SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

4000 Kall 83 kg wagi dieta do oceny + pamięć mięśniowa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1866

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

33

Płeć

mężczyzna

Cel

masa

Waga

83

Wzrost

175

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca fizyczna

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

co 48 h FBW

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta na mase , dieta redukcyjna 2400 kal + duża ilość treningów

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

witaminy , wpc, omega3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
Tak czytając artykuły to chyba dobry pomysł,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Redukcja

I mniej kcal

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
Jakieś propozycje ułożenia diety? Zaraz policzę swoje zero ale to będzie coś w okolicy 2400 kcal
Zaraz ją dam do oceny


Zmieniony przez - silentscorpe w dniu 2016-11-21 19:10:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
Ok a więc tak, z wyliczeń wygląda to tak że zapotrzebowanie moje przy mojej aktywności fizycznej wynosi 2734 Kcal.
Odjołem od tego 200-300 kcal i wychodzi mi to tak jak zaraz napisze. Rano i około treningowo najwiecej kcal.

1) 40g wpc
100g płatków jaglanych
10 oleju lnianego
10 g słonecznika
suma 627 Kcal

2)57 g ryżu brązowego
160g piersi z kurczaka
100g warzyw
5g olej lniany
suma=433 kcal

3)160 g kurczaka / schab/ indyk
61 g makaronu brązowego
100 g warzyw
5g oleju lnianego
suma=440 kcal

4) posiłek przed treningowy
400 g ziemniaków
160 g mięsa z indyka lub piers z kurczaka
100 g warzyw
5 g masła
suma=493kcal

5) 4 jajka
1 kromka chleba
suma=508


wychodzi jakieś 2500 kcal
obniżyć jeszcze liczbę kcal czy na razie trzymać sie tej puli??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
wrzuć w tej formie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html by było bardziej czytelne.
Mnie się wydaje, że mozesz nawet od wyższego pułapu kalorii zacząć. https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html porównaj sobie z tym kalkulatorem, by mniej wiecej pule kalorii oszacować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
wychodzi 150 kcal różnicy , zobaczę jak to wyjdzie po 2 tygodniach, jak spadek masy ciała wyjdzie na poziomie 1 kg na tydzień utrzymam to jak większy dodam tłuszczy np ze słonecznika ale powinno być ok, jak robiłem pierwszą redukcję to przy dużo większej intensywności cwiczen liczby treningów i sesji cardio no i ciężej pracowałem leciałem z wagi przy podobnej ilosci posiłków około 0.5 kg na tydzien . Kolejne pytanie, przewiduję pociągnąć tą redukcje około 2 miesiące w zależności od rezultatów i co zrobić żeby zacząć mase? Dodać 300kcal do zera kalorycznego jakie mi wtedy wyjdzie czy więcej? A po za tym dziękuję bardzo za pomoc i zainteresowanie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
1kg to za dużo na tydzień...
Na razie skupiłabym się na redukcji, nie wiesz jak długo Ci z nią zejdzie. Ponadto warto tez porobić badania przed redu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 109
Jeszcze mam takie pytanie, jak zejdę do tych około 15% bf i zdecyduje się na masę to o ile podnieść kcal na + do zapotrzebowania tak żeby budować i nie zalewać się przesadnie ? 500kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak chcesz dokładac tłuszczy to wartosciowych, nie ze słonecznika. Zeszłabym do mniej niż 15 % bf, bo 15 to taka wartośc graniczna, dotnij tak, by były widoczne mięśnie brzucha. Zredukujesz, wejdz na zero, potrzymaj tak ze 2-3 tygodnie, poobserwuj, czy to faktycznie bilans zerowy, dołóż 300 kcal, znowu poobserwuj - dołożyć zawsze można.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcjaa do oceny

Następny temat

Szybkie odchudzanie proszę o pomoc

WHEY premium