SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT/DŻ Smoothie - aktualizacja str. 9 i 10

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8204
O! 12lat, 13kg, karmiona przede wszystkim karmą chappi i dokarmiana resztkami obiadu przez moją siostrę (sic!). Myślałam, że ustawię psinie regularne posiłki (ok 5) w mniejszych porcjach (później zabieranie miski) i biegi najpierw na małych dystansach ze stopniowym progresem. Jeśli to nie jest najlepszy pomysł to tanko bardzo proszę o rady, bo jestem zielona w temacie. Weterynarz totalny ignorant - niczego konkretnego się nie dowiedziałam ;/

Zmieniony przez - Smoothie w dniu 2012-11-10 19:51:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
psinie nie dawaj jedzenia regularnie, psina powinna jesc raz zinnie a czasami wcale tak jak robia to wilki na wolnosci, jeznei nie jest niczym oczywistym, i dawaj jej wiecej surowego do obgryzienia i mniej karmy chyba ze potrzebuje cos prozdrowotnie a ruch jak najbardziej niech spaceruje i zwiekszaj tego ilosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7380
Czyli miniaturowy?
Rasa najprawdopodobniej wywodząca się z pasterskich, one powinny mieć ruch...!
No właśnie, każdy dorosły, zdrowy pies powinien jeść nie więcej, niż raz dziennie.
Chappi, Pedigree i wszystkie inne to gów.no, jakich mało. Generalnie, w marketach nie ma żadnej karmy, która nadaje się dla psa. Często psy je jedzą chętnie, bo nafaszerowane są różnymi substancjami zapachowymi, smakowymi; w składzie za furą zboża odpadki z kurcząt czy innych.
Surowe mięso, dokładnie tak, jak pisała Obli. Jednym z takich "programów" żywienia jest żywienie BARFem. Są firmy, które sprzedają takie mrożone mieszanki, ale takie coś można spokojnie samemu przygotować.
Tutaj ładnie jest to opisane: http://www.dziech.pnet.pl/barf.htm

I jeżeli do tej pory nie chodzicie dalej, niż "za blok na siku" nie zaczynaj jej odchudzać od biegania, tylko spaceruj. Psiak sam będzie coraz szybciej truchtał w miarę swoich możliwości.

Mam amstafkę i do niedawna jedyny ruch, jaki miałam, to dzięki jej niespożytej energii.




Zmieniony przez - tanka w dniu 2012-11-11 02:20:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
mialam miniatrowego pinczera to jak chodzilismy z nim do lasu my szlismy droga a on caly czas gora-dol, ale fakt ze starszy pies tak juz zachowywac nie bedzie.
Tanka, a ty nie wiesz ze surowe mieso i kosci sa niezdrowe dla psow, tylko sucha karma spelania jego wymagania zywnieniowe, to samo dotyczy kotow Biedny moj pies to byly czasy kiedy tego nie wiedzielismy smoktal gozinami kosci wolowe wieksze od niego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7380
obliques

Tanka, a ty nie wiesz ze surowe mieso i kosci sa niezdrowe dla psow, tylko sucha karma spelania jego wymagania zywnieniowe, to samo dotyczy kotow Biedny moj pies to byly czasy kiedy tego nie wiedzielismy smoktal gozinami kosci wolowe wieksze od niego


No i pewnie najbardziej zadowolony był wtedy, kiedy miała taką, której przeciągnąć nawet nie potrafiła.
To Ty chyba telewizji nie oglądasz, bo być wiedziała za jakie jedzonko piesek będzie Ci najbardziej wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wetnę się w dyskusję. Moja suka bardzo przytyła po sterylizacji, której ją poddaliśmy po wpadce i urodzeniu 9 psiaków ;). Weterynarz poleciła nam karmę Eukanuba. Dostawała raz dziennie porcję suchej karmy i nic więcej. Pięknie schudła i wygląda super. Lśniąca sierść i stawy jakby lepiej.

A ogólnie podczytuję Cię z ukrycia, masz ładną sylwetkę, działaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7380
lejdiG
Wetnę się w dyskusję. Moja suka bardzo przytyła po sterylizacji, której ją poddaliśmy po wpadce i urodzeniu 9 psiaków ;). Weterynarz poleciła nam karmę Eukanuba. Dostawała raz dziennie porcję suchej karmy i nic więcej. Pięknie schudła i wygląda super. Lśniąca sierść i stawy jakby lepiej.


Bo to nie jest tak, że wszystkie karmy są totalnym syfem (ja np. też karmię swoją 50/50). Pomimo, że podobno Eukanuba spaprała ostatnio składy, to i tak dzieli je przepaść pomiędzy marketowym shi.tem.
Żeby nie był to tylko spam - Smoothie, niezmiennie KIBICUJĘ

Zmieniony przez - tanka w dniu 2012-11-11 13:54:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 127 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8204
dziękuję! za wszystkie rady i wsparcie, będę rozglądać za Eukanubą lub inną karmą - już dziś zaliczyłam jeden spacer, będziemy działać ostro i pewnie będę robić wypiski z pomiarów


Zmieniony przez - Smoothie w dniu 2012-11-11 14:10:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
obliques
jeznei nie jest niczym oczywistym

Ha, przekonaj do tego pitbulla, który tylko po to wychodzi z posłania, bo nawet potrzeby fizjologiczne nie są niczym oczywistym
Pożaliłam się

Zmieniony przez - 4nn w dniu 2012-11-12 09:19:49

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7380
Poważnie? Nie lubi biegać czy przeciągać się? Młody? To zrób mu zapiernicz po całym mieszkaniu za jedzeniem. NIech nie będzie niczym oczywistym, że zawsze w misce mieszka ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to jest dobra dieta?

Następny temat

CKD dla lejdis.

WHEY premium