie również można piec i smażyć ale to już jest głębszy temat. Oczywiście nie przesadzałbym z tym smażeniem i pieczeniem ale można. Ogólnie powinieneś dietę budować na takich produktach które będzie ci dobrze jeść a nie będziesz się do nich zmuszał jak w przypadku jajek. Zresztą z czasem idzie się do wszystkiego przyzwyczaić ;) Ten twój atlas to można wyrzucić jeśli myślisz o prawdziwym treningu ale od tego masz już specjalny dział tu zajmujemy się odżywianiem. Zajrzyj do działu dla początkujących w celu poprawy swojego planu i ogólnie poznania całej metodyki treningu bo wiedze masz pewnie małą na ten temat. Wodę pij niegazowaną mineralną. Zrób tak jak kolega napisał wyżej i wrzuć zdjęcie ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza masa, zmiana dyscypliny!

Następny temat

Ocena diety.

WHEY premium