SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 424

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja tłuszczu, przyrost mięśni

Waga

81

Wzrost

185

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20-25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Regularny tryb życia, około 5 km dziennie na uczelnię i na kampusie, siłownia 4x w tygodniu i bieganie 3x w tygodniu, spacery

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Poza siłownią i bieganiem nic innego nie trenuję

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Żadnej diety nigdy wcześniej nie stosowałem, obecnie głównie mięso, ryż, warzywa, owoce, orzechy, nabiał

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Nic nigdy mi nie dolegało i nie dolega

Stosowana lub planowana suplementacja

Nic nie suplementuję, chyba że liczy się odżywka białkowa czy elektrolity Plusz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 dni Przeczytanych tematów 7
Siemano,

Początkiem miesiąca postanowiłem zacząć intensywnie ćwiczyć oraz dobrze się odżywiać w celu poprawy sylwetki, siły oraz samopoczucia. Mam 22 lata, wróciłem na siłownie po 2,5 roku przerwy. Ważę 82 kg przy 185 cm wzrostu, lecz mam ciało typu skinny fat (całkiem wysoki tłuszcz, około 20-25%), i planuję zredukować do około 75 kg, 15% body fat, przy jednoczesnym budowaniu mięśni. Założenia mam takie:

- siłownia 4 razy w tygodniu, trening fwb: zaczynam od ciężkich ćwiczeń typu martwy ciąg czy przysiady, kończę na lżejszych. Zawsze robiłem mało powtórzeń na tych najcięższych ćwiczeniach (np. 4 serie po 6), a w przypadku ćwiczeń angażujących mniej mięśni robiłem więcej powtórzeń, np. 4x12
- bieganie w dniach bez siłowni (generalnie uwielbiam dużo chodzić i biegać)
- około 2000-2200 kcal dziennie (solidne kilkaset mniej od mojej normy)
- 170 g białka dziennie (trzon stanowią 200 g piersi z kurczaka, 3 jajka, porcja odżywki białkowej, 2 napoje proteinowe dziennie)

Chcę jednocześnie gubić tłuszcz oraz budować masę mięśniową. Moje pytania są następujące:

- czy taki trening fwb jak opisałem jest w porządku, czy może lepiej w moim przypadku ćwiczyć innym systemem?
- czy mój tok rozumowania co do ilości powtórzeń i serii nie jest błędny?
- co z progresją ciężarów? Lepiej robić wszystkie serie takim samym ciężarem i zwiększać stopniowo z każdym tygodniem, czy lepiej zwiększać też przy każdej kolejnej serii, np. 40-50-60-70 kg?
- czy takie wartości kaloryczne oraz ilość białka jakie podałem, są w porządku? Podobno przy redukcji zaleca się aż do 3 g białka na kg beztłuszczowej masy ciała, ja przyjąłem nieco mniej, moja beztłuszczowa masa to około 60-62 kg.

Do wakacji fajnie by było już widzieć efekty, bardzo mi zależy i nie wyobrażam sobie odpuścić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Nie da się jednoczesnie budowa masy i redukowac tzn jest rekompozycja ale to zwyczajnie strata czasu bo jest przereklamowana więc jak chcesz robic coś dobrze to skup się na jednym celu i rób go dobrze . 2000-2200 kcal to dla ciebie skrajnie niskie kcal na koniec redukcji a gdzie tu mowa zeby cos zbudowac. Jak nie wiesz jaki cel obrac to dodaj zdjecia sylwetki do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 dni Przeczytanych tematów 7
Może inaczej, moim głównym celem na teraz jest zrzucenie tych kilku kg tłuszczu, a potem zbudowanie jakichś tam mięśni. 2000 kcal to chyba faktycznie za mało, spróbuję coś bliżej 2500 (moje zapotrzebowanie to około 2900).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 dni Przeczytanych tematów 7
Niemniej jednak, przy 170 g białka chyba mogę spodziewać się jakiegoś przyrostu mięśni mimo wszystko? Nie zależy mi na kulturystycznej sylwetce, tylko na estetycznym ciele z zarysem muskulatury. Obecnie nie widać u mnie kompletnie nic.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68477
Masz szansę na rekompozycję, tzn. jednoczesną utratę tłuszczu i budowanie mięśni przez jakiś czas, jeśli deficyt nie będzie zbyt wielki (bo przy dużym deficycie już na pewno zabraknie organizmowi energii, żeby cokolwiek zbudować). Czyli start z około 2500 wydaje się być lepszym pomysłem niż z 2000 kcal.
Z tym, że do wakacji zostało niewiele czasu i nikt nie jest w stanie przewidzieć na ile dobrze dopasujesz trening i kalorie i czy Twój organizm szybko zareaguje czy tak sobie...
Ze względu na Twój wiek i pamięć mięśniową z poprzedniego treningu, masz duże szanse powodzenia.
Nie licz na cuda, bo to zbyt krótki okres czasu, ale jest szansa na znaczną poprawę, ze względu na pamięć mięśniową właśnie i "odbudowanie" tego co miałeś przedtem.
Na pewno nie tylko kalorie się teraz liczą; unikaj przetrenowania, jak i jakichś weekendowych wyskoków i alkoholu, bo masz mało czasu na zmarnowanie.
To, że lubisz biegać i chodzić - fajnie, to ładnie spala kalorie, ale teraz potraktuj treningi siłowe priorytetowo i nie dopuszczaj do sytuacji, że "dorzynasz się" tym bieganiem, bo wtedy hipertrofia kuleje.
Z wyczuciem.


Zmieniony przez - M-ka w dniu 14/04/2024 14:54:19
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
z takim bodyfatem to redukcja, a jak coś zbudujesz to Twoje, 2,5 mieisąca to na szlify ok ale nie budowanie formy

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie da się niestety jednocześnie budować mięśni i redukować tkankę tłuszczową. Co więcej, budując mięśnie, zbudujesz również tkankę tłuszczową. Z kolei redukując tkankę tłuszczową, stracisz mięśnie. Dlatego też proces kształtowania sylwetki trwa latami. Do estetycznej sylwetki dochodzi się długo, trzymając założeń żywieniowych i planu treningowego. Trzeba przy tym regularności i samodyscypliny, a efekty wraz z czasem jak najbardziej będą.

Przy 20-25 procentach tkanki tłuszczowej zdecydowanie redukcja i dopiero z niskiego poziomu budowa masy mięśniowej.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki i ilość kcal w diecie

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium