SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czas na SPLIT. Proszę o ocenę planu :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 131 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2734
Witam, otóż właśnie się kończy drugi miesiąc od kiedy ćwiczę FBW. Wydaje mi się, że mogę się teraz przerzucić na split. Co sądzicie o takim planie? Jestem otwarty na krytykę. Jeżeli kolejność jest zła, proszę o poprawki, w końcu chcę mieć jak najlepsze efekty/przyrosty

Poniedziałek: Klatka + Triceps

Środa: Plecy + Biceps + Przedramiona

Piątek: Nogi + Barki

Brzuch po każdym treningu.

1. Poniedziałek
a) Klatka:
-Wyciskanie na ławce poziomej
-Pompki na poręczach
-Rozpiętki hantlami
b) Triceps:
-Wyciskanie francuskie
-Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia
-Pompki w podporze tyłem

2. Środa
a) Plecy
-Martwy ciąg
-Podciąganie na drążku w szerokim nachwycie
-Wiosłowanie sztangi w opadzie
b) Biceps
-Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem
-Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem
-Podciąganie na drążku wąskim podchwytem
c) przedramiona
-Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie
-Uginanie nadgarstków nachwytem w siadzie

3. Piątek
a) Nogi
-Przysiady ze sztangą na barkach
-Przysiady wykroczne
-Wspięcia na palce
b) Barki
-Unoszenie sztangielek bokiem
-Wyciskanie sztangi zza głowy

Zastanawiam się tylko nad ilością serii. Chyba każde ćwiczenie bd robił po 3 razy, gdyż jestem ekto a jak czytałem, najlepiej żeby trening był jak najkrótszy.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 56

Wzrost: 170

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: z dietą 2 miesiące, bez ok pół roku

Uprawiane inne sporty: nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, hantle, drążek

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: Gainer od kilku dni
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
ćwicz dalej FBW podstawowe ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 131 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2734
mogę wiedzieć czemu? wcześniej mi radzono (tak, na tym forum), że po 6 tygodniach dobrze jest urozmaicać/zmieniać plan, i konkretnie mi doradzono abym po okresie 6-8 tygodni przerzucił się na inny rodzaj ćwiczeń tj. split
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 131 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2734
czy jesteś przeciwnikiem splitu? znalazłem w artykule taki fragment: TRENING SPLIT JEST ZŁY, GDYŻ – ZBYT INTENSYWNIE I ZBYT RZADKO TRENUJESZ DANĄ GRUPĘ MIĘŚNIOWĄ.

Zacząć należałoby od tego, że split dla wielu osób będzie złym treningiem - gdyż partia mięśniowa jest najpierw mocno przeciążana, a później brakuje stymulacji.


i mozna by wymieniać dużo więcej tych cytatów na temat jaki on jest zły. Przecież dużo ludzi tak trenuje, no dobra, ale zaraz odeślesz mnie do pkt 1.

[quote]Cytat:
1. “A skąd mogę wiedzieć, że masz rację?”
Opieram się na najnowszych badaniach naukowych oraz solidnej literaturze (patrz BIBLIOGRAFIA na końcu artykułu). Spędziłem kilka intensywnych lat na siłowni, rozbudowałem swoją siłę i masę.


To jednak chyba jest drobna przesada, gdyż cała masa osób trenuje splitem, własnie dla tego że mają osiągi, gdyby tak nie było, to raczej tyle osób nie wybierało tego rodzaju ćwiczeń. hmmm sam już nie wiem co teraz mam mysleć... a zaczęło się, tylko że chciałem o ocenę planu :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5001
to nie jest tak ze trening trzeba zmieniac co 6 tyg (zalezy jaki)(to b.duze uogolnienie) sa treningi ,ktorymi mozesz jechac rok i sie do nich nie przyzwyczaisz, mozna zmieniac przerozne rzeczy liczbe pow., liczbe seri,kolejnosc cwiczen, same cwiczenia ale nie odrazu caly trening nie wiem jakim planem jechales jak miales jeden zestaw zrob 2, jesli miales dwa zestawy to pozmieniaj cwiczenia , np miales klasyczny MC zrob RDL lub sumo ,jesli przysiad tylni zrob przedni lub hack przysiaad , wl zamien na skos, pozmieniaj cos w planie a po kilku tygodniach wroc do starego.
poza tym cwicz technike bo po 2 miechach takowej nie posiadasz ado splitu tech. jes b.wazna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 522 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5001
co do splitu jest to trening dobry,ale nie dla wszystkich poza tym split trzeba umiec dobrze rozpisac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
pomyśl jeżeli masz efekty na FBW to po co to zmieniać??? ludzie ćwiczą splitem bo albo się nie znają,myślą że zjedli wszystkie rozumy albo tak im powiedzieli starsi koledzy lub CI KTÓRZY PODCZAS TRENINGU FBW WYROBILI PODSTAWY I DLATEGO BAWIĄ SIĘ W DZIELONY TRENING
czemu uważasz że to przesada???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 131 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2734
no trochę lipa, że spotykam się na jednym forum z tak różnymi opiniami (nie mówię tu konkretnie o tym temacie). W poprzednich tematach gdzie podawałem swój staż, nakłaniano mnie do zmiany treningu na split, i mówili żebym FBW traktował jako bardziej taki początek do przygody z ćwiczeniami. No ale chyba zrobię tak jak mówisz Jumu-Page Pozamieniam dla urozmaicenia niektóre ćwiczenia, a co do kolejności to jak z tym jest? Bo kiedyś powiedziano mi (również tu na forum) że trzeba robić bodajże w takiej kolejności: brzuch, nogi, plecy, klatka, ramiona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
to też zależy masz podziały mięśni współpracujących albo najpierw duze a potem małe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 131 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2734
novy35 źle mnie trochę zrozumiałeś. Chodziło mi po prostu o to, że piszą że to jest w większości przypadków zły trening na dowód czego przedstawiają bardzo dużo argumentów. chodziło mi po prostu o to :) Zdaje się że w podczepianych tematach odnośnie właśnie splitu nie widziałem aż tak dużo krytyki na jego temat, stąd moje lekkie zdziwienie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening fbw do oceny

Następny temat

Ocena splitu, czy właściwy dla mnie?

WHEY premium