SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lekkie, małe pytanie dot. ABS II

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 389
To tak, może Was trochę wprowadzę w mój trening. Ćwiczę ABS II i jestem na 3 poziomie. Oczywiście, łącze dni w pary [ pon,wt + czw+pt ] i wszystko jest ok z tym treningiem.

Problemem jest to, że kiedyś, na siłowni jak robiłem wiosłowanie sztangą w pochyleniu zabolały mnie plecy, w krzyżach. To było jakieś 2 miesiące temu. Przez ten czas, siedząc i chodząc było OK. Dopiero kiedy biegałem albo robiłem jakieś gwałtowne ruchy bolało mnie w krzyżach. Wczoraj byłem u lekarza/masażysty. Mam jeden mięsień w krzyżach bardziej napięty - powiedział, że nic mi nie będzie i zalecił mi dwa ćwiczenia na te plecy.
Przykleił mi takie plastry na plecy, żeby te mięśnie z tyłu trochę rozluźnić.

Powiedział, że mogę chodzić na siłownię, ale nie wskazane jest w tej chwili [ przez tydzień ] robić ćwiczeń, gdzie pracują plecy, tj. dolny odcinek. To nie jest problem, bo zrobię sobie wyciskanie, nogi, biceps, triceps - z tym nie mam problemu. Problem tkwi w tym, że ogólnie wiem, że ABS II angażuje plecy lekko/czasem mocniej. Czy, jeśli przez tydzień nie będę ćwiczył, coś się stanie z moim brzuchem ? Na razie świetne widzę efekty treningu i nie chcę ich stracić... Np. mógłbym spróbować zrobić ABSa bardzo powoli, żeby plecy nie pracowały, chociaż nie wiem czy tak się da...

Z drugiej strony, ten ból pleców teraz mi przeszedł, bo masażysta mi ponastawiał coś, poprzekręcał mnie strasznie - z plecami jest OK, ale wolę teraz nie ćwiczyć tydzień niż potem mieć coś z plecami.

Czyli - czy mogę zrobić ten tydzień przerwy od ćwiczenia brzucha ?
Czy nic się z nim nie stanie ? ;>

Zmieniony przez - Bligger w dniu 2009-06-06 09:16:40

Zmieniony przez - Bligger w dniu 2009-06-06 09:17:46

Rap 4 Life...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Nawet dobrze im to zrobi, a jeżeli nie miałeś dawno przerwy od ćwiczeń to tym bardziej spokojnie możesz sobie na to pozwolić. Ja właśnie jestem w trakcie przerwy dwu tygodniowej ze względu na kontuzję nadgarstka, zaczynam znów od poniedziałku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 389
2 miesiące temu zrobiłem przerwę, ale wtedy to była w ogóle moja pierwsza przerwa od ćwiczeń. Wcześniej ćwiczyłem bez przerwy ;)

czyli na siłkę iść, zero ćwiczenia brzucha. Biorę też białko [ System Protein 80] , tzn akurat wczoraj mi się skończyło - mam już kupione nowe - "TREC isoLite" zrobię przerwe na tydzień od białka i zaczne nowe brać. może tak być ?

Zmieniony przez - Bligger w dniu 2009-06-06 09:33:45

Rap 4 Life...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 389
dzięki ;)

Rap 4 Life...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wymiary obciążenia

Następny temat

Split, korekty, ewentualne poprawki

WHEY premium