SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BCAA - a utrata tkanki tłuszczowej

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59086

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 311 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2251
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź i biorę się za lekturę. Sog z mojej strony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
...btw-w 99% przypadkow nie odpisuje na pw


znudzilo mi sie odpisywanie na zapytania ludzi - ktorzy maja 2-3tematy przeczytane

co innego online
widac z kim sie pisze

pozdro

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 311 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2251
A nie brakuje Panu cierpliwości do laików?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie jestem zaden pan


kazdy kiedys zaczynal
ja nie wiem wszystkiego co chcialbym wiedziec
ba
wiem malo

a jesli ktos czyta - a nie szuka 'pustej' odpowiedzi na proste pytanie - nie warto
bo i tak mu sie to nie przyda

czestym wyznacznikime jest LPA - liczba przeczytanych a
jesli ktos ma LWA 1do tego LPA 3-4 -> tymbardziej

co innego jesli ktos jest zainteresowany
nie mam na mysli szukaniu odpowiedzi na kazdy aspekt
ale sama chec szukania i czytania

jesli chodzi o pierwsza osobe - ktos kto idzie na latwizne
konczyc sie tak ze jedna osoba napisze mu nie do konca tak jak jest optymalnie
druga - ktora ma taka sama wiedza jak osoba pytajaca - tylkoi potwierdzi aby pochwalic sie ze co wie
kiedy nie za bardzo cos wie

i wyjdze z taka informacja ze np. na noc sa lepsze bcaa niz kazeina/czy porcja sera

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 452 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10656
Cały czas rokminiam to:

http://www.gulfcoastpersonaltrainingllc.com/why-supplementing-with-branched-chain-amino-acids-bcaa-pre-workout-will-be-detrimental-to-fasted-training/

Przepraszam jeśli gdzieś było.

Nie mogę ustalić jednoznacznej wersji co do zasadność użycia BCAA.
Wychodzi na to, że jednak podnoszą insę i hamują spalanie tłuszczu (są w końcu też alternatywnym źródłem energii).
Brane przed treningiem faktycznie działają antykatabolicznie, ale również antyanabolicznie (podobnie jak HMB) bo zmniejszają 2-krotnie odpowiedź anaboliczną po treningu!

Co o tym myślicie?...

Kolejny suplement do kosza?...

Kulturystyka zaczyna się tam gdzie kończy się budowanie masy!!!

Pozdrawiam TOBY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie wnikalem - ale jesli to trening na czczo - to moze powinno pytanie brzemiec ile zaoszczedzimy podczas treningu?

bylo podobne badanie bialko przed treningiem a trening na sucho (na wodzie)
roznica byla znaczna w odpowiedzi po treningu (anabolizm)
ale jak sprawa ma sie na przestrzeni okna 24-48h?

liczy sie w koncu roznica - ile stracilismy i ile zyskalismy

cwiczac o 'wodzie' zyskamy wiecej po - wiadomo
ale ile stracimy?
na plusie pewnie bedziemy (jedzac odpwoiednia ilosc bialka w ciagu dnia) - ale czy bardziej niz jedzac bialko/bcaa przed treningiem?

idac dalej - bo autor tego tematu wyciaga wnioski ze bcaa nie do konca 'oszczedzają' mięsnie,ze straty sa niewielkie

Tak wiec wszystkie badania a są ich dziesiatki odnosnie wplywu bcaa na miesnie mozna wyrzucic do kosza,w tym dziale kilka tematow po kilka badan.

Po drugie pisze ze stracilismy tylko 16g bialka podczas sesji cardio (60min)
i ze cardio jest 'gorsze' od treningu silowego
....ze co?

Pytanie brzmi ile zyskamy dzieki 1sesji treningowej?
100g miesni
moze 200
a byc moze kilogram?

odpowiedz oscyluje mniej wiecej w takiej liczbie ile stracimy krecac cardio naczczo!
nie są to setki gram nowego mięśnia,a kilkanście gram,może odrobine wiecej

Jakbysmy po treningu zyskiwali 50-100g miesnia to po tygodniu mielibysmy 500g czystego miesnia wiecej
po miesiacu jakies 2,5kg czystego miesnia - a ma ktos tak z cwiczacych na sucho?

a wiadomo jest ze to ratio fat:sucho miesnie prezentuje sie roznie
od 0,5:1 (fat:miecho) do 2:1 albo i wiecej (sucha masę,samą suchą masę cięzko zbudować)
zawsze fatu cos bedzie - wiec ta waga po tygodniu czy mieisacu uwzgledniajac tez tluszcz bedzie odpowiednio wieksza - a tak tez nie jest

Nuturale naprawde duzo musza spedzic na silownie i w kuchni aby zyskac ten kilogram miesnia wiecej - wiec liczy sie kazda ilosc jaką możemy oszczedzić.

Wiec tak - trening calkowicie na czczo skutkowal bedzie wiekszym anabolizmem po
ale zostaje kwestia co podczas/ile stracilismy!
i czy de facto jestesmy na plus?




Zmieniony przez - solaros w dniu 2012-08-02 15:19:10

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 572 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3953
A ja mam takie pytanie :) jaka będzie odpowiednia ilość BCAA dla kobiety, właśnie na redukcję 5-10g ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Czyli co, jest jednoznaczna odpowiedź na pytanie o bcaa przed cardio? Czy to zależy od priorytetu (wycinka, rekomp, masa?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
imo - ta druga część

do tego dochodzi m.in. jeszcze:
-suplementacja/posiłki przed treningiem
-czas trwania cardio

Ale jest jeden wspólny mianownik.
Maksymalne stężenie aminek po spożyciu jest we krwi po ok 20minutach,więc:
jeśli planujesz pić i od razu kręcić np. do 20minut jaki jest sens spożywania bcaa?
Żaden.

Spożywasz po normalny posiłek czy shake'a.

Do reszty należy podchodzić raczej indywidualnie.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2013-12-01 15:21:20

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 110 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5308
Solaros, szybkie pytanie.
If, około 18-20 h postu. Potem cięzki FBW na niskich zakresach powtórzeń, maksymalnie do 1h,kompletnie naczczo.
Walnąć sobie bcaa przed? Czy może tą samą dawke (12 g) popijać w trakcie? Mięsa nie ma wiele, ale tym bardziej zależy mi na jego utrzymaniu.
Jest sens tego typu akcji na IF?
Dzięki i pozdro.

Zmieniony przez - tomixp w dniu 2014-05-22 20:59:12
O aeroby nie pytam, bo narazie jest to około 25 min w dnt. Z tego co zdołałem wyczytać w twoich postach na tym poziomie stosowanie bcaa mija się z celem
Chyba że nie zrozumiałem.

Zmieniony przez - tomixp w dniu 2014-05-22 21:01:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cynk - booster testosteronu

Następny temat

BCAA - obniżają bolesność mięśni (DOMS)

WHEY premium