SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Skelque v3.0

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
No dzień dobry! Zatęskniłam za pisaniem DT na forum, więc wracam. Zgaduje, że nikt się nie spodziewał, co?

W czasie gdy mnie nie było duuużo się działo - przeszłam kontuzje, różne inne upadki zdrowotne, miałam przerwe od wszelkiego sportu i wiele innych historyjek. Po kilku miesiącach naprawiania się wychodzę na prostą i myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, że jestem jak nowa. Efekt uboczny? Spory nadbagaż którego chciałabym się pozbyć, więc czas na redukcje.

Od grudnia regularnie pływam. Z początkiem maja wróciłam do treningów siłowych (i znowu ciężary praktycznie od zera, meh): klasyczne FBW w dwóch wersjach, 3 razy w tygodniu. Od zeszłego tygodnia wróciłam też do treningów biegowych, ale tutaj jestem bardzo ostrożna i przez najbliższe miesiące będą to delikatne marszo-biegi, których zwieńczeniem będzie UWAGA start na piorunujące… 5km . Ego do kieszeni, ale trochę smutno, kiedy pomyślę, że rok temu przygotowywałam się do maratonu…

Jeśli chodzi o dietę, to wygląda to u mnie tak: ograniczam mięso (jedynie jakieś okazje, albo wyjazdy), więc na co dzień to klasyczna wegetariańska szama. Muszę się pilnować z białkiem, bo nie dojadam makro, ale zamówiłam już WPC to będzie prościej.
DT (siłka): około 2300kcal (B145 T75 W260)
DNT (biegi, basen, dzień wolny): około 2000kcal (B145 T75 W190)
Z taką miską ładnie i powoli schodzę z wagi. A właśnie, bo się nie pochwaliłam „przyrostami”. Poniżej zdjęcia sylwetki, a w tle moja kochana znajdźka, którą wychowuje od małego - Filemon.

Wiek: już 22 prawie
Waga: 81,8kg (w szczytowym momencie było ponad 85kg)
Wzrost: 169cm
Staż treningowy: em, prawie 5 lat, ale tak bez przerw to może 3/4…
Obwód talii: 83cm
Obwód uda: 67cm w najszerszym miejscu L/P
Obwód brzucha (pępek): 100cm (ale na wzdęciu!)
Obwód bioder: 105cm

Dziennik zakładam bo bardzo lubię wracać do tych które już kiedyś pisałam, jest to miła pamiątka. Po za tym porządkuje to treningi i fajnie pokazuje progres sylwetkowy na przestrzeni czasu + będzie łatwiej mi nie szarżować i nie porywać się od razu na 100kg w MC i maratony (ego w kieszeń!)

Cele sportowo-sylwetkowe na najbliższy czas:
- wagowy: zejść poniżej 80kg; długofalowo to redukcja do początku grudnia 2019 (obstawiam, że wtedy zejdę poniżej 70kg), a później utrzymanie wagi przez przynajmniej 3msc. Dalej zobaczymy jak to będzie wyglądać wszystko, ale koniec z bujaniem się wagi ze skrajności w skrajność.
- sportowy: 5km bieg uliczny (bez kontuzji po drodze!), 50kg w MC na 6 powtórzeń (docelowo jadę po 100kg, ale to jeszcze długo), poprawić technikę siadów, i oczywiście regularne treningi FBW z powolną progresją ciężarów
- życiowy: nie rezygnować z obecnego życia towarzyskiego z którego bardzo jestem zadowolona, nie popadać w paranoje, cieszyć się całym procesem i przede wszystkim dbać o zdrowie

Zapraszam do śledzenia, cieszę się, że jestem tu z powrotem. :)







Zmieniony przez - Skelque w dniu 2019-06-05 16:24:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
wyglada oblednie, ja lubie wiele produktow na ciescie francuskim, czy tywoo drozdzowym, nawet teraz gotowce mozna dostac bez problemu, ale ban na tluszcze w diecie blokuje moje zapedy w kierunku takich produktow%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Witaj ponownie w dziale

będę oczywiście zaglądał

Powodzenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 24860
Witaj, powodzenia i wytrwałości!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
no witaj Basia!!!!
nam tez Ciebie brakowlao

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Szalenie mi miło Panowie !

05.06
Śniadanie: jaglanka z jabłkiem
II śniadanie: owsianka z twarogiem i truskawkami
Obiad: wrap z soczewicą
Kolacja: jaja ze szparagami

Z rana marszobieg: 3x(5 minut marszu + 4 minuty truchtu).

06.06
Śniadanie: owsianka z jabłkiem i serkiem wiejskim
II śniadanie: omlet marchewkowy z rabarbarem
Obiad: wrapy z soczewicą
Kolacja: mozzarella z pomidorem

DNT

U mnie ostatni tydzień roku akademickiego na uczelni, a potem sesja, więc kalorie spalam też umysłowo :D. Mało białkaaa, ale jutro ma przyjść WPC to będzie łatwiej dobijać. Zresztą odzwyczaiłam się troszku od takiego poziomu.
Dobranoc!

















Zmieniony przez - Skelque w dniu 2019-06-06 21:16:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Jak Twoje medyczne zapędy? :) poszłaś w tym kierunku?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Aktualnie kończę 3 rok medycyny, zostało jeszcze drugie tyle. Nic się w tej materii nie zmieniło, nieustająco brnę w tym kierunku. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
no to super
juz jakies pomysly co do specjalizacji? wiem, ze jeszcze mnostwo czasu, ale byc moze cos Ci sie juz tam "marzy"?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Jest kilka pomysłów. :)
Jeżeli nie będę chciała być cały czas w jednym miejscu to podoba mi się lekarz medycyny sportowej/rehabilitacja medyczna, ze względu na to, że chciałabym od zaplecza wspierać sportowców i być np w takiej ekipie olimpijskiej, czy też piłkarskiej i jeździć z nimi po całym świecie. A tak bardziej "przyziemnie" to odpowiada mi też dermatologia, chirurgia plastyczna. Ale na nic się nie nastawiam, bo tak naprawdę kliniki dopiero w tym roku się rozpoczęły, więc dużo przede mną do odkrycia.

07.06
Koniec roku akademickiego, czas na sesje. Symboliczne piwo na pół wpadło, więc na kolacje grzecznie twaróg coby nie przesadzić z węglami. I tak dzisiaj DT, 2300 powinnam zjeść i się zgadza, więc mam czyste sumienie

Dieta:
1. Owsianka
2. Potreningowe kanaperki
3. Curry z soczewicą i pieczarkami
pół piwa
4. Twaróg na słodko

Trening:
- MC: 8x30kg 8x35kg 8x40kg 8x40kg
- Wykroki: 4x8xpo 2kg na strone
- Wiosłowanie podchwytem: 4x10x17,5kg
- Wyciskanie na skosie: 4x10xpo6kg na strone
- Wznosy na barki: 4x10xpo3kg na strone
- Brzuszki: 2x8

Dobranoc!








Zmieniony przez - Skelque w dniu 2019-06-07 22:24:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
No tak teraz sobie przypominam że mówiłaś o medycynie sportowej:) no zobaczyny jak się nań rozwiniesz dalej powodzonka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Skelque
Jest kilka pomysłów. :)
Jeżeli nie będę chciała być cały czas w jednym miejscu to podoba mi się lekarz medycyny sportowej/rehabilitacja medyczna, ze względu na to, że chciałabym od zaplecza wspierać sportowców i być np w takiej ekipie olimpijskiej, czy też piłkarskiej i jeździć z nimi po całym świecie. A tak bardziej "przyziemnie" to odpowiada mi też dermatologia, chirurgia plastyczna. Ale na nic się nie nastawiam, bo tak naprawdę kliniki dopiero w tym roku się rozpoczęły, więc dużo przede mną do odkrycia.



dobrze że jest sporo pomysłów i dużo rzeczy interesuje, z moich rozmów z osobami po medycynie wychodzi że zazwyczaj dopiero ostatni może przedostatni rok to jest ten w którym się podejmuje decyzje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu

Następny temat

Polepszenie sylwetki

WHEY premium