Jillian Michaels (44 l.) to pochodząca z USA trenerka personalna, bizneswoman i autorka domowych programów treningowych. Dojście do miejsca, w którym jest teraz nie było dla niej łatwe. W dzieciństwie była zastraszana, gnębiona przez rodzinę, cierpiała na zaburzenia snu i przez wiele lat miała zaniżoną samoocenę z powodu nadwagi. Uczęszczała do Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego, ale miała kłopoty finansowe. Musiała pracować w barze, aby związać koniec z końcem. Mając 17 lat szukała odskoczni, miejsca, w którym mogłaby odreagować trudne czasy dzieciństwa. Zaczęła więc uprawiać sport. Chciała zmienić swoje życie na lepsze, a także chciała mieć pozytywny wpływ na życie innych. Fitness dało jej taką szansę, a ona w pełni ją wykorzystała. Postanowiła zostać trenerką na uniwersytecie, gdzie widząc postępy swoich klientów czuła się zmotywowana do dalszych działań. Zaczęła także uprawiać sztuki walki. Była to forma treningu, która naprawdę jej się podobała.

Jillian przyznała, że sztuki walki pomogły jej uporać się z wydarzeniami z przeszłości, by nie patrzyła za siebie, tylko przed siebie. Jillian szybko zdała sobie sprawę, że jej kondycja fizyczna jest coraz lepsza i może pójść o krok dalej. W 2004 roku stała się częścią nowego programu zatytułowanego "The Biggest Loser" jako trenerka fitness i zyskała dzięki temu popularność w całej Ameryce. Był to przełomowy moment w jej karierze i ​​Jillian zaczęła wywierać pozytywny wpływ na życie ludzi. Od 2005 do 2012 wydała 15 płyt DVD zawierających jej autorskie programy treningowe, m.in. 30 Day Shred, Ripped in 30 i Body Revolution.

W 2009 roku wydała swoją pierwszą książkę “Opanuj swój metabolizm”, która szybko stała się bestsellerem. Kariera Jillian nabrała rozpędu, a jej problemy finansowe i problemy z pewnością siebie stały się przeszłością - stała się jedną z najbardziej wpływowych osób w branży fitness. Inspiruje innych, by pokonywali wszelkie przeszkody, jakie niesie ze sobą życie.

Jillian regularnie ćwiczy na siłowni średnio 3-4 razy w tygodniu. Kiedy trenuje, daje z siebie wszystko, aby osiągnąć maksymalne wyniki, a to pozwala jej pozostać w świetnej formie. Lubi krótkie, ale intensywne sesje. Przyznała jednak, że nudzi ją, jeśli zbyt długo wykonuje ten sam program treningowy, więc regularnie dokonuje modyfikacji i zmian, by pozostać zmotywowaną. Jillian włącza także elementy sztuk walki do swoich treningów. Oczywiście w jej diecie znajdziecie tylko zdrowe produkty i rzadko zdarza się jeść niezdrową żywność, ponieważ uważa, że ​​może to mieć negatywny wpływ na organizm i doprowadzić do szybkiego upadku. Jillian Michaels nie miała najlepszego startu we wczesnym okresie życia. Musiała poradzić sobie z nękaniem psychicznym, złą samooceną ze względu na jej wagę, zaburzeniami snu i rozwodem rodziców. Jednak Jillian w końcu nauczyła się radzić sobie z przeszłością i dzięki przygodzie z fitnessem stała się popularna w branży.

Komentarze (0)