SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy liczenie kalorii jest niezbędne?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1613

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2439
Witam wszystkich. Z siłownia zaczołem jakieś dwa lata dieta cały czas z cateringu 3000 karoli teraz juz biorę 3 posiłki z cateringu 1900 karoli sianiadanie robię sam 4 Jajka plus dwie kanapki z szynką drugie śniadanie owsianka z owocami niby razem z dieta jest jakieś 3000 karoli ale wiadomo jaka teraz jest sytuacja wszystko idzie w górę i tak catering mam zamiar brać dalej ale tylko dwa posiłki gdzie obiad 500koroli a podwieczorek 300karoli czyli razem 800 karoli i bym musiał zacząć robić samemu kolację np kanpki ciemnego pieczywa ale czy faktycznie czy cała dieta będzie miała sens ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2439
Jeśli chodzi o trening mam zmieniony już również po uwagach na forum wiem że to był duży błąd nie trenując nóg jak i brzuch bo np trening barków wyciskanie sztangi stojąca nad głową gdzie progres ciężaru był dobiłem do 35kg ale problem mam taki ze prostu nagi nie wytrzymują ale błędu już nie cofnę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33173 Napisanych postów 23261 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278271
Hej, tak oczywiscie trzeba liczyc wszystko jeśli chcemy mieć kontrole , oczywiście mozna jeść na oko ale wtedy nigdy nie wiemy czy jemy odpowiednio dużo a jelsi na masie jesz za mało to zwyczajnie nie urośniesz a jeśli znów dodasz za dużo kalorii to stworzysz zbyt dużą nadwyżkę i będziesz łapał głównie tkankę tłuszczową . Liczenie jest ważne szczególnie u osób poczatkujących bo jednak z czasem jak już troche ktoś posiedzi w temacie to wyrobi sobie pewne nawyki i póxniej można intuicyjnie jadać ale jednak takie podejście zawsze będzie miało pewną granice błędu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
odpowiadając na wstępie na pytanie zadane w tytule tematu: tak - trzeba liczyć, z dwóch powodów: jak nie bedziesz dostarczać odpowiedniej ilości nadwyżki kalorycznej i odpowiednich makroskłądnikó to nie będziesz nadbudowywać mięśni, bo z powietrza nie urosną, a jak bedizesz dostarczać za dużo to po prostu nadmiar będzie szedł w tkankę tłuszczową, która o wiele łątwiej się odkłada niż budują mięśnie - jest to proces długotrwały i powolny. Korzystając z cateringu też nie masz pewności czy siedzi tam tyle ile podają, ale zakładając, ze tak to najlepiej gdyby Twój catering podawał też makro posiłków i po prostu swoje posiłki musisz przygotwać uzupełniając brakujące kcal i makroskłądniki w odpowiednich ilościach, najlepiej trzymaj się założeń zbilansowanej diety czyli 2g białka i 1-1,5g tłuszcuz na 1kg masy ciałą, a reszta z węglowodanów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76097 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755167
Niestety nikt z nas nie wie co wyniknie z tego rodzaju diety, jaką sugerujesz. Efekty może będą, a może ich nie będzie. Zbyt wiele zmiennych jest za to odpowiedzialne.

Bez wątpienia kontrola ilości spożywanych kalorii i składników odżywczych jest podstawą kształtowania sylwetki. Jeżeli jej nie będzie to tak jakbyś wlewał paliwo do samochodu na ślepo nie wiedząc ile masz i ile wlewasz, ale na oko podejrzewając, że ok. Z kolei wskaźniki zużycia byłby wadliwy. Może dojdziesz, a może nie. Warto pamiętać o tym, że kateringi zaniżają ilość białka w posiłku a kalorie są na oko. Czasami jak patrzę na skrawek mięsa lub ryby i 40g białka to śmiać się chce.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2439
W tej chwili biare już trzy posiłki z cateringu efektu są z 57kg waga już jest 72kg przez dwa lata prawie śniadanie pierwsze i drugie robię sam bo wychodzi taniej do całej diety jeszcze dodaje gainer jakieś 700kcal jeśli chodzi a dietę z cateringu to czasmi wiem że są zmniejszone karolie ostanio miałem kolację 800kcal był to gulasz 4kawalki mięsa plus dwie kromki pieczywa jeśli chodzi wogule catering niby mam Białko 20% Węgle 50% Tłuszcze 30% czyli białka mam za mała trochę plus każdy dzień treningowy po treningu zaczołem pić białko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33173 Napisanych postów 23261 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278271
W jakim czasie zanostowałeś taki skok wagi bo jednak jest to dużo i żeby się nie okazało że zbyt mocno skupiasz się na samych cyfrach na wadze a nie na jakosci tych kilogramów i głównie złapałeś tluszcz ,fajnie jakbys dodał zdjecie sylwetki bo to nei kilogramy a poziom tkanki tłuszczowej decyduje o tym czy czas masowac czy redukować więc nie spiesz się i nie idź w zaparte tylko na wzrost kg na wadze . Mozesz też wstawić cały jadłospis z jednego lub dwócg dni i będzie podgląd jak to u ciebie wygląda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2439
Jeśli chodzi w wzrost wagi to od sierpnia 2020r i waga idzie tak 2kg miesięcznie za chwilę wrzucę mniej więcej wygląda dieta w tej chwili jak również fotki sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2439
Przykładowa dieta

Śniadanie co dzienie to samo 4jakja mieszane plus dwie kromki chleb z masłem i szynką

Drugie śniadanie owsianka z owocami

Później już catering

Obiad
Befsztyki z dziczyzną z sosem z pieczonej cebuli i suszoną śliwką

Podwieczorek
Fit Oreo Cake
Składniki
Granola, Herbatniki (kakaowe), Jogurt naturalny (1,5% tł.), Kakao (proszek 11%), Masło roślinne, Miód pszczeli, Mleko w proszku (odtłuszczone), Musli (z owocami suszonymi), Śmietanka 30%, Twaróg chudy, Żelatyna

Kolacja
Kurczak po Seczuańsku na sałacie z ogórkiem, sezamem, szczypiorkiem

Cały catering ma 2000kcal oczywiście co dzienie jest co innego

Plus do tego jeszcze piję odżywke gainer porcja dzienna około 700kcal plus w dni treningowe białko piję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
sebastianp17
Jeśli chodzi w wzrost wagi to od sierpnia 2020r i waga idzie tak 2kg miesięcznie za chwilę wrzucę mniej więcej wygląda dieta w tej chwili jak również fotki sylwetki

2kg miesiecznie to mimo wszystko sporo
Wrzuc zdjecie poglądowe sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2439
Pierwsze fotki z 2020 gdzie waga była 58kg kolejne już z dnia dziejszego










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2439
Pierwsze fotki z 2020 gdzie waga była 58kg kolejne już z dnia dziejszego










1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cheat days - czy warto?

Następny temat

Kurs dietetyki online

WHEY premium