SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Atlas treningowy czy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 983

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7720 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237852
Ja swoje wyrobiłem bez drążka. Nie wiem czy są solidne czy nie no ale tutaj nie od samego podciągania rosną plecy, myślę że z tych wyciągów więcej skorzystasz no i tak jak mówisz w atlasie niby masz to wszystko ale to dalej ograniczenie do 60kg chociaż podwieszać na niego obciążenie też idzie ;)
Zresztą tutaj Twoja decyzja, ja tylko wyraziłem swoją opinię a tak jak pisałem w piwnicy trenuje już kupę lat.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14681 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400786
Arikes musisz sobie zdawać sprawę, że większość kulturystów się nie podciąga

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 600 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7794
georgu
Arikes musisz sobie zdawać sprawę, że większość kulturystów się nie podciąga


Nie chce być kulturystą lecz zdobywać siłę w każdym aspekcie bardziej coś w stylu crossfitu niż potężnej muskulatury.

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 600 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7794
winterR
Ja swoje wyrobiłem bez drążka. Nie wiem czy są solidne czy nie no ale tutaj nie od samego podciągania rosną plecy, myślę że z tych wyciągów więcej skorzystasz no i tak jak mówisz w atlasie niby masz to wszystko ale to dalej ograniczenie do 60kg chociaż podwieszać na niego obciążenie też idzie ;)
Zresztą tutaj Twoja decyzja, ja tylko wyraziłem swoją opinię a tak jak pisałem w piwnicy trenuje już kupę lat.








Ładne lotnisko lecz mi chodzi bardziej o siłę nie o wielkie mięśnie. Coś typu crossfitu. Nie podciągasz się wg?
PS. Ja mam problem też z kręgosłupem i fizjo zalecił podciąganie i umacnianie mięśni.

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7720 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237852
Stary weź ogarniaj trochę :) napisałeś czy wyrobisz sobie plecy tak efektywnie na wyciągu jak na drążku. To po pierwsze, kolejna sprawa ściąganie drążka nachwyt a podciąganie nachwyt? Zakładając że to samo obciążenie ruch prowadzisz tak samo, więc włącz trochę myślenie a nie to że ktoś powiedział gdzieś kiedyś że podciąganie buduje siłę.
No ale oki ja już tutaj kończę dyskusje, tak więc kup sobie te stojaki do dipsow i drążek i rób po swojemu, ja się nie wtrącam tylko napisałem co ja bym wybrał bo mi drążek ani do budowania siły ani do budowania pleców nie jest potrzebny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 600 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7794
winterR
Stary weź ogarniaj trochę :) napisałeś czy wyrobisz sobie plecy tak efektywnie na wyciągu jak na drążku. To po pierwsze, kolejna sprawa ściąganie drążka nachwyt a podciąganie nachwyt? Zakładając że to samo obciążenie ruch prowadzisz tak samo, więc włącz trochę myślenie a nie to że ktoś powiedział gdzieś kiedyś że podciąganie buduje siłę.
No ale oki ja już tutaj kończę dyskusje, tak więc kup sobie te stojaki do dipsow i drążek i rób po swojemu, ja się nie wtrącam tylko napisałem co ja bym wybrał bo mi drążek ani do budowania siły ani do budowania pleców nie jest potrzebny.


Słuchaj ja np się podciągnę 10x a ważę 72kg
Gdy robię ściągnie drążka do klatki to jak zakładam 50kg na wyciągu to już ciężko idzie i 8x ledwo robię. 70kg nawet nie zrobię serii porządnej a robiąc podciąganie na drążku drążek wymusza u mnie napięcie mięśni przy samym zwisie i myśląc logicznie na moim przykładzie na drążku jestem w stanie wyrobić większą siłę bo gdybym założył 10kg hantla między nogi to bym zrobił z 4 powtórzeń a na wyciągu jak założę 80kg to mnie podniesie hehe
Także inaczej mi się ćwiczy na drążku i inaczej jest na wyciągu nie wmówisz mi że jesg to samo napięcie miesniowe...
Przy podciąganiu angażujesz mnóstwo mięśni stabilizujących itp
Przy wyciągu pracują tylko ręce i najszerszy można i kilka mniejszych grzbietowych.

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 600 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7794
Dzisiejszy zakup atlas jednostanowiskowy








Jak się znudzi to sprzedam i kupie coś innego. Po okazyjnej cenie kupiony
Jede minus to że jest 45kg obciazenia ale dołożę 2x blachę 30x30x20 i będzie 20-30kg więcej


Zmieniony przez - Arikes w dniu 2022-09-10 13:07:29

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Ja z atlasów nie korzystam na siłowni, ma spore ograniczenia, jak już to prędzej bym kupił wyciąg mocowany do ściany

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 600 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7794
anubis84
Ja z atlasów nie korzystam na siłowni, ma spore ograniczenia, jak już to prędzej bym kupił wyciąg mocowany do ściany

Wyciąg do ściany odpada bo ściany z piasku hehe nie trzymał by nic jak już to wolnostojący u mnie zda egzamin.
Jak się znudzi atlas to kupię poręcze do podciągania i dipow. Zawsze jest plan B :)

Monotonia jest kluczem do sukcesu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na poprawe góry ciała w okresie masy.

Następny temat

Plan do oceny dla początkującego

forma lato