SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czym zamienić Allaszki?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396
Hej czym można zamienić Allaszki? Pytanie z powodu braku wyciągu. Zależy mi na tym żeby ćwiczenie angażowało te same mięśnie, jeżeli nie da się tego zmieścić w jedno ćwiczenie to proszę o kilka - aktualny plan treningowy to Push Pull z sfd. Fajnie by było gdyby ktoś napisał też ile serii i powtórzeń wykonywać przy zamienniku.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Jak masz gumę oporowa to przy jej pomocy możesz zrobić Allahy, daj sobie uginanie nóg w zwisie na drążku. Jeśli oczekujesz konkretnych porad to wstaw tutaj swój plan wraz z wypełniona ankieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 177 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7222
Ja robie przyciąganie nóg na ławce skośnej fajnie działa brodę zwieszam na klatke podczas ćwiczenia spinam brzuch mam ciele spiety w końcowej fazie dopinam na Maxa i pali jak ogień :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 396
Oba ćwiczenia wydają się okej, ale czy moglibyście dać jakieś inne? Po 1 nie mam takiej ławeczki aby zrobić dokładnie takie ćwiczenie w pełnym zakresie, nawiasem mówiąc nie mam gdzie złapać się rękoma, po 2 drążek mam tylko problem w tym że jest on umiejscowiony w ramie drzwi i ciężko jest co do wysokości bo nie mam opcji wyprostowania nóg bez dotykania podłoża, więc może mógłby ktoś polecić jeszcze coś innego? Co do planu : https://www.sfd.pl/Push_Pull-t1135960.html A ankiety nie wypełniam, bo proszę o szybką poradę co do zamiany ćwiczenia, mógłbym co prawda znaleźć jakieś na atlasie ćwiczeń, ale nie wiem czy chodzi tylko to żeby zaangażowane były te same mięśnie, napiszcie co sądzicie i czy to faktycznie tak jest czy jest jeszcze x rzeczy, które są ważne przy zamienianiu ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Każde się nada moze być nawet i kółko. scyzoryki na ławce.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
InnocentPL
po 2 drążek mam tylko problem w tym że jest on umiejscowiony w ramie drzwi i ciężko jest co do wysokości bo nie mam opcji wyprostowania nóg bez dotykania podłoża,
na wyprostowanych nogach nie znaczy lepiej - rób ze zgiętymi :) ( allaszki robisz przecież tez na zgietych :D )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
W allachach pracują głównie proste brzucha więc dowolne ćwiczenie angażujące te mięśnie będzie w porządku. Możesz dać jakąś formę planka jeśli nie masz go aktualnie w planie bo to doskonałe narzędzie do wzmacniania nie tylko mięśnie brzucha ale całego rdzenia.
Co do unoszenia nóg w zwisie na drążku to im bardziej wyprostowane nogi tym jest trudniej natomiast w tym ćwiczeniu bardzo istotne jest to żeby nie tylko unosić nogi ale też aby zbliżyć biodra do mostka tak aby maksymalnie zaangażować mięśnie brzucha.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

Trening po operacji

WHEY premium