Joga staje się coraz bardziej popularną formą aktywności w naszym kraju. Choć większość osób decyduje się na jogę ze względu na jej dobroczynny wpływ w walce ze stresem, to często już na pierwszych zajęciach można się przekonać, że joga wcale nie jest taka "łatwa" jak mogłoby się wydawać.

W praktyce jogi wykorzystuje się wiele ćwiczeń wzmacniających, a przy szybszym tempie możemy również popracować nad wydolnością i spalić niemałą ilość kalorii.

Joga jodze nierówna

Zwykle podczas godzinnej sesji jogi możemy spalić około 100 do 500 kalorii, w zależności od stylu i zaangażowania. Istnieje wiele stylów jogi i każdy z nich różni się pod względem intensywności i tempa wykonywanych pozycji. Ile kalorii spalisz na poszczególnych sesjach jogi?

joga

Vinyasa

Vinyasa joga, znana również jako Joga Flow jest jedną z nowoczesnych form jogi praktykowanych na całym świecie. Na zajęciach Vinyasy, liczy się płynność ruchów połączona z oddechem. Godzinna sesja Vinyasy skupia się na płynności ruchu oraz ćwiczeniach wzmacniających, co świetnie spala kalorie, a do tego napełnia równowagą i harmonią. Godzinna praktyka Vinyasa jogi spala nawet 400 kcal.

Ashtanga

Ashtanga jest bardzo intensywną i wymagającą formą jogi. Choć tempo jest intensywne, a pozycje wymagające to na każdą z pozycji przeznacza się większą ilość oddechów. Praktykując Ashtangę spalisz około 250 do 350 kcal. w godzinę.

Hatha 

Zajęcia hatha jogi są najbardziej klasyczną odmianą jogi. Te zajęcia są wolniejsze i skupiają się na rozciąganiu ciała i pracy z oddechem. Jednak nawet wykonując pozycje w wolniejszym tempie spalamy kalorie. Idealne dla osób poszukujących więcej ‚luzu’ podczas ćwiczeń. Podczas Hathy jogi spalamy od około 180 do 220 kcal. na godzinę.

Podsumowując

Praktykując jogę będziesz w stanie nie tylko się odprężyć i zrelaksować, ale także spalić niezłą liczbę kalorii! Wymagające style takie jak Vinyasa czy Ashtanga pozwolą Ci poczuć się odprężonym, ale także zafundują Ci spalający kalorie trening!

Źródło: https://burned-calories.com/sport/vinyasa-yoga

Komentarze (4)
MMA

Czy można prosić o link do badań szacujący ilość spalanych kalorii?

0
Bull

Pod artem masz źródło.

1
MMA

Dzięki Bull :-)

0
MMA

Nie dokładnie mi o to chodziło. Na tej stronie jest bardzo poręczny kalkulator. Jednak nie jest to strona z badaniami. A zaciekawiło mnie to, że Vinyasa spala więcej niż Ashtanga, która "jest bardzo intensywną i wymagającą formą jogi".

0