Joga staje się coraz bardziej popularną formą aktywności w naszym kraju. Choć większość osób decyduje się na jogę ze względu na jej dobroczynny wpływ w walce ze stresem, to często już na pierwszych zajęciach można się przekonać, że joga wcale nie jest taka "łatwa" jak mogłoby się wydawać.

  1. Joga jodze nierówna
  2. Vinyasa
  3. Ashtanga
  4. Hatha 
  5. Podsumowanie

W praktyce jogi wykorzystuje się wiele ćwiczeń wzmacniających, a przy szybszym tempie możemy również popracować nad wydolnością i spalić niemałą ilość kalorii.

Joga jodze nierówna

Zwykle podczas godzinnej sesji jogi możemy spalić około 100 do 500 kalorii, w zależności od stylu i zaangażowania. Istnieje wiele stylów jogi i każdy z nich różni się pod względem intensywności i tempa wykonywanych pozycji. Ile kalorii spalisz na poszczególnych sesjach jogi?

joga

Vinyasa

Vinyasa joga, znana również jako Joga Flow jest jedną z nowoczesnych form jogi praktykowanych na całym świecie. Na zajęciach Vinyasy, liczy się płynność ruchów połączona z oddechem. Godzinna sesja Vinyasy skupia się na płynności ruchu oraz ćwiczeniach wzmacniających, co świetnie spala kalorie, a do tego napełnia równowagą i harmonią. Godzinna praktyka Vinyasa jogi spala nawet 400 kcal.

Ashtanga

Ashtanga jest bardzo intensywną i wymagającą formą jogi. Choć tempo jest intensywne, a pozycje wymagające to na każdą z pozycji przeznacza się większą ilość oddechów. Praktykując Ashtangę spalisz około 250 do 350 kcal. w godzinę.

Hatha 

joga

Zajęcia hatha jogi są najbardziej klasyczną odmianą jogi. Te zajęcia są wolniejsze i skupiają się na rozciąganiu ciała i pracy z oddechem. Jednak nawet wykonując pozycje w wolniejszym tempie, spalamy kalorie. Idealne dla osób poszukujących więcej ‚luzu’ podczas ćwiczeń. Podczas Hathy jogi spalamy od około 180 do 220 kcal. na godzinę.

Podsumowanie

Praktykując jogę, będziesz w stanie nie tylko się odprężyć i zrelaksować, ale także spalić niezłą liczbę kalorii! Wymagające style takie jak Vinyasa czy Ashtanga pozwolą Ci poczuć się odprężonym, ale także zafundują Ci spalający kalorie trening!

Źródło: https://burned-calories.com/sport/vinyasa-yoga

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (4)
Anonim

Czy można prosić o link do badań szacujący ilość spalanych kalorii?

0
Bull

Pod artem masz źródło.

1
Anonim

Dzięki Bull :-)

0
Anonim

Nie dokładnie mi o to chodziło. Na tej stronie jest bardzo poręczny kalkulator. Jednak nie jest to strona z badaniami. A zaciekawiło mnie to, że Vinyasa spala więcej niż Ashtanga, która "jest bardzo intensywną i wymagającą formą jogi".

0