SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks - Technika

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Witam, trenuje boks i chce w domu szlifować technikę, tylko nie wiem czy się za to dobrze zabieram. Mój dotychczasowy plan na technikę wyglądał tak:

Proste 2 min
Sierpowe 2 min
Z dołu 2 min
Rotacje 5 min
Uniki na bok 5 min
Rotacje do przodu i do tyłu z ciosami 3 min
Uniki do przodu i do tyłu z ciosami 3 min
Poruszanie się i garda 5 min
(przerwa 1 min)
Walka z cieniem 3x3 min (w tym jedna runda z ciężarkami)

Razem = 37 min


Jak wy trenujecie technikę? Doradźcie mi co mam zmienić. A może muszę wszystko? Chyba że jest dobrze, co sądzicie.

I czy mam podczas robić jakieś przyspieszenia?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8337
Ja tam raczej robię jakieś kombinację aniżeli oddzielnie proste, sierpy etc. Ale każdemu jest lepiej po swojemu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
trenujesz, trenowałeś w klubie ? dziwnie tak Ci doradzać co do rozpiski boksu...

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
No trenuje regularnie 3 razy w tygodniu już od 5 miesięcy i chce poprawić technike
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1581
ale samouczek czy z trenerem ? Powiem Ci że lepiej sie zapisać gdzieś bo ucząc się samemu techniki i podstaw boksu nabierzesz złych nawyków itd... ale w sumie lepiej ćwiczyć samemu w domu na worku niż w ogóle nic nie robić ;)

a gdybyśmy uciekli gdzie nikt nigdy nie był
zaczęli od początku już nie patrząc na potrzeby
by przebić ten mur chmur przebyć niebyt niemych
bzdur, przeżyć moc przeżyć tak aby przeżyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1395
czemu oddzielnie proste sierpy i haki ? nie lepiej to jakos ladnie polaczyc ? chociaz kazdy trenuje tak jak lubi

Zmieniony przez - dojku w dniu 2012-05-17 15:40:43

Sprawiedliwość bez mocy jest niczym,
ale moc bez sprawiedliwości to tylko przemoc.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Lepiej właśnei jak koledzy wyżej trenować kombinacje, jest to bardziej praktyczniejsze, staraj się wszystko połączyć w kilka całości jakieś doskoki odskoki itd. staraj się zadawać tak jak na walce kombinacje po 3 - 4 ciosy, żeby Ci to w krew weszło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Trenuje na sekcji z trenerem, nie mam worka, ale właśnie skoro mam robić te kombinacje to by chciał jakiś plan tej techniki mieć, żeby nie robić przez 40 min walki z cieniem Ma ktoś jakiś pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1581
skoro masz trenera to się go zapytaj, od tego jest. Ja np. robię tak 2 lewe proste, prawy prosty 3 ciosy w tułów, powrót do gardy, zmiana ręki na prawą 2 prawe proste lewy prosty itd... mam jeszcze kilka kombinacji samych rąk i także z użyciem low kicków i kolan ale jeśli ćwiczysz boks to akurat kopnięcia Ci nie potrzebne.

a gdybyśmy uciekli gdzie nikt nigdy nie był
zaczęli od początku już nie patrząc na potrzeby
by przebić ten mur chmur przebyć niebyt niemych
bzdur, przeżyć moc przeżyć tak aby przeżyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1581
oczywiście pamiętaj o unikach itp.

a gdybyśmy uciekli gdzie nikt nigdy nie był
zaczęli od początku już nie patrząc na potrzeby
by przebić ten mur chmur przebyć niebyt niemych
bzdur, przeżyć moc przeżyć tak aby przeżyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
czyli mam robić tak z 10 rund walki z cieniem? A jak zmieniasz na prawą to oczywiście w normalnej pozycji nie na mańkuta?

A gdy tak walczysz z cieniem, robisz stałym normalnym tempem, czy przyspieszasz czasami na kilka sekund ?

Zmieniony przez - HiDude w dniu 2012-05-17 18:12:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawody

Następny temat

Zbijanie wagi na tydzień przed zawodami

WHEY premium