Trener personalny ze sporą nadwagą, który mówi ci, że musisz schudnąć, jest trochę jak lekarz, który radzi rzucić palenie, udając się na przerwę na papierosa. Tak też pomyśleli podopieczni Kemuela White, osobistego trenera z Ohio, który stracił klientów i musiał zmienić pracę ze względu na swoją wagę. Dlaczego przytył? Przyrost masy ciała wynikał ze złej diety - kupnych kanapek z dużą ilością sosów, pizzy i dużej ilości cukru. Właściwie zaczął przybierać na wadze po podjęciu dodatkowej pracy jako ochroniarz. Siedzący tryb życia i darmowe jedzenie na imprezach korporacyjnych spowodowały, że Kemuel ważył prawie 150 kg!

Kemuel przyznał, że jego waga mocno wpłynęła na jego zdrowie psychiczne i przez pewien czas zmagał się z depresją.

Swego czasu miałem około 20 podopiecznych i współpracowałem z dwoma licealnymi drużynami piłkarskimi. Ale dawałem zły przykład klientom moją wagą i nawykami żywieniowymi. Nie dziwię się, że ich straciłem. Gdybym był na ich miejscu, postąpiłbym tak samo. Byłem chorobliwie otyły. Jedzenie było dla mnie najważniejsze i nie mogłem się opanować. Zjadałem dwie porcje płatków owsianych, cztery bułki pszenne z dżemem na śniadanie, a potem jadłem kanapki z Subway’a. Po kolacji nie mogłem się opanować i jadłem wszystko co mi wpadło w ręce. Kanapki z szynką, resztki pizzy, które zostały, dosłownie wszystko.

W końcu nadszedł czas, gdy spojrzał w lustro i powiedział dość! Kemuel postanowił przejść na dietę składającą się głównie z warzyw w sierpniu zeszłego roku, a nawet założył własną, małą uprawę warzyw. Zamieniając wysokokaloryczną pizzę na wegańskie alternatywy, a przekąski późno w nocy na sałatki domowe, 36-latek zrzucił 63 kg w ciągu roku!

Kemuel, który waży teraz ok. 88 kg, powiedział, że jego dieta na bazie warzyw była kluczem do jego transformacji, ale raz w tygodniu pozwala sobie na mięsny posiłek. Zmiana stylu życia wpłynęła również na relacje z jego żoną. Kemuel ponownie odkrył miłość do treningu, stał się pewny siebie i wrócił jak to mówi “na właściwe tory”. Została mu co prawda luźna skóra, ale nie przejmuje się tym. Obecnie jest trenerem personalnym i daje z siebie wszystko, aby pomóc swoim podopiecznym osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Być może zabieg ten był celowy, by pozyskać większe grono klientów. Tak czy siak, przemianę zrobił konkretną!

Źródło: https://madnessmedia.net/

Komentarze (3)
lodzianin1

ładnie zjechał ale skóra tylko już do usunięcia operacyjnie została

1
MaciekGolob

Gratulacje dla niego jednak niestety ale skóra albo zostanie albo będzie usunięta operacyjnie...

0
domosos

Niestty trener pwoinien coś z sobą prezentować, jak wygląda słabo to nbikt mu nie zaufa.

0