SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy trening wpływa na wzrost??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Siema.Mam pytanie do wszystkich związane z moim ćwiczeniem... Mam już 13 lat (w październiku 14) i ćwiczę na ławeczce. Tzw na klatę. I jest pewien problem bo nie wiem czy ćwiczyć bo boje się że nie urosnę lub coś w tym stylu... Ćwiczę także Break Dance... Takie stanie na rękach , sprężynki itp... I moje pytanie jest następujące... Czy mogę ćwiczyć?? Czy nic mi się nie stanie??
Tu napisze co i ile dźwigam...

Klata - 44Kg (Serie...6 serii po 8 razy)
Biceps - 8Kg (8Kg ponieważ...Siadam na stołku i ćwiczę...Żeby nie obciążać kręgosłupa...)
Triceps - 16Kg (Wiem...Obciążam kręgosłup...Mogę zrezygnować jeśli to wpłynie na mój wzrost...)
Kaptury - Około 10Kg
Rozpiętki - 8Kg

Jeśli by mi ktoś powiedział...Na co mogę ćwiczyć a na co nie i z jakim ciężarem bardzo bym prosił... Ponieważ nie chce mieć 20 lat i mieć 155 cm... A i tak już mam wadę wzrostu... Jeśli to jest do czegoś potrzebne to mam 150CM wzrostu i ważę 47 Kg...

PS.
Ćwiczę na białku (https://www.sfd.pl/WPC_80%-t399879.html)
I mam niezrośnięte 3 ostatnie kręgi... Nie wiem czy to coś szkodzi treningowi ale warto napisać :P

Przepraszam że zamieszczam ten sam temat ale... Napisze do moderatora żeby skasował tamten temat ponieważ jest on w złym dziale...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Okey...Dziękuje wszystkim za pomoc... A więc robię tak...
Za 2 lata na siłkę a teraz pobiegam za piłka i będę ćwiczyć pompki , brzuszki i ogólnie będę biegał :) Dzięki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 443 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11716
za mlody jestes odpusc sobie

"wolę ponieść śmierć próbując wstać niż żyć na kolanach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 607
Jakies drobne cwiczenia rozciagajace mozesz wykonywac
Wsumie to co robisz na wf-ie na tym etapie ci wystrczy.. Nie bierz sie za pakowanie bo za wczesnie dla ciebie

Najlepszym treningiem jest brak treningu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Ale nie mógłbym np. dźwigać mały ciężar?? Bo chciał bym jakoś wyglądać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 607
Dla Ciebie jest za wczesnie..Jeszcze sie nie rozwinoles odpowiednio..poczekaj az skonczysz 16 lat..Jesli juz naprawde chcesz to jakies sporty ogolno rozwojowe..pilka siatka basen cos w te bajke.

Najlepszym treningiem jest brak treningu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15274
Dokładnie. W tym wieku zajmij sie czyms innym. Przygotuj się kondycyjnie. Wieksza wydoloność orgamizmu przyda ci sie kiedy zaczniesz treningi na siłowni. Także graj w piłkę nożna, pływaj, biegaj itp. Na siłownie masz jeszcze duzo czasu. Poczekaj do minimum 16 lat. Chciaz mysle ze za powazne cwiczenia mozna sie zabierac dopiero okolo 18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Kurde :( Noto zaczekam jeśli trzeba :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Było wiele badań w których było udowodnione, że siłownia nie hamuje wzrostu.

Jak nie będziesz robił przysiadów ze sztangą, martwego ciągu itp. to nic Ci nie będzie !
Zapisz dodatkowo się na siłkę a dzięki temu, że wcześniej zaczniesz - łatwiej będzie Ci w przyszłości zdobywać masę.

Trening domatora (dział trening w domowych warunkach) rób przez 2 lata potem na siłkę.


pzdr !

Zmieniony przez - hadesZiom2 w dniu 2009-03-21 18:13:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Nie słuchaj ich !!

Są to lowy, którzy nie mają pojęcia o tym co piszą.


Tak zgadza się, a ty zaliczasz się do nich.
Powtarzam ostatni raz, nie wiesz = nie pisz.


Pierwsza odp w tym poście, chociaż bez uzasadnienia ale jest prawidłowa, on ma 13lat, to nie jest czas dla niego, a patrzac na to co pisze "ćwiczę na ławeczce. Tzw na klatę." to nie jest sport dla niego, za kilka lat sam zdecyduje, pojmie podstawy, nabierze minimum wiedzy. Teraz? gra w piłe, siatke, może sporty walki tyle!


Zapisz dodatkowo się na siłkę a dzięki temu, że wcześniej zaczniesz - łatwiej będzie Ci w przyszłości zdobywać masę.

omg, co to ma do masy?

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 607
Ty chyba sie gorzej czujesz.. Ciekawe gdzie zes te glupoty wyczytal? Minimalny wiek z jakim zaczyna sie przygode z silka to 16 lat chodz ja bym bardziej proponowal 18..

Najlepszym treningiem jest brak treningu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
sirmatthew

A ty widze kolejny, skąd te regułki że minimalny wiek to 16?
uzasadnij to co takiego ważnego dzieje się w tym okresie, w rozwoju człowieka że nie można rok czy dwa wcześniej zacząć.

Nie ma czegoś takiego jak minimum, wpadłeś na forum i jedyne co robisz to śmietnik w dziale, ogarnij sie, nie wiesz = nie pisz, radze zapoznać się z regulaminem działu.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wymiary 15 latka

Następny temat

pytanie o przedramiona

WHEY premium