Chociaż mleko i jego przetwory stanowią podstawę diety wielu ludzi na świecie, to nie każdy może lub chce po nie sięgać. Powodem może być na przykład nietolerancja laktozy albo awersja smakowa do mleka. Każdy, kto chce zapewnić sobie cenną dla organizmu dawkę aminokwasów niezbędnych, ale ma problem z produktami mlecznymi, z pewnością zainteresuje się innowacyjną odżywką ISO CLEAR, przynależącą do linii ALLNUTRITION PRO+. 

  1. Standardowy izolat
  2. Czysty izolat PRO+
  3. Jeśli masz szczególnie wysokie wymagania
  4. Korzyści, jakie daje białko serwatkowe
  5. Dawkowanie ISO CLEAR
  6. Pełen aminokwasów przepyszny napój dla Twojej formy i sylwetki

Standardowy izolat

Izolacja białka serwatkowego jest techniką mającą na celu oczyszczenie i koncentrację jednej z frakcji białek obecnych w mleku. Serwatka wydziela się w zawiesinie podczas produkcji serów, które zawierają głównie inne białko, kazeinę. Płyn, w którym obecna jest serwatka, zawiera jednak tłuszcze i węglowodany. Aby zminimalizować ich zawartość, stosuje się takie metody jak właśnie izolacja.

Najpowszechniejsze są mikro- i ultrafiltracja, w których wykorzystuje się pewnego rodzaju sito o drobnych oczkach. Procesy te nie pozwalają na całkowite wykluczenie zawartości węglowodanów i tłuszczy. W ten sposób można skutecznie obniżyć zawartość energetycznych substancji odżywczych do 2 – 3 g na 100 g produktu przy 80 – 90 g białka na 100 g. Porcja standardowego izolatu dostarcza zazwyczaj 100 – 120 kcal.

Czysty izolat PRO+

iso clear

Innowacyjna odżywka białkowa serwatkowa ISO CLEAR stanowi wyjątkową propozycję dla osób poszukujących wysokiej jakości suplementu białkowego, ale absolutnie bezwęglowodanowego i beztłuszczowego. Odżywka ta została opracowana z myślą o dostarczeniu optymalnej dawki cennych aminokwasów i minimalizacji ilości niechcianych w danym momencie kalorii. W 100 g proszku zawiera 82 g białka i to praktycznie wszytko w jej składzie.

Jeśli masz szczególnie wysokie wymagania

ISO CLEAR nie ma laktozy ani tłuszczy nasyconych, które są charakterystyczne dla nabiału. Może to być ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia, sportowców oraz tych, którzy dążą do uzyskania optymalnej masy ciała. Eliminacja tych tłuszczu i węglowodanów pozwala na skoncentrowanie się na czystym źródle wysokiej jakości białka serwatkowego.

Dla tych, co nie przypadają za mlecznym i kremowym smakiem

Co więcej, ISO CLEAR stworzono z myślą o tych, którzy nie przepadają za typowym smakiem i konsystencją mleka. Odżywka ta dostępna jest w 4 orzeźwiających wariantach smakowych, a mianowicie: malina, ananas-mango, mango-kokos oraz cytrynowa ice-tea. Dzięki temu codzienne spożycie białka stanie się nie tylko korzystne dla organizmu, ale również stanowić będzie przyjemność dla podniebienia.

Korzyści, jakie daje białko serwatkowe

Białka serwatkowe mają jedną z najwyższych wartości biologicznych spośród wszystkich źródeł białka w produktach spożywczych. Oznacza to, że zawierają one pełen zestaw niezbędnych aminokwasów, które należy codziennie dostarczać do organizmu z pożywieniem. Białka serwatkowe są łatwo trawione i szybko przyswajane oraz nie obciążają przewodu pokarmowego i nie dostarczają związków potencjalnie szkodliwych.

Budowa i naprawa tkanki mięśniowej

Odżywki z białka serwatkowego, w tym ISO CLEAR, są często stosowane przez sportowców i osoby uprawiające aktywność fizyczną rekreacyjnie. Uzasadnia się to ich zdolnością do wspomagania budowy i naprawy tkanki mięśniowej. Odpowiedzialne są za to głównie aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych, czyli BCAA (leucyna, izoleucyna i walina), które biochemicznie aktywują syntezy białek mięśniowych.

Białko podczas odchudzania 

Białka serwatkowe mogą być również korzystne dla osób, które dążą do utraty wagi. Spożywanie odpowiednio wysokiej ilości białek w diecie wspiera uzyskiwanie uczucia sytości, co prowadzić może do mniejszego spożycia kalorii i lepszego kontrolowania apetytu.

Dla zdrowia i samopoczucia

Publikacje naukowe sugerują również, że aminokwasy zawarte w białkach serwatkowych wpływając na stan odżywienia mogą wspomagać organizm w regulacji hormonalnej, nerwowej i odpornościowej. Z tego względu bada się ich właściwości w kontekście prewencji cukrzycy, nadciśnienia, zaburzeń nastroju czy infekcji oraz wielu innych schorzeń.

Dawkowanie ISO CLEAR

iso clear

Jeśli nie trenujesz

Optymalne dawkowanie odżywek białkowych zależy od wielu czynników i może być kształtowane przez masę ciała, wiek, ogólny stan zdrowia, a także poziom i charakterystykę aktywności fizycznej. W przypadku osób dorosłych typowe dawki PRO+ ISO CLEAR wynoszą od 20 do 30 gramów na porcję.

Dla sportowców i osób aktywnych

W przypadku sportowców lub osób zaangażowanych w intensywną aktywność fizyczną, dawki mogą być nieco wyższe i sięgać nawet 50 g na porcję. Spożycie białka powinno być rozłożone równomiernie w ciągu dnia w celu utrzymania stałego poziomu aminokwasów w organizmie. Odżywki białkowe z reguły pokrywają 1 – 2 z 4 – 5 zalecanych, dziennych porcji białka.

Sugerowane pory spożycia 

Jednym z częstych zaleceń jest spożywanie białka serwatki rano, zaraz po przebudzeniu lub jako element śniadania. Dostarczenie białka na początku dnia może wspomóc procesy regeneracyjne organizmu po nocy bez jedzenia. W przypadku osób uprawiających intensywną aktywność fizyczną zaleca się również spożywać porcję ISO CLEAR na około godzinę przed treningiem, zwłaszcza jeśli planowana jest długa jednostka treningowa.

Dostarczenie białka przed wysiłkiem może pomóc w ochronie mięśni przed nadmiernymi mikrouszkodzeniami. W celu bezpośredniego wsparcia regeneracji odżywki białkowe stosuje się również w okresie do 30 minut po treningu. Ten okres jest szczególnie ważny, ponieważ rozszerzone naczynia krwionośne mogą usprawnić wchłanianie aminokwasów i przyspieszyć odbudowę lub budowę tkanki mięśniowej.

Warto też zaznaczyć, że niekiedy zaleca się sięgać po odżywki białkowe w ciągu dnia. Preparat białkowy, a szczególnie ISO CLEAR bez węglowodanów i tłuszczu, może być bowiem wypijany jako alternatywa dla przekąski w momencie „ataku” apetytu. Jest to szczególnie istotne dla osób o większym zapotrzebowaniu na białko, takich jak sportowcy, a także dla osób zmagających się z nadmierną masą ciała.

Pełen aminokwasów przepyszny napój dla Twojej formy i sylwetki

ISO CLEAR z linii PRO+ to napój doskonały nie tylko na siłownię, ale również do pracy, czy na wyjazdy. Może być świetnym rozwiązaniem na lato, gdyż z dodatkiem kostek lodu zapewni orzeźwienie i zgasi pragnienie. Dodatkowo dzięki zawartości aminokwasów niezbędnych wzmocni organizm podczas jazdy na rowerze po lesie, całodniowego zwiedzania w mieście, czy pływania w jeziorze lub morzu.

Źródła:

  • Miller, P. E., Alexander, D. D., & Perez, V. (2014). Effects of whey protein and resistance exercise on body composition: a meta-analysis of randomized controlled trials. Journal of the American College of Nutrition, 33(2), 163–175. https://doi.org/10.1080/07315724.2013.875365
  • Wirunsawanya, K., Upala, S., Jaruvongvanich, V., & Sanguankeo, A. (2018). Whey Protein Supplementation Improves Body Composition and Cardiovascular Risk Factors in Overweight and Obese Patients: A Systematic Review and Meta-Analysis. Journal of the American College of Nutrition, 37(1), 60–70. https://doi.org/10.1080/07315724.2017.1344591
Komentarze (2)
lodzianin1

Super kiedyś używałem cały czas syntraxa nectary ,dla mnie rozwiązanie idealne

0
Bull

Idealne jak ktoś nie przepada za mlecznymi szejkami lub ma problem z apetytem. To chyba najlepsze rozwiązanie dla seniorów.

0