SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16-letnia dziewczyna, dieta, odchudzanie, porady!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17550

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Płeć

kobieta

Waga

75

Wzrost

160

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

szkoła 9-16, ćwiczenia w domu 19-20, kładę się spać ok. 22-23

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

przysiady, brzuszki, podnoszenie nóg, pompki, skłony, czasami siatkówka, badminton, wkrótce siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta obecnie stosowana zawarta w poście

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

raczej w porządku

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
Bunia77
Tluszcz tez jest potrzebny! jedzenie minimalnych ilosci tluszczu wcale nie spowoduje, ze bedziesz tracic fat z ciala. Wazny jest rozklad i to zeby wszytkie potrzeby organizmu zostaly zaspokojone.

Tłuszcze wg potreningu.pl mam rozłożone mniej więcej po równo, aktualnie dieta wygląda tak jak poniżej. Kiwi będę zamieniać czasem z limonką.

Śniadanie jem sobie najpierw 2 jajka i później płatki owsiane popijam wodą i na końcu jem kiwi i jest okej.

Do tego wszystkiego w każdym posiłku oprócz pierwszego dodaje warzywa. W 2 ostatnich czasem surówki itd.



Zmieniony przez - wsq53 w dniu 2012-05-22 09:50:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 87118
Wsq, mnie chodzilo o to, ze jesli masz na polce w sklepie 2 produkty: ten penowartosciowy, penotluszczowy i 'odchudzony', to wybierz ten normalny.

jesli poczytasz etykiety zauwazysz, ze niby tluszczodciogniety a w to miejsce woda z zelatyna albo sklrobia zeby sie wszytsko ladnie trzymalo i wygladalo jak 'prawdziwe' jedzenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
Bunia77
Wsq, mnie chodzilo o to, ze jesli masz na polce w sklepie 2 produkty: ten penowartosciowy, penotluszczowy i 'odchudzony', to wybierz ten normalny.

jesli poczytasz etykiety zauwazysz, ze niby tluszczodciogniety a w to miejsce woda z zelatyna albo sklrobia zeby sie wszytsko ladnie trzymalo i wygladalo jak 'prawdziwe' jedzenie

Rozumiem, na pewno będę się do tego stosowała. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
Dziś zapisałam się na siłownię. W poniedziałek będę mogła zaczynać. Planuję chodzić następująco w tygodniu siłownia-basen-siłownia-wolne-siłownia-basen i tak w kółko w miarę możliwości.

Jakie ćwiczenia poleciłybyście na siłownie? Ktoś tu wcześniej polecał ten temat: https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_dla_początkującej_Lady_:_-t803543.html

Od siebie dodam, że wolałabym bardziej aerobiczne ćwiczenia aniżeli siłowe. Ewentualnie troche jednego, troche drugiego. Zaznaczę, że zależy mi wyłącznie na schudnięciu, zrzuceniu kilogramów, na kształtowanie sylwetki zdecyduje się pewnie dopiero gdy osiągnę swoje założenia odnośnie wymarzonej wagi.

Będę bardzo wdzięczna.

Zmieniony przez - wsq53 w dniu 2012-05-23 17:18:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512




a co sądzicie o takich ćwiczeniach np w domu? i innych tego typu ćwiczeniach kardio? na siłowni mam wykonywać tylko te ćwiczenia siłowe? a jakieś aeroby? bieżnia, rowerek? inne ćwiczenia

Zmieniony przez - wsq53 w dniu 2012-05-26 09:49:03

Zmieniony przez - wsq53 w dniu 2012-05-26 09:50:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
Przed siłownią aeroby na rozgrzewkę: 5 - 10 minut, żeby się nie zajeździć od razu A jak skończysz trening to możesz sobie spokojnie też poćwiczyć do pełnej godziny albo ok kwadransa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
Czyli najpierw ok. 10 minut np bieżni. Później trening siłowy, i na koniec 15 min (bądź do pełnej godziny) tych ćwiczeń z Youtube'a?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
Nie, zacznij sobie bieżnią/rowerkiem/crosstrainerem czy na czym ci wygodnie (polecam wioślarza jak masz dostęp i tak samo na koniec. A to co robi ta pani to wytrzymka - spróbuj zrobić sobie w dzień, w którym nie masz siłowni - ale ostrożnie, bo to lajtowo wygląda ale daje po garach. Oczywiście mogła byś próbować po treningu siłowym, ale jestem przekonana, że nie dała byś wtedy fizycznie rady wykonać tego jak pan bóg przykazał.

Zmieniony przez - kitttie w dniu 2012-05-26 11:04:17

Zmieniony przez - kitttie w dniu 2012-05-26 11:05:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
I ile na tej bieżni/rowerku , tylko na rozgrzewkę ok 10 min? później ten trening siłowy z obciążeniem i na koniec już nic nie dodawać, ew porozciągać się? W dni, w które nie będę miała siłownii będę się starała chodzić na basen, ale postaram się łączyć i basen i te ćwiczenia z filmiku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Faial / akcja 40stka/podsumoanie str.11

Następny temat

Pomoc w ustaleniu ćwiczeń

WHEY premium