SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Masa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3948

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 428 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4156
Pomoże ktoś bo od 15-tego chce zacząć cykl a nie wiem czy jest ok. ;//

_____________________________
Wyślij MMs'a z miejsca swojego wypadku, choj ze nie masz nogi ale sprzedasz to do faktu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 700 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3470
Witam wszystkich ! Jestem nowym uzytkownikiem tego forum ale wiem na temat odzywiania w kulturystyce sporo :) i postanowilem troche tutaj podoradzac :)
Otóż: Jesli tunczyk to tylko w sosie wlasnym a nie w oleju :) , Ten dzem w 5posilku to niepotrzebny bo przypuszczam ze to jest posilek na noc tutaj bym tylko dal bialko no i troche tluszczy .np. ser poltlusty 100g + oliwa z oliwek. Oglolnie ja bym jeszcze dodal troche warzyw i owocow bo za malo ich jesz. Jestes ekto wiec zwroc rowniez uwaga na to ze na 1 miejscu potrzebujesz wegli duzo :)Aha i nie przesadzaj z taka iloscia bialka w jednym posilku bo na dobre to nie wyjdzie :)

" NAJPIERW POCHŁOŃ WIEDZĘ A DOPIERO POTEM POŻYWIENIE "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 700 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3470
sorki pomylka jestes endo a nie ekto czyli z weglami nie przesadzaj :)

" NAJPIERW POCHŁOŃ WIEDZĘ A DOPIERO POTEM POŻYWIENIE "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 700 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3470
A co do 1 to drugi posilek musisz zmienic bo piers kurczaka 2 i 3 posilek (monotonne) dieta musi byc rozmaita.....
Chleb zmien na razowy do diety dorzuc makaron, ryby, jaja, kup sobie tran dobre zrodlo tluszczy :) kombinuj ....

" NAJPIERW POCHŁOŃ WIEDZĘ A DOPIERO POTEM POŻYWIENIE "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 428 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4156
Wszystko dorzucę ale w następnych dniach diety bo ma być ich 4-ry, węgle są potrzebne przed i po treningu a ostatni posilek jest ok.18-19 więc powinno być dobrze, no i co powiem przydał by sie jakiś expert xD

_____________________________
Wyślij MMs'a z miejsca swojego wypadku, choj ze nie masz nogi ale sprzedasz to do faktu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1119 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36604
Ostatni posilek tak wczesnie? To o ktorej godzinie lecisz w kime?
Ja zawsze 30min przed snem jem ostatni posilek, samo bialko ze wzgledu na to ze jestem endo i sie sprawdza na redukcji, tymbardziej na masie bedzie dzialalo.

1posiłek
Mleko spożywcze 0,5% (400ml)
Musli z rodzynkami i orzechami (150g)
Mono(5g)
Jesli jestes endo, to prawdopodobnie po mleku bedzie Cie zalewac, tak jak i mnie, ja bym wrzucil owsiane z jajkami i by bylo git + WPI lub WPC jesli niechcesz calego zapotrzebowania na bialko miec z jajek bo wiaze sie to z dosc spora iloscia tluszczu w sniadaniu.

2posiłek
Mięso z piersi kurczaka (150g)
Dorzucil bym tu jakies zrodlo energii, nie napisales w rozkladzie dnia kiedy robisz treningi wtedy mozna by to bylo dopasowac, ale ogolnie lepiej by bylo wyrzucic nadmiar kcal z posilku nr 5 i wrzucic go tutaj.

3posiłek
Mięso Z piersi kurczaka (ok.150g)
Kasza Gryczana (Woreczek 100g)
Marchew Mrożona (200g)
Oliwa Z Oliwek (20g)
Posilek wydaje sie ok, ale ja nie jestem zwolennikiem mieszania sporej ilosci tluszczu z weglami bo zle to na mnie dziala :/

4posiłek
Ostrowia WPC (35-40g)
Mleko (250ml)
Banan
Mono(5g)

Białko:ok.38g
Tłuszcze:5g
Węglowodany:48g
Wartość Energ.: 389kcal

Znow mleko, zdecydowanie go nielubie (mimo ze mi smakuje).

5posiłek
Serek Wiejski (300g)
Dźem (50g)
Dzem odpada i tluszcz ogranicz do minimum jesli to posilek przed samym snem.

5posiłek
Chleb Zwykły (3kromki ok.100g)
Margaryna (15g)
Ser Edamski Półtłusty (ok.30g)
Wędlina Kurpioska (ok.30g)
Pomidor (ok100g)
Kefir (400g)

To mi sie nie podoba ani troche, chleb zwykly sobie odpusc, szczegolnie ze to ostatni posilek, kefir to tez nie jest dobre zrodlo bialka no i margaryna to trucizna jest zamien na prawdziwe maslo jesli juz musisz gdzies kanapki szamac

Przydalo by sie zebys napisal o ktorej idziesz spac normalnie i w jakich porach treningi. W mojej diecie sie sprawdza jesli zmieniam ja delikatnie indywidualnie do kazdego dnia, w dni treningowe mam sporo wiecej wegli z nadwyzka w posilkach okolo treningowych.

Ps. Troche chaotycznie napisane ale mam nadzieje ze pomoze

Zmieniony przez - DeDe_ w dniu 2009-06-10 01:53:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 428 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4156
-Trening między posiłkiem 4-tym a 5-tym (czyli między 16-18) pasowało by mi w sumie też między 3cim a 4tym jeśli to ma być lepsze rozwiązanie,
-w czwartym posiłku mleko jest tylko do rozrobienia białka (250ml),
-z tym 20g oliwy to moze przesadziłem chodzi mi o to że będę smażył na niej kotlety i cos sie oliwy w niego wbije ;))),
- plus mam jeszcze pytanie bo wyszło mi ze mam 3000+ kcal zapotrzebowanie a w diecie jest aby 2600kcal i nie wiem czy to dobrze obliczyłem bo 3000kcal to sporawo...

_____________________________
Wyślij MMs'a z miejsca swojego wypadku, choj ze nie masz nogi ale sprzedasz to do faktu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1119 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36604
3000kcal jest ok, zostaw tyle zwieksz zapotrzebowanie aerobami to przyspieszy metabolizm. Lece na silke, napisze jeszcze cos w nocy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 428 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4156
no mam zamiar 3/4dni w tyg. siłka i 3/4dni w tyg. aeroby(koszykówka), hmm tak myslałem
jak masz rozpisaną to może byś mi swoją diete napisał bym sie mógł na niej powzorować a duzo do zmiany bym nie miał raczej bo mamy podobną wage,staż... a i sog leci za wcześniejszą pomoc.

_____________________________
Wyślij MMs'a z miejsca swojego wypadku, choj ze nie masz nogi ale sprzedasz to do faktu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1119 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36604
Ja aktulnie lece carb cycling na rzezbe, raczej niemam rozpisanej diety licze wszystko w sumie na bierzaco zaleznie od aktywnosci w danym dniu trzymajac sie tylko zasad i ilosci kcal, chodz i tego az tak dokladnie nie przestrzegam poprostu jak zjem wiecej to nadrabiam aerobami. Wracajac do tematu jesli masz trening miedzy 4 a 5 posilkiem to koniecznie musisz z 5 wyeliminowac tluszcz, jesli masz ochote na bialy chleb wyjatkowo tam moze zostac i nikt sie do tego bardzo nie przyczepi, lepszy jednak bylby bialy ryz, albo ziemniaczki margaryna i kefir odpadaja, tu musi byc jakies chude miecho. W czwartym posilku potrzeba Ci lepszego zrodla wegli niz banan, kasza moze jakas lub cos w tym stylu, mozesz pomieszac z bananem ;-P ale ja bym nie mial sily po takim czyms zrobic porzadnego treningu, moglbys urwac troche kcal z innych posilkow i dolozyc do tego. Kolejna dosc istotna sprawa jest dolozenie drugiego posilku po tym potreningowym, jesli jest to posilek zaraz przed snem odpusc wegle calkiem, i tluszczy tez nie rzucaj duzo.

Co do kretki, to zastanawiam sie czy nie lepiej by dzialala bezposrednio po treningu z odrobina glukozy, a po 30 min wlasciwy posilek.

Ps. profil mam troche nieaktualny, staz to bedzie juz ze 3 lata, no i nie mierzylem sie mase czasu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena Diety!!!!

Następny temat

BIEGANIE POMOCY

WHEY premium