SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

36 latek, kryzys wieku średniego ?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. WIEK:36
2. WAGA:111
3. WZROST:186
4. WYMIARY:
-biceps:43
-klatka:\
-udo:\
-talia:\
5. STAŻ NA SIŁOWNI: od 12 roku ćwicze z kilku letnimi przerwami łącznie z 12 lat. Ostatecznie skończyłem w wieku 30 lat
6. DIETA:-/
-białko:-/
-węglowodany:-/
-tłuszcz:-/
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: Żadnego
8. TRENING:Muszę dopasować
9. CEL CYKLU: Ostateczne dobicie :)
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA:
11. POZIOM BF%:
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy):Tycia
13. STAN ZDROWIA:Bardzo dobry
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA:
15. PPM (podstawowa przemiana materii):
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: -/
-martwy ciąg:-/
-przysiad:-/


Temat przewijany w kółko ale jak to w kryzysie wieku średniego następuje człowiek by chciał w tych kilku latach zrobić wszystko.
Ogólnie przez ostatnie 6-7 latach moja aktywność znacznie spadła, postanowiłem, że wróciłbym do formy.
Ogólnie byłem zawsze trochę bardziej sprawny niż ludzie z mojego otoczenia, biegałem na zawodach 100m, pływałem, trenowałem sporty walki boks i muay thai, aktywnie biegałem po górach :) w tym roku zacząłem jeździć na snowboardzie i także kondycyjnie od moich kilku letnio młodszych kolegów wyróżniam się z grupy.
Chciałbym wrócić na siłownie ale nie po ty by sobie tam coś "popykać"tylko pojechać z grubej rury, być może ustawić sobie jakiegoś cykla na wspomaganie.
Panowie czy jest sens ? Czy tylko rekreacyjnie zostało mi się pobawić hantelkami ?
Czy jest ktoś na forum, kto zaczyna lub wracał w wieku 35- 40 lat ? I oczywiście ćwiczy dalej ciężko i wytrwale, bo tylko taki rodzaj tego sportu mnie interesuje.
Zapraszam do dyskusji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
nie pyskuj Młody tylko ćwicz
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
a tak powaznie
3 miesiace ss (starting strenght )
potem 531 i pozamiatane , rozpiska , wprowadzenie Alajzy wytłumaczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli rozumiem, że marudzę /.? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
A lubisz w ogóle siłownię? Bo z tego co piszesz bardziej sporty wytrzymałościowe, siłownia Ci się nie znudzi?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możliwe, że trafiłeś. Sporty walki, które trenowałem przez 7 lat są jednak trochę bardziej wymagające od siłowni, więc na to chyba sobie juz pozwolić nie mogę. Próbowałem ponownie z siłownią jakieś 1,5 roku temu ale u mnie to wyglądało tak, ze popuchłem w bluzy się nie mogłem zmieścić itp. Piszę chyba tylko, zeby się jeszcze reanimować czy ma sens to się okaże. Spróbować nie zaszkodzi a człowiek chyba się gdzieś musi pocieszyć. Dzięki za zainteresowanie, zaczynamy działać.


Zmieniony przez - BioHay w dniu 2019-02-20 00:30:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
BioHay
. Sporty walki, które trenowałem przez 7 lat są jednak trochę bardziej wymagające od siłowni,




Zmieniony przez - BioHay w dniu 2019-02-20 00:30:22

można by podyskutować
ps w bicku mam wiecej
w talii pewnie tez

Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2019-02-20 00:39:33

Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2019-02-20 00:40:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no ok, tylko że Ty pewnie pompujesz ja staram się co tydzień jeździć na desce i pływam.
Co sportów walki to jednak dużo wysiłku trzeba włożyć i chyba nie musimy dyskutować. Faktycznie motywujesz mnie, jestem Ci wdzięczny.
Wiem, że to podpucha ale działa i powiem szczerze, że się ciesz ę. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Tylko pytanie co Ty na tej siłowni chcesz robić.
Sylwetkę na lato?
Siłę jako siłę rozumianą jako trójbój - bo kulturyści nie są silni, to zarezerwowane dla trójboistów.
Trening funkcjonalny rozumiany jako modny crossfit?
Powerbuilding rozumiany jako treningi a'la Chuck Sipes, Stan Efferding, Franco Columbu?
Kalistenika - i będziesz dziko silny i zaj**iście wszechstronny robiąc pompki i drążek z nastawieniem NOGAMI TO SIĘ PO SCHODACH CHODZI I ĆWICZYĆ ICH NIE TRZEBA?

Jedno słowo: siłownia, a jak widać tyle znaczeń...;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
zapompowalem 2 razy , i to jak Masti wymyślił
teraz bedzie czesciej bo taki jest plan , ale poza tym jakos za pompowaniem nie przepadam , wole walczyć ze słabościami jak ściana w siadzie czy martwym
strasznie nudne i irytujące zajęcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
Zaraz, zaraz ale dlaczego na sztuki walki nie możesz sobie już pozwolić?
Dla mnie najważniejsze, żeby robić to co lubimy, co nam daje satysfakcję bo wtedy jest motywacja. Jak coś na siłę albo bez większego przekonania to łatwiej odpuścić.
Ja jestem w tym samym wieku, robię 8 treningów w tygodniu (4 biegowe, 4 siłowo-wytrzymalosciowe) i żyje, wiek to tylko liczba
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można mieć genetyczną blokadę przed wzrastaniem- rozbudowę masy mięśniowej ?

Następny temat

Wyzwanie - bieganie!!!

WHEY premium