SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Beta-Alanina dawkowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 385 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2670
Czesc
Od niedawna dołączyłem do swoich supli beta-alanina i jem tylko w DT przed treningiem ok. 5g. Moje pytanie: mam tak zostawić czy w DNT również brać??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Beta alanina nie ma wpływu na pojawienie się zwiększonej ilości żył na naszym ciele (zwiększonej waskularyzacji). Tutaj istotny wpływ będzie miała Twoja dieta i ilość kalorii w niej obecnych. Jeżeli jesteś na redukcji, a bilans kaloryczny jest ujemny, to całkiem normalne będzie to, że Poziom tkanki tłuszczowej ulega zmniejszeniu, a to powoduje między innymi pojawienie się większego uwidocznienia żył.

Z suplementów w okresie okołotreningowym znaczenie pod tym względem będzie miała np. arginina, cytrulina, czy norwalina.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
albo bierz w stałej suplementacji 3g codziennie, albo w DT 2x3-3,5g a w DNT 3-3,5g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Również jestem zdania, suplement ten sprawdzi się lepiej w stałej suplementacji, codziennie 3-4 gramy, a nie tylko w dni treningowe. Wyjątkiem jest sytuacja jak np. u mnie, gdzie mam około 9 sesji treningowych w tygodniu. Wtedy jak najbardziej można 3 gramy tylko w okolicy treningu. Warto jednak pamiętać o tym, że beta alanina nie działa doraźnie, tak jak kofeina. Nie odczujesz więc jej pozytywnego wpływu na pracę Twoich mięśni po jednej dawce, a wraz z czasem. Podobnie jak w przypadku kreatyny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12093 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
witaj, ogolnie beta-alanian powinna byc traktowana przez nas podobnie jak kreatyna, czyli jej zastosownaie powinno byc codziennie i w dawkach podobnych do kraetyny, a wiec te okolo 5-6g na dobe by trzeba bylo dostarczyc. beta-alanina jest suplementem specyficznym, jednak otrzeba nieco ciaglosci suplementacji, okolo 2-3 tygodni aby zaczela dzialac, wiec tutaj na spokojnie wrzucaj sobie codziennie okolo 5g warto dodac ze wykazuje ona dzialanie synergistyczne z kreatyna, wiec warto obie substancje laczyc na cyklu
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9059 Napisanych postów 82751 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699853
Dokładnie jak koledzy wyżej już wspomnieli .Beta alanina nie dział doraźnie wiec stosujemy ja w Dt i dnt . Jak pokazały badania naukowe połączenie beta alaniny i kreatyny pozwala odnieść korzyści większe niż z suplementacji samą kreatyną. Pozytywne skutki odnoszą się nie tylko do możliwości wysiłkowych, ale także do kompozycji ciała (poziomu tkanki tłuszczowe j i beztłuszczowej masy ciała). Wg najnowszych danych połączenie tych dwóch substancji pozwala uzyskać lepsze efekty niż stosowanie ich oddzielnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 385 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2670
Obecnie jestem na cyklu kreatyna mono, bcaa i beta-alanina. Bcaa po treningu jem, karetke w DT-rano naczczo 5g i po treningu 5g a w DNT tylko rano 5g. Muszę zrobić jak radzicie i codziennie jeść. Możecie powiedzieć jak to razem połączyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
bcaa po treningu bez sensu, bierz przed treningiem i/lub w trakcie popijaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12093 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
Obecnie jestem na cyklu kreatyna mono, bcaa i beta-alanina. Bcaa po treningu jem, karetke w DT-rano naczczo 5g i po treningu 5g a w DNT tylko rano 5g. Muszę zrobić jak radzicie i codziennie jeść. Możecie powiedzieć jak to razem połączyć

prosto
DT przed treningiem 5g mono +3g BA
W trakcie treningu BCAA lub EAA
po treningu 5g mono + 3g BA

DNT rano 5g mono+5g BA

i tyle bez kombnacji na treningu mozesz popijac bcaa z sola himalajska, do tego nieco weglowodanow jeszcze mozna sypnac i bedzie oki
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 385 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2670
Teraz już wiem wszystko. Dziękuję za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
Jak to jest, bo Olimp zaleca brać alaninę "bezpośrednio przed treningiem" ale mrowienie czuję dopiero po około 25 minutach. Nie lepiej więc zażyć ją 25 minut przed treningiem szczególnie wtedy gdy trening trwa około pół godziny?

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
I jeszcze jedna sprawa, bo nie chce zakładać nowego wątku. Otóż po nie wiem ilu dniach (może po dwóch tygodniach) od zażywania beta analiny, pojawiły mi się żyły na rękach. Wcześniej nigdy nie miałem ich co mnie denerwowało, nawet bywały w przeszłości problemy z wkłuciem się przez pielęgniarki przy pobieraniu krwi itp. Czy tez żyły wyszły dzięki beta alaninie?


Zmieniony przez - ochotnik w dniu 2019-11-20 11:49:53

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki spalacz najlepszy?

Następny temat

Co teraz?

WHEY premium