SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co jeść, jak ćwiczyć? 17 lat kosz

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2185

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

82

Wzrost

193

Staż treningowy

brak

Obwód pasa

89

Obwód klatki piersiowej

105

Obwód uda

56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71
Witam :)
Mam 17 lat, 193 cm wzrostu i ważę 81-82 kg. Chciałbym zacząć coś ze sobą robić, zwiększyć masę oraz wyrzeźbić górne partie mięśni (z dolnymi nie ma problemu),ale średnio wiem jak się za to zabrać . 2-3 razy w tygodniu mam treningi kosza, poza tym rower (w sezonie codziennie kilkanaście km). Dotychczas coś próbowałem, ale bez konkretnego planu treningowego brakuje mi motywacji. Jem dość dużo, przede wszystkim mięso, wędlinę itd. Pytanie brzmi; co robić aby jak najszybciej zwiększyć masę mięśniową? Jaka dieta, jaki trening. Siłownię mam w domu (sztanga, drążek, ławeczka itd). Raczej wolałbym uniknąć zażywania suplementów i skupić się na klasycznych posiłkach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7517 Napisanych postów 49525 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385528
3 tematy w jednym dziale , przeginasz na samym poczatku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
https://www.sfd.pl/Nie_masz_pojęcia_jak_ułożyć_dietę_i_trening_Zajrzyj_tu_koniecznie!-t922261.html

Przeczytaj i się dostosuj do wskazówek. Wypełnij ankiete, oblicz zapotrzebowanie, przeczytaj o żywieniu, wstaw tutaj dietę, potem ogarnie się trening.

I alleluja!Wkońcu ktoś z nowych chce zrezygnować z supli, a nie zaopatrzyć się od razu w tony prochu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71
nie wiem jak to zrobiłem. Miałem ostrzeżenie "Identyczny temat został poruszony w ciągu ostatnich 24 godzin.
Spróbuj wybrać inny temat." więc próbowałem z innym a tu jednak się dodało :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Bo jak 3x klikasz "wyślij" to tak jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71
myślałem, że się nie wysłało, więc zmieniałem temat i próbowałem dalej :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Dobra nie tłumacz się, tylko czytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 658 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6663
Dieta

Mierzę wysoko i osiągam cel ;) !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
No stary, dobrze, że napisałeś, teraz już wszyscy wiedzą co trzeba robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71
Wiek : 17
Waga : 82
Wzrost : 193
Staż treningowy: brak
Obwód pasa 89
Obwód klaty: 105
Obwód uda: 56
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): 3razy/tydzien
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej: dowolne
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: brak
Wrażliwość na stymulanty: lepiej bez
Możliwosci finansowe: raczej bez ograniczen
Cel/problem/opis: przyrost gornych partii miesniowych


Współczynnik BMR 2044.91
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3527.47
Węglowodany 55% 1940.11kcal = 485.03gram
Białko 15%% 529.12kcal = 132.28gram
Tluszcz 30% 1058.24kcal = 117.58gram

Dietę ciężko mi będzie określić. Jem jak jestem głodny, jedynie obiady mniej więcej stałe a tak to w wielkości moich posiłków i częstotliwości panuje chaos.

a co do supli to chyba jestem starej szkoły, a na dodatek żyję w środowisku, w którym nie jest to dobrze widziane :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Supli nie bierz, a dietę ułóż z tego względu, że właśnie masz chaos. Ty nie masz nam napisać jak jadłeś do tej pory, tylko masz sobie ustalić z naszą pomocą, jak będziesz jadł od dzisiaj
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan ćwiczeń dla początkująego

Następny temat

Plan treningowy do oceny

WHEY premium