SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykl marzeń!!! - Proszę o opinie - każde spostrzeżenie jest wartościowe ;-D

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2037
Witam,

Na forum SFD jestem nowicjuszem jako aktywny użytkownik, postanowiłem założyc temat gdyż poszukuję pomocy bardziej doświadczonych osób. W czym tkwi sedno?

Mój AKTUALNY staż treningowy to około roku (ogólnie - około 2,5 roku w ciągu 28 lat , cwiczę niejako 'na wyczucie', które (to opinie kolegów oraz mojej Kobietki) raczej do tej pory mnie nie zawodzi. Poproszę o opinie co mógłbym dodac/ujac do listy suplementów, które zakupiłem (cena, w rozsądnych granicach nie gra roli - warunek jest 1 - ZERO prohormonów i sterydów).

Wzrost - 174 cm
Waga - 75 - 76 kilo
Typ budowy: Szczupły - muskularny DDDD, zerowa tendencja do otłuszczania się (fajnie, co?)

Czas cyklu - około 2 miesiące
Cel - masa i siła

Suplementy:
Shock Therapy + Storm (2 duże puchy)

Dorian Yates Ultimate Nox Pump (15 saszetek na najcięższe treningi)

AAEFX HBM (2 x 240 caps)

Hi-Tec Tribulus Terrestris professional (160 caps)

Animal Pak 44 - 2 puchy

Olimp Chela-min - 2 x 60 caps

Trec Nitroprogen 2500g + Dorian Yates Ultimate Protein 1500g

PVL Mutant Mass 6,8 kg

Kaizen ZMA PM 2 x 90 caps

Ufff... to chyba wszystko, zatem prosze o komentarze i uwagi: co dodac? co jest zbędne? co może w połączeniu zareagowac niewłaściwie? na co uważac? sugestie odnośnie dawkowania itp. Z góry dziękuję za każdą pomoc DD

pozdrawiam wszystkich

P.S. 3-5 dni treningów w tygodniu po około 1,5h każdy, w miarę dobrze zaopatrzona siłownia + sauna, basen łaźnia i jacuzzi do dyspozycji. Brak szczególnej diety - jem dużo i często, ryż, kurczak i płatki owsiane często w menu + WIADRA wody codziennie... chyba już więcej informacji nie potrafię podac....

Są suple, jest zabawa...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
He he...
Aplodan fajny supel jak dla mnie, niesamowite efekty, wiekszość luda jednak mówi że do niczego... U mnie się zdecydowanie sprawdził Trzeba jednak wyraźnie więcej żarcia pakować w siebie niż bez niego.
BCAA bierzesz w dawce 1g na 10 kg wagi własnej - NA PORCJĘ.
Do stosowania właściwie tylko przed i po treningu. Z praktyki zaobserwowałem że porcja przedtreningowa może być nieco mniejsza.

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2842 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19931
od poczatku przeanalizowałem twojego posta......

Mój AKTUALNY staż treningowy to około roku (ogólnie - około 2,5 roku w ciągu 28 lat , cwiczę niejako 'na wyczucie', które (to opinie kolegów oraz mojej Kobietki) raczej do tej pory mnie nie zawodzi.
ciekawe heheh

Wzrost - 174 cm
Waga - 75 - 76 kilo
Typ budowy: Szczupły - muskularny DDDD, zerowa tendencja do otłuszczania się (fajnie, co?)

a jak wymiary??


Suplementy:
Shock Therapy + Storm (2 duże puchy)

skoro je kupiłes to wiesz jak brać....!!
Dorian Yates Ultimate Nox Pump (15 saszetek na najcięższe treningi)
tu juz jest odp sam ja zapisałes

AAEFX HBM (2 x 240 caps)

tu chyba mowa o hmb mimo to zbedne.....

Hi-Tec Tribulus Terrestris professional (160 caps)

razem z zma po to kupiłes bustera tt tak??
Animal Pak 44 - 2 puchy
witaminy dobre pewnie tez wiesz jak brac

Olimp Chela-min - 2 x 60 caps

j/w
Trec Nitroprogen 2500g + Dorian Yates Ultimate Protein 1500g
białko jako braki w diecie ktorej jak piszesz nie masz wiec pijesz na oko??
PVL Mutant Mass 6,8 kg
to samo co do białka pijesz kiedy ci sie zachce

Kaizen ZMA PM 2 x 90 caps
no na noc na poprawe regeneracji i pewnie dlatego ze wszyscy biora
Brak szczególnej diety - jem dużo i często, ryż, kurczak i płatki owsiane często w menu + WIADRA wody codziennie... chyba już więcej informacji nie potrafię podac....

i tu cie dyskwalifikuje to wszystko co pisałes.....bez diety nadal bedziesz pił gainera i białko na oko?? hehe

to tyle w tej kwesti mysle ze napisałes to bo chciałes sie pochwalic suple sa dobrze dobrane i nic w nich nie brakuje sa to najlepsze lub najbardziej znane i polecane......

ułuż diete i mysl dalej

pozdr
zdr

Bo zycie to nie bajka nie głaszcze sie po jajkach.

....prawdziwy facet nie je miodu......prawdziwy facet źuje pszczoły....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 629
pseudoprofesjonalista:) dieta dieta dieta!! 70%sukcesu:)

hard and efficiency work

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2842 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19931
wie co sie podjada co dobre.....cos tam piszczy mu w trawie ale nie wie gdzie dokładnie....

Bo zycie to nie bajka nie głaszcze sie po jajkach.

....prawdziwy facet nie je miodu......prawdziwy facet źuje pszczoły....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 629
"dajmy mu wędke,a nie rybę":)

hard and efficiency work

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2037
Dzięki za pierwszą odpowiedź - za krytykę też

akurat zauważyłem dobre strony brania zarówno tribulusa jak i zma przy pierwszym cyklu (chyba że to inne środki spowodowały) - poprzedni cykl to było:

Dymatize XP naprzemiennie z NO-Shotgun
Trec Mass XXL (po 2 miesięcznym cyklu przybyło mi 7 kilo)
białko NitroProGen
CLA + Green Tea Trec
Chela-min i Wita-min z olimpa
ZMA z Trec Nutrition
Tribulon z Trec Nutrition
HMB Trec Nutrition
BCAA G-Force
Trec Nutrition

zaczałem z tribulusem ale bez ZMA i miałem ku**wskie problemy ze spaniem, szczególnie po NO-Shotgun czy Dorianie i wydaje mi się że tribulus zadziałał bardzo wyraźnie na libido natomiast po wprowadzeniu ZMA przed snem zaczałem wreszcie zasypiac (chyba że efekt placebo???)

jeśli chodzi o moje 'wyczucie' treningu to kompletnym żłobem, nie jestem, jestem magistrem WF i Przysposobienia Obronnego, mówiąc o wyczuciu mam na myśli, że nie prowadzę dziennika treningowego tylko idę na trening z planem 'w głowie' ale nie trzymam się go na 100% czasem zwiększam a czasem zmniejszam objętośc, wiadomo, każdy ma dni lepsze i gorsze, czasem trening się odpuszcza bo trzeba się posocjalizowac %40% a nie po to zapier**** żeby się prosto po treningu wódki napic i tylko sobie zaszkodzic.

Wymiary? łapa 40,5 cm (po treningu do 42), klatka ok 109 - 112 też różnie, sześciopak raczej się majaczy niż jest ale ciążowcem nie jestem zupełnie.
Ciężary max jak na razie - ławka 115 kilo wolna sztanga 2 powtórzenia, martwy ciąg 145 kilo, suwnia ukośna 230 kg, wyciskanie zza głowy 85 kg

Powodem napisania posta było to, że mam akurat okazję (i fundusze żeby powyższą listę uzupełnic, jeśli pominąłem coś, co mogłoby sensownie pomóc (rozweselacze typu CLA czy kolejnego miliona aminokwasów chyba oleję, i tak mam je w Mutant Mass).
Dawkowanie na oko - gainer zawsze kiedy nie mam czasu na posiłek (1-2 razy dziennie) + po treningu
białko zazwyczaj między lunchem a obiadem oraz przed snem, do 60g dziennie

PS. Preparat AAEFX HBM nazywa się inaczej niż HMB mimo tego, że jest to w zasadzie jeden sort, słyszałem opinie od znajomych, że w odróżnieniu od większości hmb tego działanie da się poczuc (konkretnie - wzrost siły)chodzi ponoc o inna postac związku

pozdrawiam serdecznie i jeśli masz jakieś uwagi to śmiało, rozmowa nikomu nie zaszkodziła a ja chętnie skorzystam z każdej rady

Są suple, jest zabawa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2842 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19931
wszystko co piszesz jest ok.......
tylko








ułuż diete a nie pozałujesz....idz do działu odzywianie tam ci pomoga lub tak z ciekwosci napisz tu co jesz zobaczył bym

Zmieniony przez - SharkMen w dniu 2009-03-27 19:17:04

Bo zycie to nie bajka nie głaszcze sie po jajkach.

....prawdziwy facet nie je miodu......prawdziwy facet źuje pszczoły....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2037
Hmmm... to nie jest odżywianie sportowca ale mniej więcej to co jadłem w czasie ostatniego cyklu i zrobiłem parę (7-8) kilo przyzwoitej masy (bez sadła)

Śniadanie: zwyczajowo - kanapki albo tosty (sałata, wędlina, ser itp) + zielona herbata + musli z suszonymi owocami i mlekiem 3,2%, czasem jaja na miękko albo jajecznica około 8.00

Drugie śniadanie: gainer + owoce albo ryż z tuńczykiem i oliwkami (i z majonezem oczywiście albo kawałek krwistej polędwicy wołowej z ryżem (ryż biały albo basmati)

Lunch: jeśli zjadłem drugie śniadanie to czasami gainer, jeśli nie to zazwyczaj to samo co na drugie albo fast-food (ale nie zapiekanka z budy tylko buła z filetem z kurczaka, pomidorkiem, kukurydzą itp. - takie fastfoody sa w Irlandii wszędzie)

Przedtreningowy: jeśli lunch był sensowny to czasami nic (długo trawię a te wszystkie No-gadżety powodują że więcej energii wydatkuje na bieganie do kibla niż na serię cwiczenia jesli jadłem przed treningiem) albo suszone owoce (morele, rodzynki, śliwki) albo gainer (mało)

Po treningu obowiązkowo gainerek

Obiad/kolacja około 1,5 - 2 h po treningu bo chodzę na saunę itp. bzdury - wolna amerykanka - czasem ryz/kurczak czasem spaghetti ale tylko z chudą wołowiną, własnorecznie złapana makrelka - najczęsciej zapiekana z pietruszką, pizza a la Men's Health (jest zajefajny przepis) ale też cuda w rodzaju fasolki po bretońsku, bigosu, paprykarza czy schabowego z kapuchą

kieliszek wina albo małe piwko wieczorem

podżeram jabłka, marchewki, seler naciowy i inne pierdółki cały dzień, słonych paluszków czy koktajlu truskawkowego też sobie nie odmówię (jeśli piję gainera to tracę zupełnie apetyt na słodycze, jesli nie - baton albo czekoladka jak najbardziej)

i tak to wygląda, wiem, że dietą tego nazwac nie można ale staram się jeśc w miarę regularnie i zdrowo, historie typu 'hotdog + browar i 2 snickersy' zdarzają mi się baaardzo rzadko

jeśli macie jakieś generalne sugestie co do diety to prosze, napiszcie i jeszcze raz podkreślam - moja wiedza o suplementach jest przyzwoita ale na pewno nie jestem fachowcem, jeśli jakieś gadżety z wyżej wymienionych mogą się ze soba pogryźc i spowodowac że wyrośnie mi np. 3 j**ko to dajcie znac

dzięki i pozdro

Są suple, jest zabawa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Po co ci Chela-Min jak masz Animal Pak?

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2037
tygrum, one sie wykluczają? w
sensie - chyba nie doczytałem ale animal pak ma wystarczajaco minerałow?

pozdro

Są suple, jest zabawa...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
tygrum - chociazby po to ze zapotrzebowanie na magnez moze byc naaaprawde duze u sportowcow...raczej spytalbym sie po co chela-min skoro masz ZMA?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyna przed zawodami

Następny temat

Co dodac?

WHEY premium