SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dianora - zmobilizowana do spełniania marzeń

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 321
Hej dziewczyny,
Po dłuższym czasie spędzonym tutaj jako obserwator postanowiłam się pojawić na tym Forum, bo widzę jakie macie super rezultaty i chciałabym dobrze czuć się sama ze sobą :) Moim problemem od wielu lat są wahania wagi. 4 lata temu zdiagnozowano mi niedoczynność tarczycy, zanim podjęłam leczenie przytyłam ok. 30 kg. Obecnie tarczyca jest ustabilizowana, wyniki tsh i morfologia w normie :) Na początku listopada zdecydowałam się na dietę bebio i po raz pierwszy waga zaczęła powolutku spadać. W momencie rozpoczęcia diety ważyłam 108 kg, obecnie jest o 3 kg mniej,a dla mnie każdy nawet maleńki sukces się liczy. Jestem pod opieką dietetyka więc sprawę diety mam rozwiązaną - teraz czas na ćwiczenia. Od niedzieli mam wykupiony karnet na siłownie i zastanawiam się jak ćwiczyć, żeby po pierwsze poprawić kondycję, a następnie zmienić trochę tłuszczyku na mięśnie ;) Poradzicie coś ?

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: dianora
WIEK: 24

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 105 kg
WZROST: 170 cm
OBWÓD RAMIENIA: 38 cm
OBWÓD ŁYDKI: 44 cm
OBWÓD UDA: 74 cm
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 107 cm
OBWÓD TALI 98 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 112 cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Przede wszystkim poprawa kondycji i ujędrnienie ciała. W drugiej kolejności spadek wagi.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: niedoczynność tarczycy
PRZEBYTE KONTUZJE: nie
WADY POSTAWY: nie
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: nie
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? tak Letrox 100 mg, Fluxemed

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) dieta dukana w wieku 17 lat przez 4 miesiące

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - Dieta rozpisana przez dietetyka, do tego nie mam zastrzeżeń :)
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Chudnę powolutku ok 2 kg na miesiąc, ale waga leci w dół.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - Właściwie nijak, ćwiczę jedynie na rowerku stacjonarnym w domu. Od weekendu rozpoczynam karnet na siłowni więc mogę tam bywać średnio 3 razy w tygodniu na 1-1,5 h przed pracą.





Zmieniony przez - dianora w dniu 2017-12-15 23:04:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 192631
W kwestii ćwiczeń pomogą Ci inni, ale zapewne skierują Cię abyś przeczytała podwieszone tematy o FBW. Tam są proste plany, od których większość zaczynała. Jaka kalorykę i makro ułożyć Ci dietetyk ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 321
Kaloryczność na poziomie 2300 kcal, rozkład makro :
W 60 %
T 15 %
B 25%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 192631
A to dobrze, bo jak przeczytałam o bebio to się wystraszyłam, mi tam wyliczyli dietę na 1600kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam koleżankę z tą samą waga, wzrostem, wiekiem i choroba
Aż bardzo czekam na wpisy u Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 321
Miło wiedzieć, że nie tylko ja mam taki problem ;) Długo się zbierałam, żeby wziąć się za siebie aż wreszcie pomyślałam, że to odpowiedni moment. Jutro pierwszy trening na siłowni - jeszcze tam nie byłam i nawet nie wiem co mają ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiedz mi te 2300 kcal liczył Ci dietetyk czy sama z jakiegoś wzoru?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 321
Dietetyk. Do tej pory trzymałam dietę na poziomie 1800 kcal i waga nic nie ruszała. Kiedy wykupiłam dietę trochę się przeraziłam tą kalorycznością, ale chyba faktycznie była większa potrzebna skoro teraz chociaż trochę ta waga spada :)
A i dziewczyny byłam dziś pierwszy raz na siłowni :D Do tej pory ćwiczyłam w domu gotowe programy typu Mel B. albo chodziłam na fitness, ale przez ostatnie pół roku właściwie nie robiłam nic. Z fitnessu zawsze wychodziłam nieszczęśliwa, bo w grupie najczęściej byłam jedyną niewysportowaną osobą... Także postanowiłam zacząć chodzić na nowo otwartą siłownię koło pracy i powiem Wam rewelacja. Ludzi niedużo wiec nie ma półgodzinnego czekania na sprzęt, otwarta 3 tygodnie temu wiec jeszcze nie ma stałego grona bywalców,a większość to takie zagubione dusze jak ja ;) Pierwszy raz od dawna po treningu czuje się zadowolona i planuje jutro znów się wybrać po pracy, chociaż na chwilę. Ponieważ zależy mi narazie głównie na poprawie kondycji to zaczęłam od 15 minut na orbitreku,a później 2 programy na rowerku. Z rozgrzewką łącznie wyszło ok godziny ćwiczeń :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A planujesz trening siłowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jw. Podstawa to trening siłowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
dianora
Kaloryczność na poziomie 2300 kcal, rozkład makro :
W 60 %
T 15 %
B 25%

15% tłuszcze?? tzn. 15% z 2300kcal? to jest 345kcal, biorąc pod uwagę, że 1 gram tłuszczu to 9kcal, tak więc 345:9= 38g tłuszczu?? MAŁO!!
1

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujaca zmobilizowana do działania prosze o rady

Następny temat

Podsumowanie 2017 plany na 2018

WHEY premium