SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

5x5 siła statyczna, co do tego?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2032

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
Witam!!

Robie teraz siłe statyczną , metodą 5x5 jeden raz w tyg. Wydaje mi sie ze troche mało raz w tyg i chciałbym dodac coś jeszcze. Czy może dodać przednie przysiady? Moze wykroki? Chodzi mi o siłe! Niech odpowie ktos obeznany w wyskoku..Pavlo, Sołtys. Doradzcie cos!!!

Zmieniony przez - jarasek71 w dniu 2009-04-12 17:20:04

Zmieniony przez - jarasek71 w dniu 2009-04-12 21:58:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
siła statyczna nie musi być specjalnie różnorodna, moja propozycja:

Siad klasyk 5x5
Siad frontalny 4x6
Wstepowanie na podwyższenie z obciązeniem (wysokość aby w kolanie było około 90') 3x8

To podstawa, klasyk i front to ćwiczenia na których generalnie nogi powinny się opierać bo pobudzają odmienne rejony nóg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
dzieki pavlo ..tylko...frontsiad troche kuleje technika...i drugie ale...trenuje w pomieszczeniu o wys. 195cm a sam mam 187cm i wstepowanie Zerknij na taki plan:

przysiady 5x5
wolny przysiad z zatrzymaniem 4x4
Wykroki 3x6

co ty na to? czy cos jeszcze bys dał...plan oczywiscie 1xtyg
Moze dodac jeszcze przysiady 1/3 - 3x3 powt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
ja bym dodal do tych siadów koniecznie sklóny ze sztanga(good morning) a zamiast wstepowqania to wykroki jak mam tak samo umnie w piwnicy jest 2,05 i tez nie moge tego robić

a teraz sory za offtopic ale mam pytanie do pavlo bo dawno nie widziałem go na forum a chce zeby ocenil mi moj plan na sile statyczna no do wyskoku

PAVLO pomożesz https://www.sfd.pl/si�
%82a_statyczna_wyskok_plan_do_oceny.-t482264.html

a no i nie wiedzialem ze przy sile sa wazne front siady to chyba bym dorzucił je i by wygladało tak

siady(tak jak w moim temacie)
frontsiady 3-4 *6
good morning 4*6-8

a w 2 dzien bo robie 2 razy w tyg.
siady(tak jak wyzej)
bułgary czy wykroki 3*6(co lepsze to czy to)
martwy ciag
1*10
4*5-4

sorry za offtopic ale bardzo mi zalezy na opini PAVLO

a co do twojego planu to ok ale wykroki bym dorzucił albo bułgary

Zmieniony przez - trickster w dniu 2009-04-15 17:18:07

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
a jeszcze jedno ktore umnie wystepuje to słabe efekty

zrobiłem ostatnio 6 tyg siły a potem 5 tyg dynamiki 2 razy w tyg i lekkeigo plyo 2 razy w tyg i juz sie zregenerowałem i poszło moze z 3-4 cm tak mi sie wydaje

miałem z 74 cm z naskoku a mam gdzieś z 78 po tych 2 cyklach
i troche mnie to wkurza a wiem ze wyskoku sie w 2 tyg nie poprawia no ale myślałem ze bede lepsze efekty

ale i tak od jutr Jade z siła od poczatku i sie zobaczy
czy ty tez PAVLO miałeś tak słabe efekty po 3 miesiecznym cyklu????

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
jarasek71

jeżeli kolana są w dobrej kondycji to rzuć bułgara. Jeżeli taka ilość serii nie zabije Ci nóg to pewnie obijasz sie :D

Jeżeli jednak upierasz sie zeby cos dorzucić to rzuć siady z przytrzymaniem (w fazie negatywnej zatrzymujesz sie na około 2s)

Jeżeli chodzi o prostownik grzbietu to zakładam, że jest on trenowany w osobnej jednostce treningowej

trickster

Ty dopiero zaczynasz przygode z wyskokiem na siłowni, na początku nie było sensu rzucać od razu frontów, teraz będzie można je wpleść.

3-4cm to nie są słabe efekty.

Jednak w celu optymalizacji zwróć uwage na odżywianie i bilans aktywności w ciągu tygodnia, ilość czasu na regeneracje itp itd bo trening to jeden z elementów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
PAVLO czyli teraz siła może wyglądać w ten sposób
środa
siady tylne
1*10
1*6
2*4
4*2
front siady
4*5-6
good morning
4*8

sobota
siady tylne(tak jak wyżej)
wykrpki czy bułgary 3*5 ( co lepsze)
martwy ciąg
1*10
4*4-5

i chce jechać z tym przez 6 tyg
dobrze czy nie robić dłużej czy tyle starczy jak myślisz pavlo
i czy cos zmienić i czuy ma tak zostać???

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
a myślałem żeby jechać z siła przez 6 tyg a potem 4 tyg dynamiki

ale chyba bede robił przez 10 tyg siłe potem 5 tyg dynamiki i wtedy juz powino byc 1,5 masy w siadzie i wezme sie za plyo z4-5tyg

pavlo prosze ocen mój plan treningowy jak możesz i powiedz czy dobrze rozpisałem mój cykl czy coś zmienić???

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
pavlo prosze ocen mój plan treningowy jak możesz i powiedz czy dobrze rozpisałem mój cykl czy coś zmienić???

ODŚWIEŻAM PAVLO POMOŻESZ?

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
I
Siady trójbojowe 8,6,3,3
Siad z przytrzymaniem (2s) 5,5,5
MC 8,6,5,4,3

II
Półsiady do ławy 8,8,6,6
Siady frontalne 6,6,6,6
Wykroki/bułgar/wstepowanie 8,8,8,8
Good mornings 10,10,10,10

Jak wyglada rozklad innych partii w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 168 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1274
poniedziałek:klata,plecy(najszerszy)

środa:barki tric,nogi(siła)

piątek:klatka plecy(najszerszy),bic

sobota:nogi(siłowo)

obecnie żadnych innych treningów nie mam tylko tyle co w-f w szkole ale to luzik no i tak 1 czasami 2 razy w tyg treningi 3run ale to zależy od chceci i pogody

czyli taki plan jak rozpisałeś jest dobry i mam go robić ale:

bułgary robić po 8 ja myślałem że lepiej np. po 5 i bardzo ciężko

i czy nie jest za mało seri w danych ćwiczeniach jak np. siady i czy nie jest nie za dużo powtórzeń po 10 w skłonach i 8 w bułagarach

CZY MOGE ZASTĄPIĆ SIADY Z PRZYTRZYMANIEM BUŁAGARAMI Z 3*6 CZY JEDNAK LEPIEJ BY BYŁO JAK BYM ZROBIŁ TE SIADY Z PRZYTRZYMANIE

NO I SIADY DO ŁAWKI MNIEJSZY CIĘŻAR I DYNAMIKA CZY DUŻO I SIŁOWO???

a może jeszcze powiniem ulożyć rozkład treningo innych parti bo nogi musza tak zostac ale inne partie moge pozmieniać

Zmieniony przez - trickster w dniu 2009-04-18 06:39:30

Kiedyś uczyłem się chodzić a teraz ucze się latać

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WRC/Rajdy - kalendarz, składy i aktualne klasyfikacje (sezon 2009)

Następny temat

Pomoc przy wyborze roweru do 1400-1500zł

WHEY premium