SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Icia97

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 65 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 12366
Cześc, czerpiąc motywację od Was postanowiłam przestac narzekac na swój wygląd i wziąc się za ciężary Teraz kolejny krok- założenie tutaj dziennika (wreszcie ma to sens! :D). Następnym jest utrzymanie 3 miesięcznej zajawki podczas roku akadamickiego- mam nadzieję, że to się uda

ANKIETA
Zdjęcie sylwetki (mile widziane): :////
Waga : 46,5
Wzrost : 160
Staż treningowy: 3 miesiące (właściwie 2,5- bo 2 tygodnie wakacji)
Obwód pasa: ~63
Obwód klaty: jakoś 85
Obwód uda: 47
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): siłownia 4 razy w tygodniu
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : -
Stan zdrowia: raaaaczej dobry ;)
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, areoby- rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : tylko białko, czasem witaminy/ minerały
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: stosowany obecnie 130/55/170
Wrażliwość na stymulanty: -
Możliwosci finansowe: normalne
Cel/problem/opis:
1. Poprawa wyglądu sylwetki- zbudowanie ładnych pośladków/ smukłych nóg/ krata na brzuchu/ ładne barki/ szerokie plecy. Tyyyyyle do poprawy :/
2. Podciagnięcie się nachwytem samodzielne :( podchwytem też nie umiem
3. Wzięcie w martwym 2xMC
4. Staż na siłowni 12 miesięcy

Pokrótce, mam za sobą różne epizody z odżywianiem- były fast-foody i nadwaga, potem odchudzanie i anoreksja (62 kg -> 35 kg), potem przytycie i znów chudnięcie, a teraz siłownia. Przez ten czas troszkę przybrałam, bo jakieś 3 kg, ale staram się byc bardziej racjonalną niż kiedyś ;) Miska na utrzymaniu, ale waga się zwiększa, cóż... może jak nabuduję mięśnia będzie lepiej, bo jakościowo moje ciało jest... takie sobie. Wczoraj wieczorem wróciłam do domu z wakacji i dziś pobiegłam na siłkę, ale trening na troszkę mniejszych ciężarach, bo mniej siły :/

Trenuję systemem góra/dół, bo 4xFBW byłoby zbyt męczące i nie dałabym rady pewnie. Ćwiczę co drugi dzień, jak zmiejszy mi się ilośc wolnego to zmienię na FBW.

Dzień 1- Dół

1. Goblet squat
3x10 8 (12p) / 8 / 8 (12p) kg (ciężar śmieszny, ale uczę się przysiadów- schodzenia nisko, niepodwijania tyłka...)
2. MC
3x12 30 / 30 / 30 (11p) kg <- przed wyjazdem było 40 :/
3. Hip thrust
3x12 30 / 30 / 30 (10p) kg
4. Wykroki chodzone z hantlami (czasem biorę taki worek ale nie dziś)
3x10 12 / 12 / 10 kg
Bardzo ciężko się szło, ale zacisnęłam zęby i doczłapałam się. Oczywiście waga dwóch hantli podana ;)
5. Uginanie nóg na maszynie leżąc
3x12 30 / 30 / 30 kg
6. Wypychanie nóg na suwnicy
3x10 40 / 40 / 40 kg + ciężar maszyny
Miałam mroczki po ostatniej serii... nie wiem dlaczego to cwiczenie tak mnie męczy, ale tak samo z wykrokami- znaczy, że działa i nie zdjęłam ciężaru
7.Odwodzenie nóg na maszynie
3x12 20 / 25 / 25 kg
8. Planki
3x 60 s :)

Chciałam coś jeszcze zrobic na brzuch, ale po co przesadzac i tak byłam zadowolona z treningu, więc odpuściłam :) i porozciągałam się.

Liczę na Waszą pomoc/ sugestie :) Mam nadzieję, że prowadzenie dziennika zdyscyplinuje mnie, przyniesie wiele radości, pozwoli utrzymac wysoką motywację, a także osiagnąc wyżej wymienione cele
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 611 Napisanych postów 36399 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 297123
Powodzenia, będę śledził

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 235 Napisanych postów 3190 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 55746
Siemano Icia, jesteśmy w tym samym wieku. Obserwuję.

Podawałabyś też to co jesz? Ułatwi to ewentualną pomoc od użytkowników, bo dieta jest równie ważna jak trening - szczególnie jeśli chodzi o poprawę kompozycji ciała i siły na treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7710 Napisanych postów 148448 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1179650
no w koncu nowy dziennik jakis w dziale
obys na dluzej z nami zostala:)
powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 764 Napisanych postów 9812 Wiek 18 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 328371
Kobiety dominują
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 2106 Napisanych postów 49750 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 491839
TomQ-MAG
powodzenia

dokładnie , witamy

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Cześc
Co do dzisiejszego dnia to bez rewelacji- 6000+ kroków wpało na zakupach, ale tak to regneracja. Cała zakwaszona jestem po wczoraj- nawet brzuch czuję, co jest baaardzo rzadkie. Zazwyczaj po 3 cwiczeniach stricte na tę partię go nie czuję, a teraz wystarczyły 3 planki Jutro góra, nie mogę się doczekac- ciekawa jestem, czy progres z obiążeniem się utrzyma, czy tutaj też zdejmę ciężar :/

Dziękuję Ozzy, julczik i BPL :)
TomQ-MAG
powodzenia

Też mam taką nadzieję :D
Skelque
Siemano Icia, jesteśmy w tym samym wieku. Obserwuję.

Podawałabyś też to co jesz? Ułatwi to ewentualną pomoc od użytkowników, bo dieta jest równie ważna jak trening - szczególnie jeśli chodzi o poprawę kompozycji ciała i siły na treningach.

Dzięki ^^ Jak Ciebie też :D Załączam zrzutkę, ale moja miska jest raczej średnia... nie przepadam za rygorem, ale nie faszeruje się zbytnio śmieciami... raczej tak rozsądnie jem i liczę makro... waga trochę urosła, ale ogólnie widzę poprawę mięśni, wydaje mi się, że 3 miesiące to trochę krótko jak na duże i drastyczne zmiany ale może się mylę... Zapewne się mylę dlatego tu jestem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 764 Napisanych postów 9812 Wiek 18 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 328371
To ja teraz wyskoczę z tradycyjnym pytaniem, bo widzę, że jeszcze nikt nie zadał

Kiedy foteczki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 235 Napisanych postów 3190 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 55746
Julka, my nie chcieliśmy koleżanki odstraszyć, spsułaś wszystko

Icia, nie chodziło mi absolutnie o żadne restrykcje, bardziej o ilość jedzenia i energie jaką w siebie "wrzucasz". Bo wiesz, żeby dźwigać trzeba jeść dużo i dobrze !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7710 Napisanych postów 148448 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1179650
dieta troche do podciagniecia, ale tragedii nie ma;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Julcik, to muszą byc jakieś specjalne zdjęcia? nie mam takich :/ poza tym moja sylwetka nie jest imponująca
Skelque
Julka, my nie chcieliśmy koleżanki odstraszyć, spsułaś wszystko

Icia, nie chodziło mi absolutnie o żadne restrykcje, bardziej o ilość jedzenia i energie jaką w siebie "wrzucasz". Bo wiesz, żeby dźwigać trzeba jeść dużo i dobrze !

W ankietce napisałam, że pochłaniam jakoś 1700 kcal, zazwyczaj jem podobnie, więc moje miski byłyby bardzo nudne :/ moja aktywnosc poza siłownią to praktycznie 0, czasem spacery, więc nawet mnie przybyło

TomQ, to się cieszę ;)

Dzień 2- góra

1. Wiosłowanie podchwytem
3x10 20 / 20 / 20 kg <- sama sztanga
2. Podciąganie na maszynie
3x8 -9 / -9 / -9 (7p) kg <- lepiej niż przed wyjazdem, chyba jedyne takie cwiczenie
3. Wiosłowanie na wyciągu
3x8 15 / 15 / 15 kg nie dałam rady więcej... co dziwne poszłam na inną maszynę i dużo ciężej szło, niż z 20 kg na tej poprzedniej :/
4. Ściąganie drążka górnego do klatki
3x10 20 / 20 / 20 kg
5. Wyciskanie hantli nad głowę
3x10 3 / 3 / 3 kg
6. Wznosy hantli bokiem
3x8 3 / 3 / 3 kg
7. Unoszenie ramion bokiem w opadzie z hantlami
3x10 3 / 3 / 3 kg
8a. Biceps 3x8 3 / 3 / 3 kg
8b Triceps 3x10 3 / 3 / 3 kg

Taki to trening był dzisiaj... Cóż spadła siła i nadgarstki bolały :/ Do tego zakwaszona jestem po poniedziałku niemiłosiernie, jakbym się nie ruszyła to boli ale tak szczerze... to lubię to czuję się taka spełniona i radosna po tych treningach, że wyczekuję kolejnego- to uzależnienie ^^ Korzystam z tego wolnego na treningi półki mogę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaki bf na zdjęciu, czy brać johimbinę hcl ?

aerofull