SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Affro - Dziennik treningowy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Witajcie!

Słowem wstępu, mam zamiar ćwiczyć znaną i lubianą tutaj metodą Oliviera Lafaya. Trening pewnie wszyscy znają i kojarzą więc nie ma co się za bardzo rozpisywać na ten temat. Wielokrotnie podchodziłem do tego tematu, jednakże nigdy nie udało mi się ćwiczyć w ten sposób dłużej niż 2 miesiące, choć rezultaty były zadowalające. Po miesiącach "nic nie robienie" zmotywowałem się i wykonałem już parę treningów! Forma jednakże pozostawia wiele do życzenia.

Cel, mam jasno zdefiniowany cel - chciałbym dojść do V poziomu i go skończyć, to jest mój pierwszy cel.

Oczywiście jest ich wiele, jednak doszedłem do wniosku, że wypisując tutaj całą ich masę, negatywnie to wpłynie na moje samopoczucie - przytłaczająca ilość wyzwań źle wpływa na podtrzymywanie motywacji. Za zadanie stawiam sobie wyrobienie pozytywnego nawyku regularnego ćwiczenia! Kolejne cele, wyzwania będą pojawiać się w raz z rozwojem sytuacji.

Sylwetka, nie jest to sprawa priorytetowa. Na dzień dzisiejszy chciałbym być sprawniejszy niż przeciętny Kowalski. Nie zależy mi na masie. Ważę obecnie 75kg z hakiem. Chciałbym aby moja waga była właśnie w przedziale 75-80kg. Zauważyłem, że takie nastawienie psychicznie daje całkiem niezłe rezultaty. Ja zajmę się treningiem a mięśnie, niech zajmą się swoją robotą. Przypuszczam, że sylwetka to będzie taki efekt uboczny!

Test
A - 15
B - 6
C - 5
A1 - 10

03.04.2013Drugi program treningowy 1 trening

B - 5/5/5
A1 - 6/6/6
D - 8
C1 - 5/5/5
E* - 10/10/10
F - 8/8/8
G - 10/10/10
K2 - 12/12/12
UR* - 12/12/12 - 7kg

Legenda: E* - Są to zwykłe przysiady, na razie z pustym gryfem, szlifowanie techniki. Mam zamiar urozmaicać trening nóg i zamiast tradycyjnych pistoletów robić zwykłe przysiady z obciążeniem (w przyszłości), wykroki, żurawia.
UR* - jest to uginanie ramion ze sztangą prostą - na razie śmieszny ciężar 7kg, u mnie biceps jest taki jak bocian pięty więc nie zaszkodzi trochę go pomęczyć. Szybko podnoszę (1sek) i wolno opuszczam (3sek). W przyszłości również mam zamiar zmieniać ćwiczenia na biceps.


05.04.2013Drugi program treningowy 2 trening

B - 6/6/6
A1 - 7/7/7
D - 9
C1 - 6/6/6
E* - 10/10/10
F - 9/9/9
G - 11/11/11
K2 - 12/12/12
UR* - 12/12/12 - 7kg

08.04.2013Drugi program treningowy 3 trening

B - 7/7/5 - Trochę odcięło mi prąd pod koniec
A1 - 8/8/8
D - 10
C1 - 7/7/7
E* - 10/10/10
F - 10/10/10
G - 12/12/12
K2 - 12/12/12
UR* - 12/12/12 - 7kg

Na razie samopoczucie jest dobre. Pomiędzy treningami pojawił się basen i mam nadzieję, że będzie pojawiał się częściej :) mam zamiar również nie zaniedbywać rozciągania i treningu przepony ale to raczej bardziej w dni nietreningowe. Pozdrawiam!






Zmieniony przez - Affro w dniu 2013-04-08 23:53:30

Cierpliwość to piękna sprawa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
Jedziesz jedziesz z koksem :D haha

...................................................................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
A poprzednim razem do kiedy doszedłeś? IVp?
Btw, ile masz wzrostu ( podobną wagę mam ) ?


Będę śledził :) ( sog na zachętę )

Zmieniony przez - oddy w dniu 2013-04-09 15:17:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
No to będę śledził. Zobaczymy, dokąd wytrwamy. ;D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Dzięki chłopaki! :) Mam nadzieję, się nie podawać i przede wszystkim być systematycznym!

@oddy,

Wiesz co nie pamiętam, kiedy to było ale dosyć dawno temu. Ogólnie zawsze aktywny byłem ostatnio coś z tonu spuściłem. Źle się z czym czuje. Kiedyś śmigałem na siłownie, sztuki walki chwilę trenowałem (ju jitsu). Ty widzę też coś uprawiasz, co dokładnie? Wzrost mój to 182cm.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 719 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16783
Wszystko elegancko rozpisane, będę śledził. Jak z dietą? Fajnie, że dbasz o ogólną sprawność (basen), a nie tylko masa, masa, masa. Będę śledził.

Zmieniony przez - s_1994 w dniu 2013-04-10 08:44:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
@s_1994,

Co do diety, to po prostu staram się jeść zdrowo. Unikam śmieciowego żarcia. Nie jem chipsów i nie piję napojów gazowanych, unikam przekąsek, batoników, cukierków itd. 3-4 posiłki spożywam w ciągu dnia. Staram się aby były pełnowartościowe. Nie wyliczam kalorii i nie przejmuje się jak zjem za mało albo za dużo :D

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
Affro

@oddy,

Wiesz co nie pamiętam, kiedy to było ale dosyć dawno temu. Ogólnie zawsze aktywny byłem ostatnio coś z tonu spuściłem. Źle się z czym czuje. Kiedyś śmigałem na siłownie, sztuki walki chwilę trenowałem (ju jitsu). Ty widzę też coś uprawiasz, co dokładnie? Wzrost mój to 182cm.



O, to jesteś trochę wyższy ( całe 5-6 cm). Ja obecnie trenuję aikido, wcześniej trochę judo i karate "liznąłem" :)


Affro
Staram się aby były pełnowartościowe. Nie wyliczam kalorii i nie przejmuje się jak zjem za mało albo za dużo :D



I git :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
oddy
Affro

@oddy,

Wiesz co nie pamiętam, kiedy to było ale dosyć dawno temu. Ogólnie zawsze aktywny byłem ostatnio coś z tonu spuściłem. Źle się z czym czuje. Kiedyś śmigałem na siłownie, sztuki walki chwilę trenowałem (ju jitsu). Ty widzę też coś uprawiasz, co dokładnie? Wzrost mój to 182cm.



O, to jesteś trochę wyższy ( całe 5-6 cm). Ja obecnie trenuję aikido, wcześniej trochę judo i karate "liznąłem" :)


Affro
Staram się aby były pełnowartościowe. Nie wyliczam kalorii i nie przejmuje się jak zjem za mało albo za dużo :D



I git :)



Aikdo sztuka walki dla gentlemanów :)

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
Słyszałem też określenie, że to "judo dla informatyków", a wszystko przez pajaców na yt, którzy ględzą o energii i tym podobnych bzdurach. Ale spoko, działa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
A co mówią? -"Niech moc będzie z Tobą!"
XD

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

maxy dla 10 i 5

Następny temat

Prośba o komentarze i opinie.

WHEY premium