SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1 małe pytanie sogi @@@@@@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Po prostu zrób sobie tydzień wolny od siłowni. Kaptury faktycznie zbędne są w sumie narazie.A planem ćwicz dopóki będą efekty czyli będziesz mógł regularnie dodawać obciążenia przy podstawowych ćwiczeniach.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
nie stresuj sie idz ćwiczyć najlepiej zrób sobie tydzień ok odpoczynku od siłowni rozciagaj sie i jedz dobrze dbaj o wypoczynek pamientaj dobra kapiel bardzo dobrze wplywa na zrelaksowanie i dopiero po tygodniu roztrenowania czyli całkowitego braku ciwczen podejdz pod trening który ulozyles
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 448
Dobra ostatnie 2 pytania ;) teraz własnie koncze tego splita ... to moze daruje sobie ostatni tydzien zrobie sobie przerwe i od 2 maja zaczne tym FBW ? trujka czyli w tym FBW np 8 8 6 6 caly czas tym samym obciazeniem np 50 kg w kazdej serii czy stopniowo dodawac ciezar bo juz nie czaje :) teraz nie wiem komu soga dac ehh jak temu dam to ten sie wkurzy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Ja na szybkosci powiem tak musisz wyczuć swój organizm poznac samego siebie ja uważam że przedewszystkim powinnes stopniowo dodawac ciezar ,KAZDY KOLEJNY TRENING POWINNIEN BYC CIEŻSZY OD DRUGIEGO, zrób tak jak mówisz odpusc sobie ostatni tydzien i roztrenuj sie idz sobie z raz na basen w domu sie porozciagaj i zalicz kilka razy pozadna kapiel Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 448
dobra zrobie tak jak mowisz ale nie chodzi mi czy z treningu na trening dokładac ciezar bo to jest nieuniknione :) tylko np masz klate w poniedzialek 4 serje np 1 serje zaczynam 40 kg druga 45 kg itp czy dobrac sobie np 50 kg i zrobic takim samym ciezarem wszystkie 4 serje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
no przeciesz jesli robisz np wyciskanie przykład 10/8/8/6 to wiadomo ze np 10 powtorzen zrobisz 40 8 powtorzen zrobisz 45 a 6 powtorzen zrobisz 50 to taki zarys wiadomo ze jak zaczniesz 50 zrobisz 10 razy to 8 razy zrobisz wiekrzym ciezarem a 6 razy zrobisz jeszcze wiekrzym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 448
Bo niektorzy mówia zeby nie stosowac piramidek na samym poczatku ale ok dzieki za rady tomasz mam nadzieje ze znasz sie na zeczy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Obciążenie staraj się dokładać co trening choćby nawet o najmniejszy talerz jaki masz na siłowni.Co do serii pierwsze 2 potraktował bym jako rozgrzewkowe przy ćwiczeniach podstawowych. Przy dodatkach rób tym samym ciężarem.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 448
trojka wiem ze co trening dokladac :) ale czytaj wyzej o co pytam czy jak masz serje na klate 8 8 6 6 to 8 razy np 50 kg potem coraz wiecej i 6 powtorzen np 70 kg na mniejsze partie tak samo stopniowo dodawac ciezar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Hubert7894

Staż treningowy na słowni : prawie 6 miesiecy

czyli nic.

mozesz w ogole nie robic smiesznych cwiczonek na ramionka,a skupic sie bardziej na podstawach.

tym bardziej,jak widze:

Waga : 66

Wzrost : 184

ciezkie przysiady,ciagi i wyciskania powinny szybko poprawic twoja sytuacje,a przy odpowiednim zarciu to i bicepsik urosnie.

pozdrawiam.


co robiles ostatnio?(podaj szczegolowy plan)
jesli byly jakies zmiany-uzasadnij dlaczego.
na jakich obciazeniach pracujesz w podstawowych bojach?
nie pytam,ile wazyles,bo widac,ze z zarciem masz problemy.

warto tez przeczytac,co napisdalem tutaj.
TO SA PODSTAWY o ktorych warto pamietac.

https://www.sfd.pl/Ocena_plan-t694723-s2.html

https://www.sfd.pl/Brak_postępów_mimo_planu_i_diety-t690061-s2.html

odnosnie dyskusji nt. cwiczen na ramiona.
posluze sie fragmentem maila;

pytanie uzytkownika:

"1. W tym planie brak jest ćwiczeń na biceps, triceps. Czy te partie będą rozwijały się proporcjonalnie do reszty ciała, czy warto było by jednak je troszkę pomęczyć? '

moja odp. :

ad.1
"(imie),musisz sobie zdac sprawe z tego,ze bedziesz rosl przede wszystkim dzieki tym kilku ciezkim cwiczeniom,poniewaz pobudzaja one najwiecej miesni,wiec mozesz podniesc najwieksze ciezary,ktore uruchomia odpowiednie procesy w twoim organizmie odpowiedzialne za rozwoj sily oraz masy.jesli jestes swiadomy,jak dane cwiczenia wplywaja na muskulature,to doskonale wiesz,ze ramiona sa pobudzane takze.
tak naprawde,nie jest wcale powiedziane,ze nie mozesz dodac dodatkowych,izolowanych cwiczen na biceps i triceps.
dla mnie,najwazniejsze bylo i jest zwrocenie uwagi na to,co bardziej istotne,czyli cwiczenia bazowe,gdyz to od nich wszystko zalezy.
w przeciwnym wypadku plany wygladaja tak,ze na kazdej sesji cwiczacy dodatkowo katuja ramionka albo nawet stawiaja je jako priorytet kompletnie olewajac baze,a final pozniej jest taki,ze ok lapa im urosla,ale tak naprawde rozmiar koszuli,marynarki,itd. jest taki sam,rozumiesz co mam na mysli?
chcesz dodac cos na ramiona-ok,ale rob to z glowa.
na jednej sesji zrob cos na biceps,na drugiej-cos na triceps i bedzie ok."


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2011-04-27 20:53:38

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase do oceny

Następny temat

A6W dobry na rzeźbę brzucha ?

WHEY premium