SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cytrulina , jabłczan cytruliny

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11765 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 64276


Na forum nie widziałem jeszcze artykuły poświęconego całkowicie Cytrulinie więc postanowiłem się tym zająć.

Z chemicznego punktu widzenia wyglada to tak
Cytrulina - organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów o wzorze sumarycznym: C6H13N3O3. Jest katalizatorem przy tworzeniu się substancji moczowych, a później odbudowy amoniaku. Występuje w cyklu mocznikowym. Cytrulina nie jest kodowana przez DNA. Po raz pierwszy wyizolowano ją z kawonu.

Teraz jej zastosowanie w organizmie człowieka z punktu widzenia jako suplement

Cytrulina uczestniczy w syntezie hormonu gazowego - tlenku azotu NO - i w warunkach wysiłkowych ułatwia jego wytwarzanie. NO rozszerza światło drobnych naczyń w tkance mięśniowej i tym sposobem zwiększa napływ tlenu, kreatyny i składników odżywczych do komórek mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego. Jednocześnie, wspólnie z adenozyno trójfosforanem ATP bierze udział w akcie skurczu włókien mięśniowych.
Cytrulina jest również podstawowym prekursorem kreatyny, przekształcanym w argininę i glikocjaminę, wpływającym na wzrost tempa syntezy fosfokreatyny. Należy ponadto do tzw. puli azotu niebiałkowego, powstającej w efekcie katabolizmu białek mięśniowych, co sprawia, iż wykazuje siną aktywność antykataboliczną.

Efektywność pracy i anabolizmu zależą ostatecznie od poziomu ATP, który uczestniczy w ostatnim etapie syntezy fosfokreatyny, kurczy włókna mięśniowe i zamienia aminokwasy w gotowe do tworzenia białek aminoacyloadenylany. Tlenowy metabolizm glukozy dostarcza 38 cząsteczek ATP, z czego aż 36 powstaje w efekcie aktywności jabłczanu... W związku z tym, jabłczan pozostaje jednym z najwartościowszych składników dla metabolizmu wysiłkowego i anabolizmu białek mięśniowych. Jak dowiodły badania, jabłczan łagodzi również bóle mięśniowe i przeciwdziała zmęczeniu.

W suplementach często występuje z jabłczanem l-argininy co daje wspaniały efekt przykładem jest zastosowaniem w.w np. w Nitrobolonie

Suplementy w których zastosowano jabłczan cytruliny :

Horse Power
Horse Power zawiera 20 wysokoanaboloicznych, wolumizujących komórki składników włączając 3 rodzaje kreatyny, 3 rodzaje argininy, betainę HCL, taurynę, N-Acetyl-L-Glutaminy. Działają one w połączeniu z beta-alaniną, monstearynianem glicerynowym, MCT, estrem etylowym jabłczanu cytruliny, L-norwaliną, kwasem guanidynopropionowym, jiagulanem, keto-glutaratem ornityny, kwasem R-alfa-lipoidowym, rutaekarpiną i glikocyjaminą.
Połączenie Kre-Alkalyn ®, esteru etylowego kreatyny i jabłaczanu 3-kreatyny ce****e najwyższa biodostępność i rozpuszczalność, zdecydowanie wyższa niż zwykłego monohydratu. Połączenie tych trzech silnych kreatyn tworzy zdolność organizmu do całkowitego wchłonięcia do krwiobiegu, skąd jest transportowany do tkanki mięśniowej i wchłaniany do komórek mięśniowych z najwyższą efektywnością. Ponieważ jabłczan kreatyny jest wiązany do kwasu jabłkowego, daje to zwiększoną produkcję ATP.
Horse Power zawiera alfaketoglutarat argininy (AAKG), dichlorowodorek etylowego estru argininy oraz Argininę Ketoisocaproate co radykalnie podnosi poziom tlenku azotu, który zwiększa przepływ krwi i zapewnia stałe zaopatrzenie w składniki anaboliczne do mięśni daleko bardziej efektywnie niż zwykła L-arginina. Dodatkowo znacząco podnoszą i przedłużają produkcję i poziom tlenku azotu w organizmie nie kolidując z absorpcją kreatyny.
Horse Power zawiera także kluczowe aminokwasy odpowiadające za znaczące przyrosty. Ester etylowy jabłczanu cytruliny stymuluje energię, zwiększa odporność; jest metabolizowany do formy L-argininy co w rezultacie reguluje produkcję NO i neutralizuje amoniak, który niszczy żywe komórki.
AAKG mega hardcore
Co prawda prekursorem tego suplementu jest AAKG ale to własnie połącznie z cytruliną wystepuje prawie zawsze

AAKG Mega Hardcore to preparat zawierający precyzyjnie dobraną kompozycję aminokwasu L-arginininy w jej najbardziej bioaktywnej i najlepiej przyswajalnej postaci - Alfa Ketoglutaranu Argininy (AAKG) - połączonej z jabłczanem cytruliny. Składniki te w organizmie człowieka są prekursorami wytwarzania hormonu gazowego - tlenku azotu, który to m.in. zwiększa dostarczanie składników: energetycznych (glukozy), budulcowych (aminokwasów) oraz tlenu wraz z krwią do komórek mięśniowych. Przyczynia się to do zwiększenia wydolności pracujących mięśni, co w czasie treningu objawia się znacznym przyrostem siły i wytrzymałości, a w okresie po treningowym do szybszej regeneracji organizmu. Ostatecznym efektem jest przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Preparat zwiększa również sprawność seksualną mężczyzn, ponieważ tlenek azotu nasila m.in. procesy fizjologiczne warunkujące erekcję.
Cell Pump
Pierwszy etap organicznej syntezy fosfokreatyny przebiega w nerkach. Tutaj z cytruliny powstaje arginina, która reaguje z glicyną, z proteolizy lub betainy, i wytwarza glikocjaminę. W efekcie absorpcji zwrotnej, glikocjamina trafia do wątroby, gdzie ulega metylacji przez betainę lub metioninę, powstającą z betainy, i przekształca się w cząsteczkę kreatyny. Z wątroby kreatyna trafia do komórek mięśniowych, gdzie przechwytuje rodniki fosforanowe i jako fosfokreatyna transportuje je do skurczu włókien i syntezy białek.
Dopuszczalna jest również krótsza, zastępcza reakcja typu salvage, w której kreatyna syntetyzowana jest z argininy i sarkozyny - szczególnego aminokwasu - powstającego z betainy.
CELL PUMP, uzupełniając wszystkie, kluczowe substraty tego procesu (argininę, betainę i glikocjaminę), zapewnia stały dopływ kreatyny do komórek mięśniowych.
Shock Therapy
Wpływa na zwiększenie przekroju poprzecznego naczyń powierzchownych i głębokich mięśni szkieletowych, radykalnie zwiększa wytrzymałość mięśni oraz przyspiesza ich regenerację. Dodaje niesamowitej energii podczas treningu, tym samym zawierając najsilniejsze antyoksydanty, które trzymają w „ryzach" wolne rodniki. Już po jednej porcji odczuwasz niesamowitą pompę mięśniową, zwiększenie waskulyryzacji, wzrost poziomu siły i chęci treningowych. Shock Therapy usprawnia również funkcje CUN - centralnego układu nerwowego, umożliwiając lepsze skupienie uwagi, likwidując ewentualne rozkojarzenie związane z przemęczeniem organizmu.
Oczywisćie w suplemencie tym zastosowano :
Arginina AAKG
Jabłczan cytruliny.


To tylko niektóre suplementy w krórych zastosowano to połączenie.
Jeżeli coś w artykule zrobiłem nie tak prosze o kontakt
Chcesz sie dowiedzieć więcej o No Booster''ach>>http://www.sfd.pl/NO_BOOSTERS_by_Marian_:]-t266245.html

Zmieniony przez - remik664 w dniu 2008-03-28 20:18:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3738 Napisanych postów 44918 Wiek 218 dni Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 336575
WitamJabłczan cytruliny jest składnikiem wielu suplementów diety, które mają za zadanie zwiększyć produkcję tlenku azotu w mięsniach. Na skutek tego możemy zaobserwować zwiększoną pompę mięsniowa. Natomiast sama cytrulina posiada jeszcze inne pozytywne właściwości, o których się zbyt wiele nie mówi.
Może opiszę niektóre z nich.


Składnik ten mimo iż zaliczany jest do aminokwasów to nie buduje białek. Jednakże ma inne ciekawe funkcje, np. uczestniczy w cyklu mocznikowym i wpływa na proces neutralizacji toksycznego amoniaku, który uwalniany jest podczas metabolizmu innych aminokwasów. Ponadto według niektórych badań podaż cytruliny może mieć również działanie antykataboliczne, co może być cenną wiadomościa szczególnie dla osób redukujących tkankę tłuszczową, kiedy to przebywamy w deficycie energetycznym.


Jabłczan cytruliny poprawia również naszą wydolnośc. Stosowanie dawki rzedu 6g na dobę w badaniach wyraźnie poprawiło zdolności wysiłkowe sportowców. Suplementacja tym składnikiem zmniejsza również uczucie zmęczenia, dzięki czemu dłużej możem kontynuować wysiłek fizyczny.
Pozdrawiam


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10598 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47808
przyda się sok

nie wchodzi

Zmieniony przez - HadesSquad w dniu 2008-03-28 20:25:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 26317 Wiek 106 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 135663
Daje Soga bapewno przyda się
1

>Trening czyni mistrza<

Zabija nas to co najbardziej kochamy..


SFD Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3869 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31045
Dobry Art Sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8339 Napisanych postów 150426 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1189523
Krotko, zwiezle i na temat
bedzie gdzie odsylac mlodych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 2253 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46219
Bardzo ciekawy art
Bym dal soga ale juz nie wchodzi

Nie rezygnuj z marzen w obawie przed przegrana, to samo powtarzam sobie codzien rano. - Molesta
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=94&page=21 - moj dziennik
Co mozna robic cala wiecznosc i sie nie znudzic? Osiagac doskonalosc!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11765 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 64276
dzieki bardzo zmotywuje mnie to do mam nadzije bardziej pomyslowych i przydatnych artykułów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
wedlug mnie nie liczy sie masa tylko sila , ale mozna byc WIĘKsZYM , Nitrobolon bardzo ladnie pompuje lecz trzeba go stosowac z umiarem no i pamietac zeby go spozywac w odpowiedni sposob (slyszalem o takich go probowali wciagac go przez nos) inaczej nie bedzie zadnych pozytywow , osobiscie preferuje AAKG mega hardcore , chyba jeden z lepszych suplementow ktore maja nas spompowac. artykul jest PRO XD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 36567 Wiek 25 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 114079
spoko art

imo cytrulina lepsza od argininy. jeśli o pompę chodzi.

10g w porcji i łapy spuchnięte.
1

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2588 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23191
niezly arcik, napewno sie przyda. dal bym soga ale nie ma abona. (mieszkam w UK)

http://www.sfd.pl/SAPPHIREEX-t807051.html zdiecia strona: 1,4,6,7,9,10,11,12,13,14,15,18,21,21,25

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 11601 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 70678
orientuje sie ktos jak sie biega po shocku? mocno puchna nogi? do sportow druzynowych nada sie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

glutamina...

Następny temat

Cykl na wiosne:)))

Whey vit