Dzisiaj rozpoczęło się jedno z największych wydarzeń w świecie fitness, a mianowicie Arnold Sports Festival. Podczas tego wydarzenia będą rywalizować także najsilniejsi i najwięksi mężczyźni na świecie. Wszystko to pod czujnym okiem samego Terminatora.

W ubiegłym roku pojawiła się konkurencja “natural stone to shoulder“, która polegała na podniesieniu kamienia i położenie go na ramieniu. Kamień był ciężki, niewymiarowy i podniesienie go sprawiło trudność nawet najlepszym i najsilniejszym zawodnikom oprócz jednego - naszego rodaka Mateusza Kieliszkowskiego. Najmłodszy uczestnik zawodów 4 razy podniósł 186 kg kamień z ziemi i położył na swoim ramieniu! W tym roku również odbędzie się na konkurencja, a najlepsi strongmani zacięcie trenowali, by sprostać zadaniu. Hafthor Bjornsson na treningu podniósł kamień o wadze 194 kg.

Martins Licis ćwiczył na czas,

https://youtu.be/pqc6js3p4s4

a Brian Shaw zrobił nawet “kamienne zakupy” o wadze ponad 500 kg, by móc trenować.

https://youtu.be/1LbLxi7nm4M

Nasz wspaniały Mateusz podniósł na treningu kamień o wadze 217 kg! Mimo, iż walczy z kontuzją kolana, udało mu się pobić własny rekord. Mamy nadzieję, że powtórzy swój sukces podczas zawodów i zdobędzie wysoką lokatę podczas Arnold Strongman Classic. Będziemy informować Was o wynikach.

Komentarze (1)
domosos

Jest moc, takie kamienie zawsze trudniej jest wyrwać niż sztangę o tej samej wadze.

0