SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy dobrze robię? Potrzebuję oceny

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1367

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

w opisie

Wiek

16

Waga

80

Wzrost

187

Staż treningowy

koniec października 2013 do teraz

Obwód pasa

77

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

koszykówka raz w tygodniu + wf'y

Stan zdrowia

bardzo dobry

Cel/problem/opis

Rada, poprawka, reszta w opisie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 475
Witam.
Chciałbym dowiedzieć się, czy dobrze robię trening na masę i przy okazji spytać się, kiedy mam go zakończyć i przejść na redukcję. Prosiłbym też o ocenę treningu i ewentualnej rady dotyczącej zmiany. Czy zacząć biegać itd ? Poniżej informacje o mnie i trening przeze mnie wykonywany:
1. Dane: 16 lat, wzrost 187cm,waga 80kg,obwód bicepsu 32cm,talia 77cm,szyja 34cm, z kalkulatora wyszło mi, że mam 7,4% tkanki tłuszczowej, ale jestem pewien, że posiadam jej więcej.
2. Trening przeze mnie stosowany:
Poniedziałek ( Klatka + Triceps ) :
Klatka :
1) Skos dodatni ( hantelki ) 12-10-8-6
2) Ławka płaska ( sztanga ) 10-8-8-6
3) Rozpiętki ( 2 na płasko i 2 na skos dodatni ) 2x15
Triceps :
1) Szwedzkie pompki , 3x15
2) Wyciskanie hantla zza głowy 3x10
3) Ściąganie drążka 3x12
Środa ( Plecy + Biceps ) :
Plecy :
1) Drążek zza kark ( 12-10-10-8 )
2) Przyciąganie trójkąta do brzucha ( 10-8-8-6 )
3) Rzymska ławeczka 4x15
4) T-bar 3x15
Biceps :
1) Wyciskanie samej sztangi 3x15
2) Wyciskanie wąskim chwytem ( 12-10-8 )
3) Wyciskanie hantli młotkowo (12-10-8 )
Sobota ( Nogi + Barki ) :
Nogi :
1) Przysiad ze sztangą ( 4x15 )
2) Prostowanie nóg na maszynie ( 12-10-10-8 )
3) Podciąganie nóg do góry leżac ( 12-10-10-8 )
4) Łydki
Barki :
1) Podciąganie drążka wzdłuż tułowia ( 4x20 ) 20-18-15-12
2) Wznosy hantli na barki ( 3x15 )
3) Wznosy hantli w opadzie tułowia ( 3x15 )
4) Wyciskanie hantli w siadzie 12-10-10-8
5) Kaptury
+ brzuch zawsze na siłowni, czyli 3 razy w tygodniu
3. Dieta: nie mam ustalonej jako takiej diety, lecz staram się jeść dużo produktów bogatych w białko. Mój przykładowy dzień wygląda następująco: na śniadanie omlet z dwóch jajek i dżem truskawkowy, w szkole chleb razowy z sałatą i kurczakiem, na obiad kurczak w potrawce z ryżem, na kolację jajecznica z trzech jajek na cebulce.
Jestem w trakcie pierwszego cyklu brania kreatyny monohydrat z olimpu, 4 tabsy na dzień po treningu, ok. 15 dzień. Zastanawiałem się też nad kupnem białka, ale myślę, że to narazie zbędne. Pytanie również kiedy mam zacząć redukcję. Zależy mi na sześciopaku, czy zacząć biegać?

Z góry dzięki.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
Ułóż sobie porządną dietę, bo brać cokolwiek to każdy potrafi. Ale prawda jest tak że bez porządnej diety to odżywki nic nie dają.

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1122
Oblicz swoje zapotrzebowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 475
Okej, ale nie wiem czy dalej lecieć masówką, czyli przekraczać moje zapotrzebowania, czy może na odwrót, czyli zacząć redukować ?

Zmieniony przez - jakubek97 w dniu 2014-02-11 19:44:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
Stary... żeby redukować to Ty za chudy jesteś. Masuj i masuj a mięśnie zaczną wychodzić. Do wakacji to bym się nie przejmował redukcją.

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
I apeluje jeszcze raz! Nie bierzcie odżywek skoro nie macie wypracowanej odpowiedniej diety!

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 475
Tylko chodzi o to, że na wakacje i wogóle nie chciałbym się zalać tłuszczem. Tzn chcę jechać na czystych mięśniach, a właśnie do wakacji wypadałoby jak najlepiej wyglądać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
Z Twoim tłuszczem to spokojnie redukcja nawet miesiąc przed wakacjami

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
Ale powiem Ci, że podoba mi się Twój trening. Ile na nim ćwiczysz?

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 475
A właśnie apropo redukcji, to jeśli miałbym ją zacząć np. miesiąc przed wakacjami to musiałbym całkowicie zmienić mój plan treningowy, czy tylko dodać np. aeroby, biegi itd ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 475
Ćwiczę na nim od ok 10 listopada, na początku miałem obiegówkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
Wiele osób twierdzi że ćwiczenia trzeba zmieniać. Inni że redukcja polega na zmianie diety i aerobach. Do jakiegoś czasu myślałem że trzeba robić ten pierwszy sposób ale jednak przekonałem się do diety i aerobów. Ale jeszcze nie miałem okazji.

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ekto, pomoc z domowym treningiem-początki kalisteniki.

Następny temat

Zdjątka - ocena

WHEY premium