SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta/Redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1036 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8852
Witam.
Jestem w trakcie zrzucania balastu, i nasunęło mi się pytanie czy to co zajadam ma rację bytu ;)

Współczynnik wyliczony na 90 kg (waga - sadło +12%) ;) <-też nie wiem czy ma to sens, ale nie chcę odżywiać kg które są tłuszczem.

Współczynnik BMR 2079.11
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2494.93

Dieta wygląda następująco i mniej więcej każdego dnia podobnie. W weekendy daję tylko czasem upust fantazji i zjem coś "złego" ^^ albo wypiję piwo

zrzut:




Celem jest jak w temacie utrata tkanki tłuszczowej ;)
Trening który obecnie wprowadzam to 5x5 + 3razy HIIT w dni wolne
z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Zmieniony przez - shoxu w dniu 2013-03-25 09:58:26

"Dobrym ludziom szczęście sprzyja"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1036 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8852
up

nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć czy taki tryb żywienia ma sens?

Zmieniony przez - shoxu w dniu 2013-03-27 13:20:25

"Dobrym ludziom szczęście sprzyja"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
shoxu
Witam.
Jestem w trakcie zrzucania balastu, i nasunęło mi się pytanie czy to co zajadam ma rację bytu ;)

Współczynnik wyliczony na 90 kg (waga - sadło +12%) ;) <-też nie wiem czy ma to sens, ale nie chcę odżywiać kg które są tłuszczem.

Współczynnik BMR 2079.11
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2494.93

Dieta wygląda następująco i mniej więcej każdego dnia podobnie. W weekendy daję tylko czasem upust fantazji i zjem coś "złego" ^^ albo wypiję piwo

zrzut:




Celem jest jak w temacie utrata tkanki tłuszczowej ;)
Trening który obecnie wprowadzam to 5x5 + 3razy HIIT w dni wolne
z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Zmieniony przez - shoxu w dniu 2013-03-25 09:58:26


nie rozumiem podejścia do tłuszczy....dlaczego na rzecz tłuszczy nie obciąć węgli i nie robić low carb, utrzymując węgle na poziomie np 100-120 g? szybciej spalisz sadło niż z tymi węglami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1036 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8852
Bac sie nie boje ;) ale zrobie tak jak radzisz; po swietach usune ryz z diety i zostane przy samym placku na sniadanie + dorzuce tluszczy. Dzieki za odp. Pozdrawiam :)

"Dobrym ludziom szczęście sprzyja"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Nie musisz wcale obcinać węgli-zależy to od Twojego organizmu. Widzę u Ciebie duży stopień aktywności,więc tym bardziej ucięcie tłuszczu może nie być najlepszym rozwiązaniem
Węgle nie są złe-musza tylko pochodzić z odpowiednich źródeł i w odpowiedniej ilości
Redukcja z przewagą węglowodanów ma sporo plusów w stosunku do diety niskowęglowodanowej m.in. wyższy poziom energii,efektywniejsze treningi,lepsze samopoczucie,korzystniejsza sytuacja hormonalna,może być również mniejsze uczucie głodu. Poza tym albo przede wszystkim- po powrocie na masę z udziałem węglowodanów nie ma tak dużej retencji wody,co w przypadku diet niskowęglowodanowych

Podsumowując-sam musisz dobrać co jest dla Ciebie lepsze
I nie zaczynaj od razu od deficytu kalorii i dużej ilości aktywności poza siłownią-stopniowo wprowadzaj zmiany co pozwoli Ci na efektywniejsze przeprowadzenie redukcji

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2013-03-28 19:40:05

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
shoxu
Bac sie nie boje ;) ale zrobie tak jak radzisz; po swietach usune ryz z diety i zostane przy samym placku na sniadanie + dorzuce tluszczy. Dzieki za odp. Pozdrawiam :)


proszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1168 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9046
Jaką dietą wcześniej jechałeś? Ile kcal było i jakie efekty?
Wg. mnie mało kcal i będzie szybko leciało.
Zrobiłbym tak: -500 do poprzedniej diety, tłuszcze na poziomie 1g/kgmc, 200g białka ok, reszta węgle.
Wegli wychodzi 200g i przyjmuj rano i przed/po treningiem. Pozostałe posiłki białko+tłuszcze+warzywa.
Owoce około treningowo jak już - węgle.
Podobnie jak Szprota94 - stopniowo dodawaj aktywność. Z początku bym nie robił, samo 5x5 + dieta -> lustro i waga kontrolnie i jedziesz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
shoxu
Witam.
Jestem w trakcie zrzucania balastu, i nasunęło mi się pytanie czy to co zajadam ma rację bytu ;)

Współczynnik wyliczony na 90 kg (waga - sadło +12%) ;) <-też nie wiem czy ma to sens, ale nie chcę odżywiać kg które są tłuszczem.

Współczynnik BMR 2079.11
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2494.93

Dieta wygląda następująco i mniej więcej każdego dnia podobnie. W weekendy daję tylko czasem upust fantazji i zjem coś "złego" ^^ albo wypiję piwo

zrzut:




Celem jest jak w temacie utrata tkanki tłuszczowej ;)
Trening który obecnie wprowadzam to 5x5 + 3razy HIIT w dni wolne
z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Zmieniony przez - shoxu w dniu 2013-03-25 09:58:26


Witam.
Podam Ci rady wg mnie.
podbij kcal o spokojnie 100, z pierwszego posiłku wyrzuć twaróg a przenieś do niego jajka z drugiego (jak wyjdzie za mało białka to dodaj do tego jeszcze same białka jaj), w drugim posiłku daj mięso i warzywa i tłuszcz, zamiast udek lepszy będzie filet z piersi ale to zostawiam Tobie, kapusta kiszona to nie właściwe warzywa - zamień na warzywa zielone, twaróg w ostatnim posiłku daj półtłusty, dodaj jakiś tłuszcz do niego, nie bazuj tylko na oliwie z oliwek. Tyle bo z pamięci piszę bo na komórce i nie mam podglądu diety :)
Jesteś pewien że zapotrzebowanie Ci dobre wyszło?

pozdrawiam
maciek-gda

Zmieniony przez - maciek-gda w dniu 2013-03-28 21:22:53

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maciek-gda
shoxu
Witam.
Jestem w trakcie zrzucania balastu, i nasunęło mi się pytanie czy to co zajadam ma rację bytu ;)

Współczynnik wyliczony na 90 kg (waga - sadło +12%) ;) <-też nie wiem czy ma to sens, ale nie chcę odżywiać kg które są tłuszczem.

Współczynnik BMR 2079.11
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2494.93

Dieta wygląda następująco i mniej więcej każdego dnia podobnie. W weekendy daję tylko czasem upust fantazji i zjem coś "złego" ^^ albo wypiję piwo

zrzut:




Celem jest jak w temacie utrata tkanki tłuszczowej ;)
Trening który obecnie wprowadzam to 5x5 + 3razy HIIT w dni wolne
z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Zmieniony przez - shoxu w dniu 2013-03-25 09:58:26


Witam.
Podam Ci rady wg mnie.
podbij kcal o spokojnie 100, z pierwszego posiłku wyrzuć twaróg a przenieś do niego jajka z drugiego (jak wyjdzie za mało białka to dodaj same białka jaj), w drugim posiłku daj mięso i warzywa i tłuszcz, zamiast udek lepszy będzie filet z piersi ale to zostawiam Tobie, kapusta kiszona to nie właściwe warzywa - zamień na warzywa zielone, twaróg w ostatnim posiłku daj półtłusty, dodaj jakiś tłuszcz do niego, nie bazuj tylko na oliwie z oliwek. Tyle bo z pamięci. Piszę bo na komórce i nie mam podglądu diety :)
Jesteś pewien że zapotrzebowanie Ci dobre wyszło?

pozdrawiam
maciek-gda


a z jakiej racji uważasz, że kapusta to niewłaściwe warzywo? Jeśli kolega nie ma wrażliwego żółądka, to jak najbardziej taka surówka jest idealna. Źródło witaminy C i E, przeciwutleniaczy, bakterii lactobacillus, związków siarkoorganicznych itd. zalecane jest spożywanie jej w takim okresie jak teraz, jak trudno dostępne są świeże warzywka ;) ja jestem za kapuchą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
ckdfans
maciek-gda
shoxu
Witam.
Jestem w trakcie zrzucania balastu, i nasunęło mi się pytanie czy to co zajadam ma rację bytu ;)

Współczynnik wyliczony na 90 kg (waga - sadło +12%) ;) <-też nie wiem czy ma to sens, ale nie chcę odżywiać kg które są tłuszczem.

Współczynnik BMR 2079.11
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2494.93

Dieta wygląda następująco i mniej więcej każdego dnia podobnie. W weekendy daję tylko czasem upust fantazji i zjem coś "złego" ^^ albo wypiję piwo

zrzut:




Celem jest jak w temacie utrata tkanki tłuszczowej ;)
Trening który obecnie wprowadzam to 5x5 + 3razy HIIT w dni wolne
z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Zmieniony przez - shoxu w dniu 2013-03-25 09:58:26


Witam.
Podam Ci rady wg mnie.
podbij kcal o spokojnie 100, z pierwszego posiłku wyrzuć twaróg a przenieś do niego jajka z drugiego (jak wyjdzie za mało białka to dodaj same białka jaj), w drugim posiłku daj mięso i warzywa i tłuszcz, zamiast udek lepszy będzie filet z piersi ale to zostawiam Tobie, kapusta kiszona to nie właściwe warzywa - zamień na warzywa zielone, twaróg w ostatnim posiłku daj półtłusty, dodaj jakiś tłuszcz do niego, nie bazuj tylko na oliwie z oliwek. Tyle bo z pamięci. Piszę bo na komórce i nie mam podglądu diety :)
Jesteś pewien że zapotrzebowanie Ci dobre wyszło?

pozdrawiam
maciek-gda


a z jakiej racji uważasz, że kapusta to niewłaściwe warzywo? Jeśli kolega nie ma wrażliwego żółądka, to jak najbardziej taka surówka jest idealna. Źródło witaminy C i E, przeciwutleniaczy, bakterii lactobacillus, związków siarkoorganicznych itd. zalecane jest spożywanie jej w takim okresie jak teraz, jak trudno dostępne są świeże warzywka ;) ja jestem za kapuchą


A ja napisałem że wyrażam swoją opinię i że ja wolę warzywa zielone. Dla mnie teraz np. brokuły nie są ciężko dostępne. Poza tym imo 100g warzyw to trochę mało do jednego posiłku.

pozdrawiam
maciek-gda

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pożegnać oponę , przywitać 6-pack

Następny temat

Redukcja + obliczanie zapotrzebowania

WHEY premium