SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks czyżby jednak najlepszy ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8428

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
FIGHTER777 Z tego co piszesz wynika że boks jest najlepszym stylem SW pewnie w twoim mniemaniu pewnie jeszcze lepszym niż bjj?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
A pamiętacie finały K1 Max 2007 kiedy to mistrz muay thai wygrał swoje 3 walki przez KO własnie technikami bokserskimi Po co sie ich uczył?

bo w mt sa nie tylko kopniecia ale TAKZE uderzenia?
a podawanie filmikow jakichs tez nie ma sensu... bo znajdzie sie walki w ktorych bokser pokona tajboksera i takie w ktorych to bokser zbierze becki

walczy czlowiek a nie styl


jesli sprobujecie juz zadac te kilka kopniec bokserowi i wam sie uda to gratuluje ;D

na tej samej zasadzie mozna powiedziec 'jesli sprobujesz robic niskie unik w walce z tajbokserem to gratuluje'

ta dyskusja jest bez sensu bo taka walka ma sto roznych wariantow i mozliwosci

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 241
Petek08 rozwalasz mnie parterowcy są z reguły lepsi od czystych uderzaczy To chyba wszyscy wiemy Walczy człowiek i styl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Ale brednie znowu wracają. Tym bardziej denerwujące, że to było tysiące razy wałkowane i wyjaśnione. Co do MT to klincz i wszystko jasne, bokser sobie nie pouderza - ani chwili. Kto nie wierzy, niech przespaceruje się do sekcji MT i poćwiczy co nieco skracanie dystansu, klinczowanie...

I nie piszcie "powodzenia w kopaniu boksera", bo nie ma w tym żadnego problemu. Zależy tylko od klasy zawodnika/zawodników.

W ogóle durny temat.

Na regułach K-1 bokserzy bez doszkolenia w MT nie mają racji bytu.

PS. Boks jest integralną częścią MT, a zawodnicy bardzo często trenują OSOBNO BOKS do walk ringowych.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-12-20 21:52:47

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 241
Słuchajcie nie bede pisał że boks jest na 100% najlepszym stylem uderzanym Trenowałem tyle lat Kb i Mt ale jak zobaczyłem bokserów to byłem przerazony ich umięjetnosciami bokserskimi naprawde uwierzcie mi cięzko obronic sie przed bardzo dobrym bokserem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
"naprawde uwierzcie mi cięzko obronic sie przed bardzo dobrym bokserem"

Bardzo ciężko, skrót dystansu, klincz, kolanka, łokcie, obalenie...

Skrót dystansu to sekunda. Bokser w klinczu MT lub zapaśniczym jest BEZRADNY.

Nawet tajbokserzy który walczyli w boksie, będąc w światowej czołówce swoich kategorii wagowych (np. Khaosai Galaxy posiadacz mistrzowskiego tytułu federacji WBA przez rekordowo długi czas 1984-1991!) przyznał, że jego umiejętności w zakresie boksu tajskiego są znacznie bardziej przydatne i skuteczniejsze w walce niż wyszkolenie pięściarskie (rozpatrując osobno).

Nie muszę pisać, że bardzo nieprzyjemnie zbiera się lowy... a tajbokserzy i kickbokserzy wbrew pozorom to nie "nieruchome klocki", trzymają gardę, uderzają rękoma, dystans, kopią itd.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-12-20 21:58:35

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Bokser jak to nazwałeś może być przerażający gdy walczy z drugim bokserem bo skupia się tylko wtedy na górze i może bć agresywny bo nie boi się ataku na nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Podobnie jak Knife- klincz z reguly zalatwia sprawe.
Nawet jezeli walczy dwoch zawodnikow muay thai a jeden jest ukierunkowany na klincz, to czesto wygrywa walke. Bokser nie porobi NIC. A 2-3 mocniejsze lowk-kicki rozwiazuja sprawe praktycznie zawsze. Warto tez obejrzez walke Marka Piotrkowskiego z Kamanem.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Przecież kickboxing ma te same techniki co boks. Niczym się to nie różni. Zresztą wszystko zależy od zawodnika.

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FIGHTER777 Z tego co piszesz wynika że boks jest najlepszym stylem SW pewnie w twoim mniemaniu pewnie jeszcze lepszym niż bjj?
ten zas uwaza ze bjj jest najlepsze;p
MKD a ogladales te filmiki?? po to je pokazalem zebyscie je zobaczyli kilka pierwszych walk wygrywaja bokserzy kilka nastepnych przegrywaja po to podalem zeby bylo jasne , tu kazy twierdzi ze nie walczy styl tylko zawodnik (racja) ale jednoczesnie przekonuje ze mt czy bjj jest lepsze ma to sens?
LInux w kiscku nie ma tych samych technik, moze sa ale nie d\sa idealnie dopracowane , nie maja pojecia o kinetyce ruchu jesli slyszeliscie o tym
PETEK08bokser jeest przerazajacy w walce z bokserem ale rownie dobrze w walce z zapasnikiem czy jakims kopaczem ;p
myslisz ze jak ktos trenuje boks to nie potrafi blokowac kopniec?
ani kopac? ilu jest kickbokserow ktorzy zaczynali od boksu ? boks to podstawa lepiej najpierw umiec perfekcyjnie uderzac niz troche bic i troche kopac,najwiecej ko zdaza sie takich ze jeden kopie drugi blokuuje i w tym momencie wyprowadza cios , ja sam tak zalatwilem kolege ;/ smutna prawda
kamiru i knifebyc moze zalatwia ale skrocenie dystansu (nie mowie ze w przypadku walki boksera z kickbokserem ale ogolnie) czasami trwa wlasnie o ta 1sekunde zadlugo.
na co komu niskie uniki? ja nie mialem potrzeby jeszcze ich stosowac mimo ze potrafie to w walce z kickbokserem napewno nie czekalbym az mnie kopnie i napewno nie dalbyrady trafic dobrze od tego jest praca nog czego nie ma w kicku, kick bokserz sie moga kopac bo sa nastawieni na to bokserzy nie daja sie kopnac i szybko skracaja dystans i wala. logiczne
kazdy tu pisze na zasadzie przeciez walczy czlowiek a nie styl ale MT/BJJ jest lepsze, ma to sens? po swietach sie zgadam na sparing z kumplem z mma specjalnie zeby sie przekonac zobaczymy co z tego bedzie , blade pojecie o kopaniu i o parterze mam wiec wiecie ;p

Zmieniony przez - szary90 w dniu 2008-12-21 09:19:26

Zmieniony przez - szary90 w dniu 2008-12-21 09:30:13

Zmieniony przez - szary90 w dniu 2008-12-21 09:42:25
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Selekcja Żołnierza Polskiego 2009

Następny temat

IX Mistrzostwa Polski OPEN Karate Kyokushinkai Gliwice 2008

WHEY premium