Nasze ciało składa się w 60-70% z wody, jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. O ile człowiek bez pożywienia jest w stanie funkcjonować wiele dni, jak i tygodni, tak bez wody przeżyje zaledwie 4 do 7 dób.

Osoby aktywne w trakcie intensywnego treningu potrafią stracić nawet do 2 litrów płynu, a odwodnienie na poziomie 10% masy ciała uznawane jest za bardzo niebezpieczne i zagrażające zdrowiu i życiu.

Wodę i elektrolity tracimy zarówno z moczem, jak i potem, zapominamy jednak o stratach związanych z wydalanym kałem, utratą płynów przez skórę i wraz z wydychanym powietrzem. Mało kto wie, że codziennie wraz z oddechem tracimy około 600 ml wody, a w przypadku wzmożonego wysiłku fizycznego straty te mogą być nawet kilkukrotnie wyższe.

Odwodnienie - jak działa na osoby aktywne?

Uprawiając sport, czy będąc po prostu aktywnym fizycznie, jesteśmy narażeni na ogromne straty zarówno wody, jak i elektrolitów, a odwodnienie na poziomie 1,5-2% masy ciała, skutkuje obniżeniem wydolności o około 10%, w przypadku strat na poziomie 2-4% już nawet 30%. W takich sytuacjach przychodzą na pomoc napoje izotoniczne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, firma ALLNUTRITION stworzyła serię napojów izotonicznych, bogatych w łatwostrawną glukozę, niezbędne elektrolity i witaminy oraz prozdrowotne, naturalne substancje dodatkowe, takie jak guarana, żeń-szeń, zielona herbata i MACA.

izotonik

Energia

W izotoniku ALLNUTRITION znajdziemy 26,3 g glukozy w 700 ml gotowego napoju. Glukoza jest cukrem prostym, dzięki czemu nie musi podlegać procesowi trawienia. Dzięki temu składnikowi podczas aktywności fizycznej nie narażamy się na proces rozkładu węglowodanów, który dodatkowo obciąża organizm. Cukier ten w szybki sposób dostarcza energii, wspomaga ochronę i odbudowę zasobów glikogenu.

Składniki mineralne

W izotoniku ALLNUTRITION znajdziemy niezbędne elektrolity jak magnez, wapń, potas, chlor i sód. To składniki mineralne, które tracimy intensywnie wraz z potem i moczem. Zaburzenie równowagi elektrolitowej skutkuje bolesnymi skurczami, kołataniem serca, drganiem powiek czy nawet problemami z układem nerwowym.

Witaminy

Izotoniki ALLNUTRITION to aż 8 witamin z grupy B, między innymi B12, kwas foliowy, biotyna oraz B6. Stanowią one bardzo ważny składnik diety. Przede wszystkim wpływają na prawidłową pracę układu nerwowego i są niezbędne do zachowania homeostazy.

Wybór smaków - wybór dodatków

W preparacie o smaku grejpfrutowym znajdziemy ekstrakt z żeń-szenia, roślina ta słynie z silnych własności antyoksydacyjnych, wspomaga pracę mózgu, zwalcza zmęczenie i podnosi poziom energii i skupienia.

Smak arbuza to dodatek MACA, który w znaczący sposób podnosi zdolności wysiłkowe, wpływa na wytrzymałość, a dodatkowo może dziać na wzrost libido zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Maca wspomaga również pracę mózgu i poprawia nastrój.

Pomarańczowy smak z dodatkiem guarany, to mieszanka idealna dla osób, które pragną przypływu energii. Zawarta w tym napoju kofeina pozwala na wzrost koncentracji i zwalczanie zmęczenia.

Cytrynowy, orzeźwiający izotonik zawiera dodatek zielonej herbaty, która uznawana jest za najzdrowszy napój na świecie. Ta drogocenna roślina zasłynęła z działania prozdrowotnego, chroni mózg i jest silnym przeciwutleniacze.

Izotoniki to idealne napoje dla osób aktywnych, zaleca się je spożywać przed, w trakcie, jak i po treningu. Cztery orzeźwiające smaki gaszą idealnie pragnienie i pozwalają organizmowi wrócić do równowagi wodno-elektrolitowej. Produkt ten powinien zagościć nie tylko u osób wytrenowanych. Jest idealnym wsparciem podczas wypadów rowerowych, pieszych wycieczek w górach, rekreacyjnego meczu koszykówki z kolegami, czy nawet podczas intensywnej pracy fizycznej w upalne dni.

Komentarze (0)