SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Wason77 - Odzyskać motywację :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
ojan
Smacznie wygląda
Na masło sól albo cukier


Oczywiście że z solą
Cukier to nie moja bajka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Dobrze wygląda. Spryskujesz w trakcie pieczenia czy wodę stawiasz jakimś naczyniu w piecu?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
Nic takiego nie robię. Po 2 godzinach wyrastania w temperaturze 65 stopni wyjmuję z piekarnika - podgrzewam piekarnik do temperatury 230C i wkładam na 1h, z tym, że temperaturę zmniejszam od razu do 180C. Po godzinie wyjmuję z formy i opiekam przez 15 minut na termoobiegu 190C, żeby skórka była chrupka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
Kiedyś po prostu zwiększałem temperaturę po wyrastaniu, ale to był błąd, bo wtedy chleb faktycznie wysychał i była potrzeba spryskiwania. A jak się wstawia do wyższej temperatury to struktura się zamyka i nie ma problemu z wilgotnością.


Zmieniony przez - wason77 w dniu 2018-07-06 22:23:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ja trochę inną metodą robię. Chleb wyrasta w formach w temperaturze ok 30 stopni, później tak jak u Ciebie. Kiedyś spryskiwałem wodą by zapobiec pekaniu, teraz po prostu wstawiam do piekarnika spodek z wodą .

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
Każdy ma swoją technologię
U mnie zaczyn wyrasta 6-12h (zależy od tego ile mam czasu ) w temperaturze pokojowej, potem faza wyrastania chleba 60-65 stopni przez 2h w piekarniku i pieczenie właściwe


Zmieniony przez - wason77 w dniu 2018-07-06 22:33:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
ojan
Smacznie wygląda
Na masło sól albo cukier


Cały czas niepokoił mnie ten cukier, coś gdzieś z tyłu głowy mi się telepało, ale nie wiedziałem co
Jednak to prawda, że sen pomaga rozwiązywac problemy, u mnie sprawdza się nie pierwszy raz - obudziłem się i wiedziałem - jako dziecko moich rodzinnych stronach jadło się chleb ze śmietaną i cukrem

A było to czasy kiedy cukier krzepił


Zmieniony przez - wason77 w dniu 2018-07-07 07:29:53
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12152 Napisanych postów 30571 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131240
Cukier krzepi dalej (Melchior Wańkowicz mówił, że ale wódka lepij)

Ma niższy indeks glikemiczny niż biały ryż!
Ma od ryżu więcej kalorii i można go więcej zjeść przy ciężkich masowych treningach oraz bez przepełniania żołądka np. przed aerobami
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
indeks glikemiczny przy ciężkich masowych treningach u sportowców z wysoką wrażliwością insulinową nie ma praktycznie znaczenia, szczególnie, że świadomi sportowcy żywią się odpowiednio, a cukru używają do określonych celów i jest on w ułamkowych ilościach do pozostałej puli węglowodanów z niższą gęstością energetyczną

należy też dodać, że cukier dodany do uwodornionych tłuszczy roślinnych (trans) daje truciznę i należy takich połączeń się wystrzegać bez względu czy ktoś jest sportowcem czy zwykłym Januszem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 491 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 31201
kabo9
indeks glikemiczny przy ciężkich masowych treningach u sportowców z wysoką wrażliwością insulinową nie ma praktycznie znaczenia, szczególnie, że świadomi sportowcy żywią się odpowiednio, a cukru używają do określonych celów i jest on w ułamkowych ilościach do pozostałej puli węglowodanów z niższą gęstością energetyczną

należy też dodać, że cukier dodany do uwodornionych tłuszczy roślinnych (trans) daje truciznę i należy takich połączeń się wystrzegać bez względu czy ktoś jest sportowcem czy zwykłym Januszem


A Ty jak zwykle musisz coś zepsuć - w tym przypadku moje wspomnienia z dzieciństwa
wolę żyć w neświadomości
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

motywacja dieta trening 35+

Następny temat

Zaczynam 116kg, 47lat, 183cm

WHEY premium