SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawni kontra współcześni w wadze ciężkiej.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 583 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8439
W sumie już od dawna chciałem założyć taki temat, ale ostatecznie się zdecydowałem czytając ciekawą dyskusję Cezi1987 i jarzynka. Konkretnie chodzi mi o ich pewność co do tego, że dzisiejszy Kliczko(głównie o Władimira tam chodziło) nie miałby szans w latach 90-tych.
Moim zdaniem poziom tamtych lat jest mocno przeceniany przez wielu ludzi za sprawą widowiskowości tamtych walk. Wówczas boks był inny, walki były mega emocjonujące, krew się lała regularnie(walki takiej jak Gołota-Sanders albo Gołota-Bowe pewnie dłuuugo nie zobaczymy). Teraz bokserzy walczą o wiele bardziej zachowawczo. Myślę, że to wszystko można porównać z piłką nożną, kiedyś bramek padało więcej, drużyny grały bardziej ofensywnie, teraz skupiają się bardziej na obronie. Jestem pewien, że nasza dzisiejsza reprezentacja rozniosłaby tą z 1974 roku. Ogólnie sport idzie do przodu, rekordy w sportach indywidualnych są regularnie poprawiane, więc sporty zespołowe czy sporty walki również stoją na coraz wyższym poziomie(choć wielu sądzi, że jest odwrotnie kierując się widowiskowością).

Moim zdaniem jest odwrotnie i to bokserzy z lat 90-tych z Kliczkami raczej by przegrali. Oto dlaczego tak sądzę:
- od tamtego czasu "medycyna" mocno poszła do przodu przez co zawodnicy są wytrzymalsi, lepiej przygotowani fizycznie;
- mają większą wiedzę, wielką bazę walk, na której mogą się wzorować;
- bardziej dbają o swoje bezpieczeństwo w ringu, potrafią się lepiej przygotować taktycznie;
- od tamtego czasu z pewnością zostały ulepszone systemy treningowe, przez co mogą mocniej uderzać, więcej wytrzymać kondycyjnie itd.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 771 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18812
Medycyna może i poszła do przodu, ale coraz bardziej wprowadzane były testy antydopingowe. Co do szans Wladka to widzę paru zawodników którzy mogliby mu zrobić problemy.

Lewis - nie trzeba wyjaśniać, starszy brat próbował walki z podstarzałym i spasionym Lewisem, ale nie wyszło mu to na zdrowie

Tyson - stylowo bardzo nie pasuje Kliczkom. Przede wszytskm mistrzowsko skracał dystans, a w końcu na trzymaniu przeciwnika na dystans polega większość walk braci.

Myślę że z Władkiem wygrałby jeszcze Holyfield, a spore szanse mieliby np. tacy zawodnicy jak Mercer (z lat 90-tych, nie emeryt po odwyku którego Wład sklepał w 2002) czy Wihterspoon.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9419
i tak na końcu Najman wszystkimi pozamiata.

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów-S.Lem
Ale nie można im o tym mówić - szczególnie na SFD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
wiadomo teraz leprza farmakologia i systemy treningowe tamtych bokserów wspominamy raczej przez sentyment.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1309
Moim zdaniem ta dyskusja to błędne koło ;/ Sam się zastanawiałem jak by to było jakby Vitali zmierzył się z Tysonem, ale do tego nie dojdzie... Jednego można być pewnym, że jakby bracia byli z lat 90 to by mieli takie same warunki jak reszta z lat 90, to samo jakby wyżej wspomniani Holyfield, Lewis i Tyson byli w naszych czasa to by mieli te same warunki jakie mają wszyscy w tych czasach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 416 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8476
Jestem pewien, że nasza dzisiejsza reprezentacja rozniosłaby tą z 1974 roku.- moim zdaniem nie znasz sie na piłce :)

chyba ze to mowa o reprezantacji gry w kapsle czy cos

Zmieniony przez - MMA91 w dniu 2010-03-27 17:43:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Nie wiem czy są wytrzymalsi, dawniej wielcy mistrzowie jak: Muhammad Ali, Joe Louis, Larry Holmes i wielu innych pięściarzy walczyło często 15 rundowe walki w morderczym tempie. Natomiast duża liczba dzisiejszych bokserów po 10-12 rundach ledwo stoi na nogach.


Wszystko się zmienia każdy sport idzie do przodu we wszystkich sportach praktycznie widać jakiś progres. Ale myślę ,że tacy wojownicy jak np Ali, Lewis, Tyson czy Holyfield odnaleźli by się w każdych czasach. Tacy zawodnicy są po prostu ponad czasowi i odnajdą się zawsze. Niby wszystko jest ulepszane, metody treningowe, warunki treningowe, doskonalsze taktyki ale ja jakichś rewelacyjnych plusów płynących z tego nie widzę... Klitschko walczą zachowawczo i asekuracyjnie, nawet starszy Klitschko po powrocie na ring stał się ostrożniejszy, przez co jego walki stały się mniej widowiskowe. Trzeba zwrócić również uwagę ,że obaj walczą przeważnie z zawodnikami sporo niższymi. Obaj bracia doskonale wykorzystują swoje warunki fizyczne. Lewis, Holy czy Tyson z najlepszych lat z pewnością wygrali by z Klitshkami i zniwelowali by ich atuty. Teraz w USA zainteresowanie boksem spadło, młode chłopaki mniej pchają się do boksu, większa kasa jest w koszykówce czy ukochanej dyscyplinie Amerykanów czyli w futbolu amerykanskim. Przecież, gra w kosza jest dużo przyjemniejsza od dostawania po pysku, tym bardziej gdy pieniądze są nieporównywalnie większe.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
JW-no prawie sie zgadzam, zgadzam się z tym,że Polska 2010 raczej nie pokonała by Polski 1974(ale to dywagacje z dup..).Akurat dzisiaj był program,który kiedyś oglądałem i jak dano piłkarzom(Rooney,i innym) buty i piłki z zamierzchłych czasów(lata 30,40,50)to oni nie umieli nimi żonglować i grać!Były tak fatalne buty i sprzęt wtedy,że trzeba było mieć brylantową technikę,by nad tym panować-jak jesteś dobry to obojętnienie w jakich czasach-muły aż tak sie nie zmieniają-jakoś byś sie przystosowal.Foreman miał pas w latach 70-tych i zdobył w 90-tych,a Holmes też dobrze sobie radził.

Zgadzam się,że Lewis(stary podbił oko Vitkowi czy Tyson(zobaczcie co z braćmi zrobił Corrie) to bokserzy stworzeni pod braci i lepsi od Kliczko.Ale pieściarza takiego jak Holyfield nie widziałbym z braćmi.Holy dobrze sobie radził z bokserami,którzy raczej poradziliby sobie z braćmi(Lewis,Tyson),ale jego styl raczej leżałby Vitkowi-Holy nie miał takiego ciosu jak lennox czy Tyson i naprawdę prowadził wyrównane walki z kelnerami lub z Moorerem,Cooperem,Foremanem + 40 czy Holmesem + 40,nie widziałbym go z Vitkiem,bo czym by go Holy pokonał ?Więc Vitek byłby niezły,nawet Bowe mógłby zmieść-naprawdę Holy,Bowe to bokserzy,któzy dużo przyjmowali i leżeli by Vitkowi,a Wladimir...Nie miałby szans z tą szklanką.Więc Vitek byłby niezły aczkolwiek a co by było gdyby...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 163 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9874
Moim zdaniem ludzie kiedyś byli twardsi,wytrzymalsi, dzisiejsze zdobycze cywilizacji rozmiękczaja ludzi. Rekordy sportowe idą do przodu dzięki większemu zaangażowaniu nauki, suplementacja, doping, planowanie treningu sa bez wątpienia na wyższym poziomie, wyselekcjonowane jednostki dzięki temu zdobywają coraz lepsze wyniki, ale sa wybierani z coraz mniejszej ilości sprawnych ludzi, to kiedys odbije się na sporcie. Co do walki zawodników z różnych epok w ich szczytowych formach to naprawdę nie wiem co by z tego wyszło, ale gdyby dziesiejsza wiedzę treningową podeprzeć dawniejsza bazą ludzką efekt podejrzewam byłby niezły ,takie to moje luźne przemyślenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 139 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 898
Kiedyś walki jak pan wspomniał były bardziej brutalniejsze. Co to był za boks gdy nie było krwi na ringu. Technika w sporcie z roku na rok się podnosi, ale w dzisiejszym sporcie liczy się przedewszystkim BEZPIECZEŃSTWO czy to w sporcie czy w rekreacji ruchowej. W koncu np. ten boks to nie ma byc rzeźnia i mordownia, ale niezapominajmy że to jest sport.

sport:Kickboxing,muai thai
"Kiedy ty odpoczywasz, to twój przeciwnik trenuje"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze zawody - stres

Następny temat

VII Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate Do

WHEY premium